Lisi Lakeدریاچه لیسی تفلیس

شرح

تفلیس، پایتخت گرجستان، مکان مناسبی است که برای یک شهر کوچک با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر نسبتاً چشمگیر است. هر سه دریاچه تفلیس، یعنی دریاچه لیسی، دریاچه لاک پشت و دریای تفلیس، به عنوان بخشی از یک بازدید کوتاه از این شهر زیبا یا به عنوان مقصدی برای دوری از شلوغی شهر در یک بعدازظهر آرام همراه با کتاب در هنگام آفتاب درخشان در تور گرجستان، لذت بخش است.
دریاچه لیسی دریاچه ای کوچک و پر از نی است.  دریاچه لیسی یک مسیر 1.9 مایلی (4500 پله) است که در نزدیکی گرجستان قرار دارد و با وسایل نقلیه عمومی به راحتی قابل دسترسی است. این جاذبه تفلیس، مسیر هموار دارد و پیاده روی در آنجا به راحتی امکان پذیر است

دریاچه کوچک لیسی در مجاورت تفلیس قرار دارد. مکان مورد علاقه پایتخت نشینان برای گذراندن روزهای تابستان است. این دریاچه در ارتفاع 600 متری از سطح دریا قرار دارد، طول آب انبار 800 متر و عرض آن 500 متر است. به دلیل موقعیت مکانی آن تقریباً همیشه در کنار دریاچه آفتابی و گرم است.
نام این دریاچه با نوع خاصی از چمن به نام لیسی مرتبط است که در سراسر قلمرو آن می روید. علاوه بر چمن، این قلمرو از نظر گیاهان و جانوران غنی است. در دریاچه می توانید پرندگان شکاری را تماشا کنید و به اردک ها غذا بدهید.

دریاچه لیسی
دریاچه لیسی

ساخت «شهر سبز» هنوز در مجاورت دریاچه ادامه دارد. به زودی یک شهر زیبا و آرام با دریاچه و طبیعتی ناب خواهد شد.

خنک شدن در دریاچه های تفلیس یکی از کارهای مورد علاقه بازدید کنندگان در تفلیس است. حتی اگر فقط برای چند روز از شهر دیدن می کنید، توصیه می کنیم یکی از این دریاچه های دوست داشتنی را به برنامه سفر تفلیس خود اضافه کنید. دسترسی به همه آنها نسبتاً آسان است و فرصتی طلایی برای بدست آوردن آرامش شما فراهم میکند. دریاچه لیسی برای بازدید در هر زمان از سال بسیار مناسب هستند و شما میتوانید در هر چهار فصل متمایز گرجستان آن را تجربه کنید.

در طول اوج تابستان که دمای شهر به 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) افزایش می یابد، آب برای غوطه وری در آن ایده آل است در حالی که دمای دریاچه خنک تر از شهر است. بهار و پاییز از نظر آب و هوا و ازدحام کمتر، راحت ترین زمان برای بازدید هستند، در حالی که زمستان دریاچه  را به سرزمین عجایب برفی تبدیل می کند. اغلب کرانه ها با لایه ای از برف پوشانده می شوند و آب یخ می زند.

دریاچه لیسی، در ارتفاعات بالای محله سابورتالو در شمال غربی شهر، این دریاچه در ارتفاع 624 متری (2047 فوت) از سطح دریا قرار دارد و حداکثر عمق آن 4 متر (13 فوت) است. از آنجایی که دریاچه در یک فلات واقع شده است، شما از کنار دریاچه منظره ای از شهر ندارید، اما مناظر اطراف دریاچه دوست داشتنی و سبز با تپه های نرم است.

این دریاچه برای مسافران یک روزه مجهز است. در اطراف لبه آب، چندین غرفه غذا، یک حمام عمومی و یک زمین بازی کودکان پیدا خواهید کرد. در طول تابستان اغلب رویدادها و جشنواره‌هایی در اینجا برگزار می‌شود. اگر بخواهید به جای استفاده از تاکسی، از اتوبوس عمومی استفاده کنید، دریاچه لیسی در بین تمام دریاچه های تفلیس قابل دسترس ترین است.

موقعیت دریاچه لیسی
موقعیت دریاچه لیسی

کارهایی که باید در دریاچه لیسی، تفلیس انجام دهید

– یک مسیر صاف و سنگفرش شده به طول 3 کیلومتر (1.9 مایل) دور دریاچه را تشکیل می دهد. نیمی از مسیر برای پیاده‌روان و دوندگان و دیگری برای دوچرخه‌سواران است. قدم زدن در اطراف دریاچه به طور کامل 45 تا 60 دقیقه طول می کشد، اما می توانید با گرفتن یک نقطه برای آفتاب گرفتن در امتداد سواحل یا پرسه زدن در تپه در بخش شمال شرقی، آن را از بین ببرید.

– اگر می خواهید در اطراف دریاچه لیسی دوچرخه سواری کنید، می توانید دوچرخه کرایه کنید. همانطور که از پارکینگ به دریاچه نزدیک می شوید، به چپ بپیچید و مسیر را به سمت توالت های عمومی دنبال کنید و به یک کلبه اجاره ای کوچک می رسید. هزینه کرایه ساعتی 10 لاری است و دوچرخه برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد.

– در هوای گرم تر، یک پیک نیک ترتیب دهید و در اطراف دریاچه آفتاب بگیرید. ساحل سنگ‌ریزه‌ای که در کنار ورودی محوطه دریاچه قرار دارد، تا حدی زیر سایه درختان است و در تابستان از این بخش می‌توان در دریاچه شنا کرد. 

– از پناهگاه سازمان سگ جورجیا (D.O.G) دیدن کنید و داوطلب شوید تا یکی از سگ ها را به پیاده روی ببرید. یکی از غم انگیزترین چیزها در مورد گرجستان، تعداد سگ ها و گربه هایی است که در خیابان ها می بینید، اما این ابتکاری است که سعی دارد حداقل درصدی از سگ ها را به خانه بازگرداند. D.O.G سیاست عدم کشتار را اجرا می کند و به دنبال یافتن خانه های همیشه برای این سگ های بیچاره است.

– دریاچه لیسی دارای حمام سولفور مخصوص به خود به نام حمام لیسی است که درست در کنار پارکینگ و غرفه های غذا قرار دارد. این مجموعه شامل حمام های خصوصی و حمام های عمومی مشترک است که بر اساس جنسیت از هم جدا شده اند. هزینه دسترسی به استخر مشترک برای زنان 12 لاری و برای مردان 15 لاری است. اتاق های خصوصی از 65 لاری در ساعت شروع می شود و توصیه می شود از قبل رزرو کنید.

دریاچه لیسی در تمامی فصول
دریاچه لیسی در تمامی فصول

چگونه به این دریاچه برویم

از تفلیس می توان به راحتی با ماشین یا تاکسی به دریاچه لیسی دسترسی داشت. یک منطقه تفریحی با یک رستوران در ضلع جنوبی دریاچه وجود دارد، بنابراین این منطقه به خوبی شناخته شده است.

می توانید با اتوبوس 29 از شهر تا دریاچه لیسی بروید. مسیر از میدان ایستگاه شروع می‌شود و از ایستگاه‌های مترو دانشگاه فنی و دانشگاه پزشکی می‌گذرد. می‌توانید با Metromoney Card خود (50 تتری در هر سفر) استفاده کنید

از طرف دیگر، می توانید یک Yandex/Bolt را به قیمت چند لاری از مرکز تفلیس تهیه کنید.

اگر وسیله حمل و نقل کرایه ای خود را دارید، می توانید به سمت دریاچه لیسی برانید و وسیله نقلیه خود را در پارکینگ بگذارید. این دریاچه بزرگ است، اما دریاچه در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی بسیار شلوغ است، بنابراین در نظر داشته باشید  که فضاها به سرعت پر می شوند.

موقعیت جغرافیایی

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس
آدرس: تفلیس، گرجستان
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی