Kish Aquariumآکواریوم کیش، مجموعه ای شگفت انگیز از آبزیان

شرح

جزیره کیش یکی از مهم ترین مناطق گردشگری ایران است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی برای جاذبه های گردشگری و دیدنی هایش است. یکی از ویژگی ها و جاذبه های دیدنی جزیره کیش، پارک دلفین ها است. این مجموعه در حدود هفت کیلومتری اسکله و مجموعه بولینگ مریم، سه کیلومتری بازار مرجان (مرجان) در جنوب شرقی جزیره واقع شده است. این پارک اولین دلفیناریوم ایران است. پارک دلفین ها نمایش های زیادی دارد و علاوه بر دلفیناریوم، شامل باغ پرندگان، سیرک، نمایش لیزری، آکواریوم کیش و محوطه منظره است.

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش جزئی از مجموعه دلفین کیش نیست، اما دقیقا در کنار آن و در قسمت جنوب شرقی جزیره و در مجاورت پارک دلفین‌ها قرار گرفته است. شما با خرید تور های کیش می توانید از آکواریوم آب شور مجموعه دلفین با زیباترین ماهی های تزئینی لذت ببرید. یکی از بهترین راه ها برای دیدن دنیای زیر آب غواصی است، یک فعالیت سرگرم کننده که می توانید در کیش انجام دهید. اما اگر به هر دلیلی نمی توانید غواصی کنید، این شانس را دارید که مرجان های رنگارنگ، ماهی ها، لاک پشت ها و بسیاری از موجودات دیگر را در آکواریوم کیش ببینید. راهنمای سفر به کیش را اینجا بخوانید.

آکواریوم کیش
جزیره کیش یکی از مهم ترین مناطق گردشگری ایران است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی برای جاذبه های گردشگری و دیدنی هایش است. یکی از این جاذبه ها آکواریوم کیش است

 بخش های آکواریوم

این آکواریوم بزرگ از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. یکی با حجم 50000 لیتر که شامل کوسه و کروکودیل و مار است و دیگری با حجم 20000 لیتر که 70 ماهی کمیاب و جالب آب شیرین دارد. نزدیک به هفتاد نوع ماهی تزئینی در آن وجود دارد که از نظر شکل، رنگ طبیعی، فلس و ظاهر بسیار کمیاب هستند. لاک پشت دو متری، تاکسیدرمی و مرکز دیرینه شناسی از دیگر قسمت های جالب این جاذبه هستند.

در قسمت‌هایی از آن ماهی‌های آب‌ شور و شیرین و در قسمت‌هایی از آن خزندگان مختلفی مانند مار و تمساح وجود دارد. پرندگان و پستانداران کمیاب نیز در قسمت دیگری از آن دیده می شود.

 بخش های آکواریوم کیش
آکواریوم کیش یک آکواریوم مجزا با گنجایش 20 هزار لیتر است که نزدیک به هفتاد نوع ماهی تزئینی در آن وجود دارد که از نظر شکل، رنگ طبیعی، فلس و ظاهر بسیار کمیاب هستند.

تفریحات نزدیک به آکواریوم خاص

پس از تماشای نمایش های بی نظیر دلفین ها در مجموعه دلفین ها و موجودات شگفت انگیز دریای در آکواریوم کیش، می توانید از دیگر جاذبه های جزیره کیش دیدن کنید. می‌توانید با استفاده از تاکسی، مینی‌بوس، خودرو شخصی و حتی دوچرخه به آسانی خود را به سواحل کیش، کشتی یونانی، شهر باستانی حریره، کاریز کیش، مراکز خرید کیش، هندورابی و خلیج فارس برسید و از جاذبه های دیگر کیش دیدن کنید.

بازدید از چنین مجتمع بزرگی باید شما را گرسنه کند! اگر می خواهید تعدادی از بهترین غذاهای ایرانی را در این نزدیکی امتحان کنید، می توانید رستوران سیمرغ، رستوران فودلند و رستوران پارس را امتحان کنید. رستوران کوه نور و رستوران میرمهنا از دیگر انتخاب های شما هستند.

مجموعه دلفین ها از تفریحات نزدیک به آکواریوم کیش
اگر عاشق تماشای رقص، پریدن، نقاشی و حتی صحبت دلفین های بامزه هستید، زمانی که در کیش هستید برای تماشای اجرای آنها وقت بگذارید. مجتمع دلفین کیش اولین در نوع خود در ایران است. این مجموعه بزرگ 100 هکتار مساحت دارد و در جنوب شرقی جزیره واقع شده است.

در یکی از هتل های نزدیک آکواریوم کیش استراحت کنید

رسیدن به نقاط مختلف جزیره کیش کار سختی نیست. بنابراین، شما می توانید در بیشتر هتل های جزیره کیش اقامت کنید. اما در نزدیکی آکواریوم کیش، هتل شباویز، هتل مارینا پارک و هتل سیمورغ کیش می توانند انتخاب های خوبی باشند. همچنین کیش مکان های لوکس زیادی برای اقامت دارد. هتل بزرگ داریوش، هتل دریایی ترنج و هتل پانوراما از انتخاب های شما در این جزیره توریستی هستند.

لاک پشت دو متری در آکواروم کیش
نزدیک به هفتاد نوع ماهی تزئینی درآکواریوم کیش وجود دارد که از نظر شکل، رنگ طبیعی، فلس و ظاهر بسیار کمیاب هستند.

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: کیش
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی