Keukenhof Gardensباغ کوکنهوف هلند

شرح

قطعا چیزی در مورد دریایی از گل ها وجود دارد که باعث می شود مردم آرزو کنند ای کاش کوکنهوف یک ایونت فصلی نبود. نمایشگاه‌های زیبای گل‌های جهان، سفر به این جشن بی‌نظیر شکوفه‌های گل، حواس شما را در تور هلند شگفت‌زده می‌کند.

اگر عاشق بهار هستید، پس هیچ مکانی بهتر از کوکنهوف برای مشاهده بهاری زیبا در شکوفایی کامل وجود ندارد. این پارک در لیسه واقع شده است و بزرگترین باغ گل جهان با هفت میلیون پیاز گل در هر فصل کاشته می شود، کوکنهوف به عنوان یکی از زیباترین و بهترین جاذبه های دیدنی هلند شناخته می شود زیرا بازدیدکنندگان از آن هرگز خسته نمی شوند. از دیدن باغ Keukenhof فقط از اواسط مارس تا اواسط مه باز است و بلیط در اینجا موجود است.

قلعه کوکنهوف
باغ‌های کوکنهوف دقیقاً مقابل ساختمانی به نام «قلعه کوکنهوف» قرار دارند که در سال 1642 ساخته شده است.

تاریخچه کوکنهوف

تاریخچه Keukenhof به بیست تولید کننده گل هلندی (به رهبری شهردار وقت لیسه) در سال 1949 برمی گردد که با برنامه ای برای استفاده از Keukenhof به عنوان محل نمایشگاهی برای گل های بهاره هلند گرد هم آمدند. این یک تصمیم اقتصادی و توریستی بود که تأثیر مثبتی بر تاریخ کشور از چندین جهت داشت. این پارک ممکن است در سال 1950 تا 236000 بازدیدکننده داشته باشد، اما تاریخچه آن حتی به قدمت بیشتری برمی‌گردد.

کوکنهوف هلند به زمان کنتس ژاکوبا ون بایرن یا ژاکلین دو باویر از فرانسوی‌ها بازمی‌گردد که دوشس باواریا-استراوبینگ، کنتس هلند و زلاند و کنتس هاینو از 1417 تا 1433 بود. کوکنهوف منبع گیاهان دارویی بود. آشپزخانه او و در نتیجه منبع آن، به نام “Keuken-Hof” یا “Kitchen Garden” است.

وسعت کوکنهوف هلند
کوکنهوف بزرگترین باغ گل روی زمین است که تقریباً هفت میلیون پیاز با مجموع 800 گونه گل لاله دارد که مساحتی معادل 32 هکتار (79 هکتار) دارد.

باغ ها

کاپیتان آدریان مرتنز بلوک، پس از بازنشستگی از شرکت هند شرقی هلند در سال 1627،  به قلعه کوکنهوف نقل مکان کرد، قلعه ای را که در حین انجام وظیفه برای هلند ساخته شد. بعداً در سال 1857، یان دیوید زوچر و پسرش لوئیس پل زوچر (طراحان پارک ووندل) وظیفه طراحی پارک اطراف قلعه را بر عهده گرفتند. آن پارک، به سبک منظره انگلیسی، هنوز اساس Keukenhof را تشکیل می دهد که ما امروز می شناسیم و دوست داریم.

هر پاییز، باغبان‌ها پیاز گل ها را با دست و در طرحی منحصر به فرد می کارند. کاشت حدود سه ماه طول می کشد و پیازها برای شکوفه دادن در طول دوره هشت هفته باز انتخاب می شوند. علاوه بر باغ های لاله، کوکنهوف همچنین دارای یک باغ منظره انگلیسی، یک باغ چشم انداز ژاپنی، یک چمنزار بهاری، یک باغ طبیعی، یک باغ تاریخی، یک پیچ و خم باغ و هفت باغ الهام بخش است که هر سال به طور منحصر به فرد کاشته می شوند.

باغ های کوکنهوف هلند
باغ Keukenhof حتی نمونه‌های مختلفی از لاله‌های مختلف را به فروش می‌رساند که می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و در شهر یا کشور خود پرورش دهید.

برخی از حقایق در مورد کوکنهوف هلند

 • لاله های راه راه که در قرن هفدهم بسیار محبوب بودند، رنگ خود را از یک ویروس گرفتند. این ویروس که در سال 1931 کشف شد مشخص شد که توسط شته ها منتقل می شود. این روزها لاله های چند رنگ به صورت مصنوعی پرورش داده می شوند تا این گونه به نظر برسند.
 • در سال 1943، زمانی که خانواده سلطنتی هلند از جنگ در اروپا فرار کردند، پرنسس مارگیت در بیمارستان مدنی اتاوا در کانادا به دنیا آمد. زایشگاهی که او در آن متولد شد باید به عنوان یک قلمرو بین المللی اعلام می شد تا بتواند تابعیت هلندی خود را از مادرش، پرنسس جولیانا به ارث ببرد. خانواده سلطنتی هلند هر ساله به نشانه قدردانی، 10000 پیاز را برای جشنواره گل لاله به اتاوا می فرستند.
 • علیرغم ارتباط طولانی مدتش با هلند، لاله در واقع از منطقه کوهستانی تیان شان در هیمالیا سرچشمه می گیرد. آنها در قرن شانزدهم از طریق ترکیه به هلند آورده شدند، جایی که سلاطین هر بهار مهمانی های لاله ترتیب می دادند.
 • از سال 1986، هلند در هر عید پاک گل به کلیسای سنت پیتر می فرستد. این یک سنت است که پس از سفر پاپ ژان پل دوم به کشور در سال 1985 آغاز شد و از آن زمان، واتیکان تصمیم گرفت به هلند اجازه دهد که مسئول نمایش گل های عید پاک باشد و پاپ می گوید “از شما برای گل ها متشکرم” .
 • کوکنهوف که به عنوان باغ اروپا نیز شناخته می شود، باغ گل است. این شهر در جنوب هلند در شهر کوچک لیسه، در جنوب هارلم و جنوب غربی آمستردام واقع شده است.

 • کلمه “کوکنهوف ” را می توان به “باغ آشپزخانه” در هلندی ترجمه کرد که به گیاهانی که قبلاً در منطقه برای آشپزخانه قلعه جمع می شد، اشاره می کند.

برخی از حقایق در مورد کوکنهوف هلند
اکثر گلهای شکوفه با نام و رشد دهنده مشخص می شوند، بنابراین اگر عاشق یک هیبرید خاص هستید، آن را یادداشت کنید و کیوسک یا چادر پرورش دهنده را پیدا کنید.
 • شهردار Lisse اولین نمایشگاه کوکنهوف را در سال 1949 برگزار کرد.

 • ایده ارائه یک نمایشگاه گل بود که در آن تولیدکنندگان از سراسر هلند و اروپا بتوانند هیبریدهای خود را به نمایش بگذارند – و به صنعت صادرات هلند کمک کنند (هلند بزرگترین صادرکننده گل در جهان است).

 • کوکنهوف مسابقاتی برای بهترین گل‌های پرورش یافته توسط غرفه‌داران، با جوایزی ارزنده دارد.

 • هر سال، کوکنهوف هلند موضوع متفاوتی دارد. برای سال 2014، موضوع هلند بود که با یک موزاییک 13 در 23 متری ساخته شده از 60000 گل لاله و موسکاریس نشان داده شد. ونسان ون گوگ موضوع سال 2015 بود. موزاییک ون گوگ در ابعاد 13 در 23 متر است و از تقریبا 60000 پیاز گل لاله و موسکاری ساخته شده است. موضوع ویژه کوکنهوف در سال 2016 “عصر طلایی” است. این دوره قرن هفدهم است که در آن هلند دوران شکوفایی را در زمینه های تجارت، هنر و علوم پشت سر گذاشت. همچنین دوره ای بود که تجارت گل لاله رونق گرفت و آن را برای این باغ های خاص مناسب کرد. 

 • حدود 30 باغبان تمام وقت وجود دارد که در تمام طول سال در کوکنهوف کار می کنند.

 • باغبانان در پایان هر فصل باز پیاز گل ها را بیرون می آورند و آنها را از بین می برند. بیشتر به عنوان غذا برای دام استفاده می شود.

 • در انتهای باغ می توانید آسیاب بادی بزرگی را ببینید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: هلند
آدرس: Stationsweg ۱۶۶A, ۲۱۶۱ AM Lisse
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی