کلبور هور کیش

بررسی کوتاه کلبور هور کیش

در غربی ترین نقطه کیش دماغه ای به نام کلبه هور قرار گرفته است .

بستر این دماغه صخره ای است و آب های زلال در این قسمت از جزیره باعث میشوند گردشگران زیادی که علاقه به انواع آبزیان،لاک پشت ها،صدف ها و مرجان ها دارند میتوانند برای غواصی به این منطقه بیایند و از محیط زیبا و دلنشین کلبه هور لذت ببرند .این منطقه در شب سکوتی آرامش بخش و فراموش نشدنی به همراه صدای امواج دریا برای مسافرین به همراه دارد .

هور به معنای فضای بین 2 صخره است که آب در آنجا آرام می گیرد وجود کلبه برای ماهیگیران در زمان های قدیم باعث انتخاب این اسم یعنی کلبه هور شده است.

اگر برای غواصی به کلبه هور رفتید خیلی مواظب باشید چون که عمق آب های اطراف کلبه هور از شمال به جنوب تا 8 متر هم میرسد در نتیجه بهتر است برای غواصی از مربیان خوب استفاده کنید .

یکی دیگر از جاذبه های کلبه هور وجود غار کوچکی است به طول 5 متر در ساحل جنوبی که عبور از آن در زمان مد بسیار زیبا و لذت بخش است .یکی از چیزهایی که از همه بیشتر نظر گردشگران را در این منطقه به خود جلب میکند آب آشامیدنی این منطقه است که با بالا کشیدن آب شور دریا از اعماق زمین توسط نیروی باد و شیرین کردن آن توسط انرژی خورشیدی است.

آبگرمکن خورشیدی کیش و انواع اجاق های خورشیدی از دیگر چیزهایی هست که برای دیدن گردشگران به نمایش گذاشته شده است .

در این منطقه یک لنج که زیبا سازی شده و عمر آن به 10 سال میرسد در دل دریا در شب مثل مروارید می درخشد .بهترین زمان برای دیدن کلبه هور عصر ها میباشد ، کشتی یونانی در نزدیکی کلبه هور میباشد و شما میتوانید بعد از کلبه هور به کشتی یونانی هم یک سری بزنید .

بعضی از اطلاعات مهم درباره کلبور هور کیش

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های کیش


مجله آنلاین آسمان پرستاره کیش

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری آسمان پرستاره کیش

  • حقایق جالب در مورد کیش

    جزیره‌ی کیش   یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری در ایران محسوب می‌شود. در این مقاله با حقایق و نکات جالبی از این جزیره آشنا می‌شوید. جزیره‌ی کیش که در استان هرمزگان واقع شده است از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری در ایران به شمار می‌رود. ساحل نقره‌ای، آب‌های نیلگون و آفتابی، تفریحات آبی و مراکز خرید متنوع […]

  • فرودگاه استانبول، بزرگترین فرودگاه جهان

          فرودگاه جدید استانبول   که به‌تازگی در این شهرافتتاح شده، در قسمت اروپایی ترکیه قرار دارد و اکنون، عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه جهان را یدک می‌کشد. با افتتاح این فرودگاه، فرودگاه آتاتورک تعطیل شده است.   استانبول با تاریخ غنی و موقعیت جغرافیایی خاص، یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شود و […]

  • 18 جاذبه اصلی دبی

    دبی شهر خارق العاده جهان اغلب وقتی قصد سفر به کشوری رو دارید قبل از سفر جاذبه ها، هتل ها و نقاطی که مربوط به اون شهر هست رو جمع آوری می کنید و بر اساس تعداد شب هایی که اقامت دارید اولویت بندی می کنید که که کدوم از این جاذبه ها رستوران ها […]