Bakhmaroباخمارو

شرح

باخمارو یک تفریحگاه کوهستانی در گوریا است، جایی که دریا با کوه ها، هوای تازه تپه ها ادغام می شود، بنابراین این تفرجگاه دارای شرایط درمانی عالی است و به عنوان یکی از محبوب ترین استراحتگاه های مواد معدنی و آبگرم در گرجستان در نظر گرفته می شود. این تفرجگاه نوعی از آنتروم است که توسط زیباترین جنگلها و جنگل های همیشه سبز صنوبر و کاج احاطه شده است.  درجه حرارت در زمستان در حدود 5- درجه سانتیگراد است، در تابستان هوا گرم و دمای متوسط 14درجه سانتیگراد است. باخمارو 52 کیلومتر با چوخاتوری فاصله دارد و 340 کیلومتر از تفلیس است. جاده اینجا آسفالت شده است، بنابراین می توانید با هر نوع اتومبیل به آنجا بروید. ارتفاع از سطح دریا- 2050 متر است. در توچال خانه های معمولی دنج، چوبی، دوست داشتنی وجود دارد که می توانید تا زمانی که می خواهید اجاره کنید. در اینجا چندین فروشگاه وجود دارد، همچنین تعدادی بازار برای میوه و مواد غذایی، کافه ها و پارک های کوچک برای کودکان. در باخمارو، در فصل تعطیلات همه با هم جمع می شوند، آتش روشن می کنند و شبها را با آواز خواندن و تفریح در زیر هزاران ستاره و مهتاب روشن می گذرانند.

گفته می شود که این نام از منشأ Svanetian است و به معنای چیزی مانند: “گذرگاه انسان ها” است. “باخ” در Swanetian به معنای “گذر” و “مارو” یک شکل اصلاح شده از “مادیان” است که به معنی “انسان” در Svaneti است. (زبان Svanetian در قسمت شمال غربی جورجیا در منطقه Svanetia صحبت می شود).

با این حال ، طبق افسانه ، زنی با نام “مارو” ، که توسط ترکها ربوده شد ، نام خود را به روستا داد.

باخمارو یک تفریحگاه کوهستانی در گوریا
باخمارو یک تفریحگاه کوهستانی در گوریا

در اینجا کوه معروف به نام گادرکیلی وجود دارد که به دلیل نمایش آفتاب و منظره های زیبای آن شناخته شده است. شکل طبیعت این دره واقعاً خارق العاده است، به خصوص وقتی متوجه می شوید که بالای ابرها نشسته اید، می توانید در اینجا اردو بزنید و آن شاهکار طبیعت را تماشا کنید، می توانید ببینید که خورشید “از خواب بیدار می شود” و “به رختخواب می رود ” این یک احساس واقعاً فراموش نشدنی است. نسیم آهسته روی صورت شما و پرتوهای طلایی و گرم در اطراف شما باعث می شود که به طور باورنکردنی خوشحال و از طبیعت راضی باشید.

شما در تور گرجستان می توانید در یک روز آفتابی، در نزدیکی رودخانه، اسب سواری کنید. باخمارو یک دهکده شیرین است. باخمارو پادشاهی ابرها است، گرفتن چنین زیبایی در یک تصویر غیرممکن است، بنابراین باید آن را با چشمان خود ببینید. باخمارو مروارید قفقاز کوچک است. این مکان یک مقصد محبوب برای گرجی ها در تابستان و بهشت پودر برای اروپایی ها در زمستان است. به لطف موقعیت بهینه، طبیعت بکر، بارش فراوان و مهمتر از همه، برف با کیفیت خوب، توچال اقلیمی محبوب باخمارو، به آرامی به یک مقصد رویایی در میان تورهای اسکی تبدیل می شود.

این تفرجگاه در گرجستان غربی ، در منطقه گوریا ، 80 کیلومتری شهر اوزورگی و 52 کیلومتری چوخاتوری ، در حدود 2000 متر از سطح دریا واقع شده است.

آب و هوا باخمارو

  • میانگین دمای 3.4 درجه سانتیگراد. در زمستان ، -5.2 درجه سانتیگراد و در تابستان ، +13 درجه سانتیگراد.
  • عمق برف در زمستان: 2 تا 5 متر
  • میانگین سرعت باد: 2 تا 3 متر بر ثانیه.
  • از طرف غربی ، دریا ، باخمارو باز است و این به اصطلاح “سیستم باد دریا-دریا” ایجاد می شود.
  • به دلیل نزدیکی به دریا ، بارندگی فراوان ، میانگین سالانه: 1900 میلی متر وجود دارد.
آب و هوا باخمارو
آب و هوا باخمارو

حمل و نقل و جاده ها

حمل و نقل عمومی به طور مستقیم به باخمارو فقط در فصل تابستان ، ژانویه/آگوست ، از روستای چوخاتوری در دسترس است. .

اگر اتوبوس را در Chokhatauri از دست ندهید (آخرین اتوبوس ساعت 4 بعد از ظهر حرکت میکند) ، تعداد زیادی کابین در این مرکز وجود دارد که برای معادل 25 یورو  در فصل تابستان به باخمارو می روند. در غیر این صورت جاده ها آسفالت شده اند و می توانید با اتومبیل کرایه ای این مسیر را طی کنید. در زمستان ، هیچ اتوبوس عمومی به باخمارو وجود ندارد.

تاریخچه

قلمرو باخمارو ، حدود 33000 هکتار ، متعلق به شاهزادگان منطقه ای بود که برای استفاده از مراتع از کشاورزان مالیات گرفتند. با این حال ، مالیات پول نبود ، بلکه سالیانه پنیر حیوانات را طلب میکردند

در سال 1875 ، پزشک محلی ، به پزشک ارشد روسیه توصیه کرد که بیماران مبتلا به سل را نه تنها به استراحتگاه های بهداشتی شناخته شده ، abastumani یا Sairme ، بلکه برای آزمایش کردن به باخمارو نیز بفرستد. در ابتدا ، بیماران مبتلا به سل خفیف و سپس شدید به باخمارو فرستاده شدند و مشخص شد که کیفیت هوا باخمارو به اندازه سایر آبگرم های هوایی کشور خوب است.

تا سال 1899، جاده ها ، اولین خانه ها و فروشگاه ها ساخته شده بودند ، و زیرساخت ها ، سیستم های تأمین آب و فاضلاب ایجاد شده است. در همان سال ، تئاتر باخمارو تأسیس شد ، جایی که “سارقین” شیلر به عنوان اولین نمایشنامه اجرا شد. در سال 1923 باخمارو توسط اتحاد جماهیر شوروی به عنوان یک تفرجگاه رسمی آب و هوایی به رسمیت شناخته شد.

در دهه های بعد ، چندین اکتشاف نیز در زمستان انجام شد و به دلیل امنیت برف آن ، باخمارو برای توسعه به عنوان یک تفرجگاه اسکی که در زمان اتحاد جماهیر شوروی قرار داشت، برنامه ریزی شده بود. در سال 2007 ، یک مطالعه امکان سنجی اخیر توسط یک شرکت مشاوره اتریشی تهیه شده است که پتانسیل توچال را برجسته می کند.

تاریخچه باخمارو
تاریخچه باخمارو

پس از 10 سال ، در بهار سال 2017 ، نخست وزیر اعلام کرد که از یک تفرجگاه بهداشتی آب و هوایی به یک تفرجگاه سالانه گسترش یافته است و در حال حاضر یک برنامه جامع برای این منظور تهیه شده است.

باخمارو در حال حاضر هنوز بکر است و بیشتر کوه ها و دامنه ها هرگز توسط یک اسکی باز اسکی نشده اند ، که البته یک تجربه منحصر به فرد برای بسیاری است.

جالب است که بدانید
باخمارو در مقایسه با چندین استراحتگاه بهداشتی آب و هوایی اروپا در ارتفاع بالاتر از حد متوسط واقع شده است:

سنت موریتز در 1،855 متر از سطح دریا.
آروسا در 1.755 متر A.S.L.
داووس در 1.560 متر بالاتر از سطح دریا.
باخمارو – 1900 تا 2،050 متر از سطح دریا.

موقعیت جغرافیایی

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی