Grand Canalکانال بزرگ ونیز

شرح

ونیز شهری است که روی آب ساخته شده است و کانال بزرگ (Canale Grande) خیابان اصلی شلوغ آن است. این گذرگاه با ردیفی از کاخ‌های مجلل ونیزی و مملو از گوندولا، تاکسی‌های آبی، و قایق‌های عمومی، جشنی برای گردشگرانی است که در تور ایتالیا به این شهر سفر می کنند. کانال بزرگ راه خود را از طریق محله‌های مرکزی ونیز از ایستگاه قطار سانتا لوسیا به میدان سنت مارک (پیازا سان مارکو) پیدا می کند، از زیر پل نمادین ریالتو در طول مسیر عبور می‌کند و به عنوان شریان اصلی خوش منظره شناخته شده است.

بسیاری از ساختمان‌های اطراف کانال بزرگ بین قرن‌های 13 و 18 ساخته شده‌اند، بنابراین بازدید از این آبراه معروف می‌تواند چیزهای زیادی درباره تاریخ غنی این شهر ایتالیا را به شما بگوید. طیف وسیعی از سبک های معماری را در اینجا مشاهده خواهید کرد، از جمله ونیزی-بیزانسی، ونیزی-گوتیک، رنسانس، ونیزی-باروک، نئوکلاسیک و مدرن.

طول آن چقدر است؟

علیرغم اینکه یکی از مهم ترین آبراه های شهر است، به طول 3.8 کیلومتر و در برخی قسمت ها تا 90 متر عرض، تنها چهار پل از کانال بزرگ عبور می کنن که شامل پل ریالتو، Ponte dell’Accademia، Ponte della Costituzione و Ponte degli Scalzi میشود.

کانال بزرگ که شکل S مشخصی را در مرکز شهر ونیز حک می‌کند، احتمالاً مسیر رودخانه‌ای باستانی را دنبال می‌کند که زمانی به تالاب ونیزی می‌ریخت. این کانال از دیرباز یک مسیر تجاری مهم بوده است که کشتی ها می توانستند کالاهای خود را در آن پهلو بگیرند و بارگیری کنند.

قایق سواری در طول کانال بزرگ ونیز
قایق سواری در طول کانال بزرگ ونیز

کارهایی که باید در این کانال انجام دهید

برخی از بهترین جاذبه‌های ونیز در کانال بزرگ واقع شده‌اند، پس چرا با قایق سفر نکنید و همه مناظر را در یک بعد از ظهر ببینید؟ ما فهرستی از برترین مکان‌های دیدنی در کانال بزرگ و بهترین راه‌های لذت بردن از این آبراه نمادین را گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید از بازدید خود در تور ایتالیا نهایت استفاده را ببرید.

ونیز شامل صدها آبراه است، بنابراین بهترین راه برای دیدن شهر قایق است. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، از جمله قایق عمومی، تاکسی آبی خصوصی یا گوندولا.

اگر بودجه کافی ندارید، از قایق های عمومی استفاده کنید تا تمام مناظر کنار کانال بزرگ را با قیمت کمتری ببینید. تاکسی های آبی خصوصی گران تر هستند، اما شما از امتیاز توقف در مکان های خاص در طول مسیر برخوردار هستید.

در مورد گوندولاها، بهتر است از آنها در کانال های کوچکتر لذت ببرید. قایق‌های بزرگ‌تر دید شما را مسدود می‌کنند، و با توجه به اینکه این راهرو اصلی ترافیک شهر است، احتمالاً سواری پر دست‌اندازی خواهید داشت!

با یک تور قایق، می‌توانید تمام مناظر در امتداد کانال بزرگ را ببینید و راهنمای توری داشته باشید که به جاذبه‌های قابل توجه اشاره می‌کند. بسیاری از شرکت ها تورهای قایق را در سراسر ونیز ارائه می دهند.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در اولین یکشنبه ماه سپتامبر در ونیز هستید، رگاتا تاریخی (Regatta Storica) را تماشا کنید که در امتداد کانال بزرگ برگزار می شود. مسابقه قایق با صفوفی از قایق های قرن شانزدهمی، از جمله کشتی گالی دوج معروف به بوسنتور دنبال می شود.

کارهایی که باید در این کانال انجام دهید
کارهایی که باید در این کانال انجام دهید

جاذبه های قابل توجه در کانال بزرگ

بهترین جاذبه‌های دیدنی در طول کانال بزرگ، از گالری‌ها و موزه‌ها گرفته تا پل‌ها، کاخ‌ها و کلیساهای معروف، از جمله:

پل ریالتو – به عنوان قدیمی ترین پل از چهار پل که از کانال بزرگ عبور می کند، پل ریالتو یکی از جاذبه های دیدنی ونیز است. در زیر آن با یک تور قایق حرکت کنید یا از روی آن را پیاده روی کنید تا بین سن مارکو و سن پولو بروید.

فونداکو دی تدسکی- در سال 1228 ساخته شد، Fondaco dei Tedeschi مقر و محل زندگی تجار آلمانی (Tedeschi) شهر بود. امروزه، این یک فروشگاه بزرگ لوکس است که به نام T Fondaco dei Tedeschi شناخته می شود، که تحت بازسازی های متعدد و اضافه شدن یک تراس پشت بام مشرف به کانال بزرگ قرار گرفته است.

فونداکو دی تورچی– که در قرن سیزدهم ساخته شد، محل اقامت تجار ترک در ونیز بود. در اواخر قرن نوزدهم بازسازی شد و اکنون موزه تاریخ طبیعی ونیز را در خود جای داده است.

Ca’ d’Oro – یکی از چشمگیرترین کاخ های کانال بزرگ، Ca’ d’Oro (خانه طلایی) است که به نام Palazzo Santa Sofia نیز شناخته می شود. این بنا که در سال 1430 تکمیل شد، یکی از بهترین نمونه های بازمانده از معماری ونیزی-گوتیک در شهر است، به لطف نمای خیره کننده ای که می توانید از روی آب ببینید. از سال 1927، گالری جورجیو فرانچتی را در خود جای داده است.

پل ریالتو
پل ریالتو

پالازو گراسی – این کاخ قرن هجدهم در کنار کانال بزرگ در محله سن مارکو قرار دارد. اکنون یک فضای نمایشگاهی است که آثاری از مجموعه پینو را ارائه می دهد.

کلیسای سن سیمئونه پیکولو – واقع در ناحیه سانتا کروچه ونیز، نمی‌توانید این کلیسای قرن هجدهمی را از دست بدهید. گنبد سبز عظیم و معماری نئوکلاسیک چشمگیر از اولین چیزهایی است که هنگام خروج از ایستگاه سانتا لوسیا خواهید دید.

کلیسای San Geremia – جایی که کانال بزرگ از Cannaregio می گذرد، می توانید برج این کلیسای بزرگ قرن 18 را ببینید. این کلیسا آثار سنت لوسی (سانتا لوسیا) را در خود جای داده است.

کلیسای سن استا – واقع در سانتا کروچه، نمای این کلیسا رو به کانال بزرگ است. بازسازی شده در سال 1709 توسط دومینیکو روسی، شما می توانید ساعت ها به تماشای تزیینات و مجسمه های تزئین شده در سبک های باروک و روکوکو بپردازید.

سانتا ماریا دلا سالوت – کلیسای خیره کننده سانتا ماریا دلا سالوت یکی از نمادین ترین کلیساهای ونیز است که بر خط افق تسلط دارد. واقع در Dorsoduro، بین کانال بزرگ و کانال Giudecca در حوضه سن مارکو قرار دارد.

گالری آکادمی – یکی از شناخته شده ترین گالری های ونیز، Gallerie dell’Accademia، از کانال بزرگ قابل مشاهده است. حتما به داخل گالری بروید و آثاری از استادان ایتالیایی مانند لئوناردو داوینچی، تیتیان، تینتورتو و کانالتو را ببینید.

جاذبه های قابل توجه در کانال بزرگ
جاذبه های قابل توجه در کانال بزرگ

مجموعه پگی گوگنهایم – در حین گشت و گذار در کانال بزرگ، از یکی دیگر از معروف ترین گالری های هنری ونیز عبور خواهید کرد: مجموعه پگی گوگنهایم در محله دورسودورو. در این مجموعه هنرمندان مشهور اروپایی و آمریکایی از جمله پابلو پیکاسو، مارسل دوشان، سالوادور دالی و جکسون پولاک حضور دارند.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایتالیا
شهر: ونیز
آدرس: ۳۰۱۰۰ Venice, Metropolitan City of Venice, Italy
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی