Brandenburg Gateدروازه براندنبورگ، بنای نمادین شهر برلین

شرح

دروازه براندنبورگ اولین ایستگاه برای هر بازدید کننده ای از برلین است! بنای نمادین شهر، بینش های شگفت انگیزی از تاریخ شهر ارائه می دهد. این دروازه، یکی از نمادین ترین مناظر در برلین پر جنب و جوش امروزی است. این مکان بیش از تنها دروازه تاریخی باقیمانده برلین، نمادی از تقسیم برلین در جنگ سرد به شرق و غرب – و از زمان فروپاشی دیوار، آلمان متحد شد. از نظر معماری، دروازه ماسه سنگی براندنبورگ نیز یکی از اولین و جذاب ترین نمونه های ساختمان نئوکلاسیک در آلمان را نشان می دهد.

تاریخ بنای نمادین شهر برلین

این دروازه که از جاذبه های دیدنی آلمان است، که بین سال‌های 1788 تا 1791 ساخته شد، اولین ساختمان احیاگر یونانی برلین بود. این بنا که توسط کارل گوتارد لانگانس، معمار دربار پروس طراحی شده است، از دروازه عظیمی در ورودی آکروپولیس در آتن الهام گرفته شده است. دروازه براندنبورگ 26 متر ارتفاع، 65.5 متر طول و 11 متر عمق دارد و توسط دو ردیف از شش ستون دوریک پشتیبانی می شود.

در سال 1793، این دروازه توسط مجسمه Quadriga، طراحی شده توسط Johann Gottfried Shadow، در بالای این دروازه قرار داده شد. این مجسمه نیز داستان خاص خود را برای گفتن دارد. در سال 1806، هنگامی که ارتش ناپلئون، برلین را تصرف کرد، امپراتور فرانسه، کوادریگا را به عنوان غنیمت جنگی و نشانه پیروزی خود به پاریس فرستاد. در سال 1814، پس از کناره گیری اجباری ناپلئون، کوادریگا به برلین بازگردانده شد، جایی که بار دیگر دروازه براندنبورگ را که به سمت شرق و مرکز شهر بود، تزئین کرد.

در سال 1946، با تقسیم آلمان و برلین پس از جنگ، دروازه براندنبورگ در بخش شوروی قرار گرفت. هنگامی که دیوار برلین در سال 1961 بالا رفت، دروازه در یک منطقه ممنوعه در قوس دیوار قرار داشت که برای مردم محلی و بازدیدکنندگان به طور یکسان غیرقابل دسترس بود. هنگامی که دیوار سقوط کرد، 100000 نفر برای افتتاح رسمی دروازه براندنبورگ در 22 دسامبر 1989 در اینجا جمع شدند – و اندکی پس از آن، جمعیت به منطقه آمدند تا اولین شب سال نو مشترک خود را در این شهر تقسیم شده جشن بگیرند. امروزه، بیش از هر مکان دیدنی دیگر شهر، دروازه براندنبورگ نماد برلینی است که دوباره متحد شده است.

تاریخ بنای نمادین شهر برلین
بیش از هر بنای تاریخی آلمانی، دروازه براندنبورگ بارها و بارها برای سیاست قدرت مورد بهره برداری قرار گرفته است.

معماری دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ رو به پاریسر پلاتز است که به عنوان یکی از جذاب ترین میدان های شهر شناخته می شود. در پایان جنگ جهانی دوم، ساختمان‌های اطراف این میدان تاریخی رو به ویرانی بود. بازسازی در این مکان برجسته تنها در دهه 1990 پس از اتحاد مجدد آلمان آغاز شد و ساختمان ها اکنون شامل خانه های شهری زیبا، سفارتخانه ها و هتل پنج ستاره چشمگیر Adlon هستند.

خانه‌های ماکس لیبرمن و هاوس سامر که در سمت چپ و راست دروازه براندنبورگ قرار دارند، به‌عنوان یک جفت مطابق با سبکی الهام‌گرفته از معماری استاد سازنده پروس و معمار دربار، فردریش آگوست استولر طراحی شده‌اند. این مکان تاریخی همچنین خانه دو ساختمان برجسته دیگر است که سفارتخانه های فرانسه و ایالات متحده را در خود جای داده است.

اطلاعات گردشگری برلین مستقیماً در دروازه براندنبورگ

در اطلاعات توریستی برلین در جناح جنوبی دروازه براندنبورگ، می‌توانید اطلاعات زیادی در مورد مناظر و فعالیت‌های برتر در شهر بیابید – و همچنین می‌توانید هتل یا بلیط رویدادها را رزرو کنید!  این نقطه شروع عالی برای کشف مناظر اطراف دروازه براندنبورگ در تور آلمان شما است، از جمله:

  • رایشتاگ – بوندستاگ آلمان
  • بلوار آنتر دن لیندن
  • یادبود یهودیان مقتول اروپا
  • ستون پیروزی (Siegessäule)
  • پارک تیرگارتن
اطلاعات گردشگری برلین مستقیماً در دروازه براندنبورگ
Save translation

پس از جنگ جهانی دوم، دروازه در محل برخورد دو نظام سیاسی متضاد قرار داشت. در اینجا شرق و غرب از دو طرف دیوار در مقابل هم قرار گرفتند.

رویدادها در Brandenburg Gate Party به سبک برلین در شب سال نو

البته، دروازه براندنبورگ هرگز بسته نمی شود – بنابراین می توانید در هر روز از سال از آن بازدید کنید. اما بازدید شما از اینجا می تواند بخشی از یک رویداد واقعا به یاد ماندنی باشد! شما می توانید در سفر خود از فضای فوق‌العاده در مهمانی مشهور شب سال نو برای استقبال از سال نو به سبک برلین لذت ببرید – با موسیقی زنده در مایل مهمانی و نمایش آتش‌بازی خیره‌کننده! یا به صدها هزار هوادار در صفحه نمایش های بزرگ بپیوندید که در تابستان های جام جهانی فوتبال یا مسابقات قهرمانی یوفا یورو تیم های فوتبال خود را تشویق می کنند. اما در هر روز از سال، دروازه براندنبورگ یک آهنربا برای مردم محلی و بازدیدکنندگان است – نه تنها نماد وحدت آلمان، بلکه همچنین سبک زندگی برلین!

رویدادها در Brandenburg Gate Party به سبک برلین در شب سال نو
البته، دروازه براندنبورگ هرگز بسته نمی شود – بنابراین می توانید در هر روز از سال از آن بازدید کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: آلمان
شهر: برلین
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی