Heidelberg Castleقلعه هایدلبرگ، یکی از معروف ترین قلعه های آلمان

شرح

این قلعه در هایدلبرگ آلمان قرار دارد و برای ویلیام هسه-کاسل ساخته شده است. این قلعه از چندین ساختمان تشکیل شده است و معروف ترین بنای آن، قلعه هایدلبرگ است. این جا یکی از جاذبه های دیدنی آلمان است که سالانه میزبان بیش از یک میلیون بازدید کننده است. برجسته ترین ساختمان در قلعه هایدلبرگ، تالار بزرگ Aula است. این سالن تماشایی به طول بیش از 200 فوت (61 متر) و ارتفاع 100 فوت (30.5 متر) و در قرن 15 ساخته شده است. مشهورترین اتاق این قلعه، کتابخانه است. این کتابخانه بعد از کتابخانه مونیخ، دومین کتابخانه بزرگ آلمان است.

حتی با وجود اینکه قلعه هایدلبرگ در قرون وسطی ساخته شده است، واژه اتحاد بزرگ از سال 1702 می آید و هیچ ربطی به تاریخ باستان ندارد. در سال 1702، بریتانیای کبیر، اتریش، جمهوری هلند و چندین ایالت آلمان متحد شدند تا فرانسه و باواریا را از تصرف قصر در طول جنگ جانشینی اسپانیا (1701-1714) جلوگیری کنند. از آنجایی که آلمان یک کشور تکه تکه شده بود، همه طرف ها توافق کردند که در قلعه هایدلبرگ ملاقات کنند. قلعه هایدلبرگ یکی از معروف ترین مکان های دیدنی شهر است. این قلعه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از زیباترین قلعه های آلمان محسوب می شود. مشهورترین ساکن آن چارلز دو گریمبرگ، نجیب زاده آلمانی و یک فرمانده مزدور بود که قهرمان فرانسوی، شوالیه سیاه شد.

خانه فواره توسط فیلیپ اول، الکتور پالاتین به قلعه هایدلبرگ سفارش داده شد. این دانشگاه برای فراهم کردن محل اقامت برای دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاهی که فیلیپ در سال 1506 تأسیس کرد، ساخته شد. شهروند هایدلبرگ که در زبان آلمانی به عنوان هایدلبرگ بورگر شناخته می شود، عنوان رسمی افتخاری است که توسط شهر هایدلبرگ به افرادی اعطا می شود که در زندگی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شهر فعال بوده اند و سهم فوق العاده ای در وجهه و شهرت آن داشته اند.

ساختمان فردریش یک ساختمان تاریخی در هایدلبرگ است. این ساختمان توسط گئورگ مولر به سبک باهاوس طراحی شد و بین سال‌های 1926 تا 1929 ساخته شد. گفته می شود که از خزانه های بشکه شراب برای نگهداری شراب خانواده سلطنتی استفاده می شده است.

قلعه هایدلبرگ
قلعه خیره کننده هایدلبرگ در تپه 80 متری (260 فوت) بالای شهر هایدلبرگ قرار گرفته است.

تاریخچه قلعه هایدلبرگ

تاریخچه قلعه هایدلبرگ از اوایل دهه 1200 شروع می شود، زمانی که اسناد وجود قلعه در محل شهر هایدلبرگ را ذکر کردند. در سوابق آن زمان نه تنها یک قلعه، بلکه دو قلعه ذکر شده است که در آنجا ایجاد شده است، اما در سال 1303 صاعقه به قلعه بالایی برخورد کرد و آن را ویران کرد. پس از اینکه روپرت سوم پادشاه آلمان شد، قلعه هایدلبرگ شروع به بازسازی و گسترش کرد، اما این گسترش از پادشاهی به پادشاه دیگر که بعد از او آمد متفاوت بود. کشور آلمان عمدتاً بین چندین خط سلطنتی تقسیم شده بود و قلعه هایدلبرگ نه تنها به خانه سلطنتی بلکه به دژ نظامی مهمی تبدیل شد که درگیر درگیری‌های زیادی بود. اولین باری که قلعه مورد حمله قرار گرفت، در طول جنگ ویرانگر سی ساله (1618-1648) بود که در آن کشورهای پروتستان اروپایی علیه کشورهای کاتولیک رومی جنگیدند و باعث مرگ بیش از 8 میلیون نفر شدند. در طول این جنگ، فردریک پنجم قلعه را بدون دفاع ترک کرد، که ژنرال تیلی (فرمانده نیروهای اتحادیه کاتولیک) را قادر ساخت تا دفاع قلعه را در سال 1622 تصرف کند. پس از آن محاصره، قلعه قبل از پایان جنگ درگیر چندین درگیری دیگر شد.

قلعه هایدلبرگ همچنین بخشی از جنگ نه ساله بین فرانسه و اتحاد بزرگ بود که در آن آلمان بخشی از امپراتوری روم مقدس بود. در طول آن جنگ، فرانسوی ها قلعه متروک هایدلبرگ را در سال 1688 تصرف کردند و در سال 1689 از آن عقب نشینی کردند و در حالی که آن را به آتش کشیدند و استحکامات و سازه های دفاعی آن را تخریب کردند. در دهه‌های پس از این جنگ، قلعه ویران باقی ماند و فقط اساسی‌ترین بازسازی‌ها انجام شد.

تاریخچه قلعه هایدلبرگ
قلعه هایدلبرگ یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در آلمان است.

نجات قلعه از دست اشراف، خاندان سلطنتی و سیاستمداران آلمانی به دست نیامد، بلکه هنرمندانی بودند که نقاشی و تبلیغ قلعه را در سراسر اروپا آغاز کردند و از چندین لرد اروپایی، به ویژه کنت فرانسوی شارل دو گریمبرگ حمایت آوازی کردند. در نیمه دوم قرن نوزدهم، شاعران و مورخان آلمانی شروع به بحث برای بازسازی کامل گران قیمت کردند، که در نهایت بین سال‌های 1897 و 1900 اتفاق افتاد. در تمام این مدت، قلعه شهرت بیشتری پیدا کرد و گردشگران اروپا و آمریکای شمالی شروع به بازدید از آن کردند.

امروزه قلعه هایدلبرگ مورد بازدید اروپایی ها، ژاپنی ها و آمریکای شمالی است که از خاطرات نویسنده معروف خود مارک تواین درباره این قلعه شنیده اند.

این قلعه به خاطر کلیسا اش، جایی که آهنگساز لودویگ ون بتهوون در آن ازدواج کرده بود، مشهور است. این قلعه به سبک رمانتیک ساخته شده و زیباترین قصر اروپا به حساب می آید. در طول سال ها، شهر هایدلبرگ به عنوان مقر چندین خانه اشرافی مختلف و خانه نویسنده و شاعر آلمانی یوهان ولفگانگ فون گوته بوده است.

معماری قلعه هایدلبرگ

به دلیل اهمیت تاریخی و معماری فوق العاده ای که دارد، یک جاذبه گردشگری محبوب است. این قلعه در بالای هایلیگنبرگ، تپه کوچکی در ساحل سمت راست رودخانه نکار قرار دارد. چارلز دو گریمبرگ معمار قلعه هایدلبرگ بود. او یک مجسمه ساز ایتالیایی بود که قلعه هایدلبرگ را در سال 1546 طراحی کرد. این قلعه به دو بخش کاخ پایین و بالا تقسیم می شود.

کاخ پایینی یک ساختمان چهار بال است که در سطحی به مساحت 4000 متر مربع (43055.6 فوت مربع) گسترده شده است و شامل موزه دانشگاه هایدلبرگ، مجموعه ای از آلات موسیقی تاریخی، و مجموعه ای از آثار قرون وسطایی و سلاح ها و زره های رنسانس است.

قدمت کاخ فوقانی با برج 246 فوتی (75 متری) به قرن سیزدهم برمی‌گردد و بنابراین قدیمی‌ترین بنای قلعه است. امروزه این قلعه بزرگترین مجموعه دوره رنسانس در جنوب آلمان است.

 باغ هایدلبرگ بیش از 300 مجسمه را در خود جای داده است. زیباترین قسمت باغ قلعه، باغ وحش، آکواریوم و موزه تاریخ طبیعی است. نکار رودخانه ای در جنوب غربی آلمان است و نام خود را به دره نکار می دهد. این دره از ناحیه هوهنلوه و کرایچگاو تا غرب مانهایم در جنوب غربی هایدلبرگ امتداد دارد.

معماری قلعه هایدلبرگ
قلعه هایدلبرگ ترکیبی از سبک گوتیک و رنسانس است.

حقایق جالب از خرابه ای که یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری است

 • قلعه هایدلبرگ خرابه ای است که در هایدلبرگ آلمان واقع شده است. این جا یکی از مکان های دیدنی هایدلبرگ است.
 • ویرانه های معماری رنسانس در شمال کوه های آلپ از جمله سازه های ضروری در آن منطقه است که در 262.5 فوت (80 متر) در قسمت شمالی دامنه تپه Königstuhl قرار دارد و در نتیجه بر منظره مرکز شهر قدیمی تسلط دارد.
 • یک راه پله خارجی از 298 پله دارد. کلیسای کوچک واقع در محوطه قلعه، محل برگزاری سالانه انجمن دانشگاهی دانشگاه کاتولیک Eichstätt-Ingolstadt در روز Whitsunday است.
 • این قلعه یک بنای تاریخی فرهنگی ایالت بادن-وورتمبرگ است.
 • مقصد پیاده روی معروف قلعه شراب (Deutsche Weinstraße) است.
 • این قلعه تقریباً به طور کامل از ماسه سنگ های تپه های مجاور ساخته شده است که با سنگ آهک وصله شده است. دیوارهای اطراف و برج مرکزی در قرن پانزدهم ساخته شد.
 • این قلعه به‌خاطر انبار طاق‌دار بشکه‌ای شراب، که قدیمی‌ترین طاق در این کشور محسوب می‌شود، مشهور است.
 • اولین سند مکتوب که از قلعه هایدلبرگ نام می برد در سال 1137 بود.
حقایق جالب از خرابه ای که یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری است
قلعه هایدلبرگ قلعه ای در شهر هایدلبرگ در ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است.

اهمیت قلعه هایدلبرگ

 • دیدن آن برای هر توریستی که به این کشور سفر می کند ضروری است. این قلعه باشکوه نماد سلطنت آلمان نیز به حساب می آید.
 • ساختمان‌های قدیمی زیبا در قلعه، تاکستان‌ها و جنگل‌های مجاور این مکان را به مکانی بسیار رمانتیک تبدیل کرده است.
 • این قلعه در طول اعصار، دستخوش تغییرات متعددی شده است و گفته می شود حداقل هفت سبک مختلف معماری در قلعه وجود دارد.
 • جشنواره قلعه هایدلبرگ هر ساله در ماه جولای برگزار می شود. ترکیبی از موسیقی، رقص و اجراهای تئاتر را ارائه می دهد.
 • دروازه قلعه یکی از نمادین ترین ساختمان های آلمان است. این دروازه یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک است و یکی از میراث جهانی یونسکو به شمار می آید. دروازه قلعه هایدلبرگ در سال 1398 ساخته شد.
 • تپه قلعه هایدلبرگ در وسط شهر قرار دارد و یکی از زیباترین و بزرگترین جاذبه های گردشگری هایدلبرگ است.
 • این تپه نه تنها یک جاذبه توریستی مهم و مکانی محبوب برای پیاده روی های عاشقانه است، بلکه بسیاری از بناهای تاریخی، مجسمه ها و شهرت جهانی Schloss Heidelberg را نیز در خود جای داده است.
 • تالار پادشاه در بالای صخره قلعه قرار دارد و یکی از معروف ترین مکان های دیدنی هایدلبرگ است.
 • فضای داخلی مجلل آن توسط معمار درباری ماکس مکل ساخته شد و در 26 ژانویه 1857 به افتخار پنجاهمین سالگرد تولد پادشاه لودویگ افتتاح شد.

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: آلمان
آدرس: Schlosshof ۱, ۶۹۱۱۷ Heidelberg, Germany
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی