Nopek Crocodile Parkپارک کرکودیل نوپک قشم

شرح

اولین و بزرگترین پارک کروکودیل خاورمیانه در جزیره قشم است. مکانی زیبا و امن برای گردشگران علاقه مند به حیات وحش جهت آشنایی با زندگی و ویژگی های این حیوانات کمیاب. پارک کرکودیل نوپک قشم با حمایت ژئوپارک قشم و حامی محیط زیست می باشد. هر ساله گردشگران بی شماری از این مجموعه دیدن می کنند.

پارک کروکودیل نوپک پارکی جدید و ابتکاری در قشم است که به دلیل منحصر به فرد بودن و هیجان آن به یک جاذبه محبوب تبدیل شده است. کروکودیل های غول پیکر در اینجا پرورش داده می شوند و شما می توانید با بیش از 100 کروکودیل نوزاد و بالغ عکس بگیرید. پارک کروکودیل نوپک نیز خانه ای برای قدیمی ترین تمساح ایران است. علاوه بر تمساح، نژادهای مختلفی از پرندگان و پستانداران در اینجا نگهداری می شود.

درباره پارک کروکودیل نوپک

جزیره قشم جایی است که می توانید تجربیات جدیدی را بیابید که تا به حال تجربه نکرده اید. جاذبه های طبیعی و تاریخی جزیره قشم به اندازه کافی جالب و رضایت بخش هستند اما برای تماشای این حیوانات غول پیکر و کوچک می توانید به پارک کروکودیل نوپک بروید. هدف این پارک حفظ محیط زیست جانوران و گیاهان کمیاب است.

تاریخچه پارک کروکودیل نوپک

ایده پرورش کروکودیل اولین بار توسط خانم روستایی، جانورشناس و کارشناس اکوتوریسم در سال 1383 مطرح شد و یک سال بعد به همراه همسرش آقای سالاروند مدیر پروژه و کارشناس پرورش کروکودیل به جزیره قشم مهاجرت کردند. نوآوران پویا کیمیا را به عنوان دفتر خود ثبت کردند و مجوز تأسیس مزرعه ای را گرفتند که عملاً بتوانند کار خود را در آن شروع کنند. 8 کروکودیل از جنوب شرق آسیا به جزیره قشم منتقل شدند. پس از تمام تلاش ها در انجام تحقیقات و مطالعات، این تیم در سال 1391 به هدف خود رسید.

تاریخچه پارک کروکودیل نوپک
ایده پرورش کروکودیل اولین بار توسط خانم روستایی، جانورشناس و کارشناس اکوتوریسم در سال 1383 مطرح شد

پرورش کروکودیل در پارک کروکودیل نوپک

از آنجایی که کروکودیل ها حیواناتی تخم زا هستند و نوزادان آنها پس از 3 ماهگی از تخم های آنها متولد می شوند. در پارک کروکودیل نوپک، عناصر موثر در تولید مثل مانند دما، رطوبت، کیفیت آب استخر، عادات غذایی و محیط به دقت بررسی شدند. در ابتدا دمای خاک در برخی از ماه ها به طرز شگفت انگیزی بالا بود به طوری که برای تولید مثل کروکودیل ها خطرناک بود. به عنوان یک نتیجه مستقیم، تمام تخم ها به جای طبیعت در یک فضای مصنوعی نگهداری می شدند و هنوز هم هستند.

کارهایی که باید در پارک کروکودیل نوپک انجام دهید

اولین کاری که ممکن است در پارک کروکودیل نوپک شما را غاغلک دهد، عکاسی است. عکاسی در این پارک مجاز است و می توانید خاطرات بازدید خود را حفظ کنید.

شما همچنین می توانید بدون آسیب در میان کروکودیل ها راه بروید! از آنجایی که آنها به طور منظم تغذیه می شوند، هیچ خطری وجود ندارد که شما را تهدید کند.

برخی از مراکز تفریحی مانند فروشگاه سوغاتی و کافه. همچنین می توانید به ماهیگیری بروید و ماهی هایی را که صید کرده اید در رستوران نزدیک محل بخورید. بچه های شما می توانند در مکان تعیین شده برای آنها لذت ببرند.

کروکودیل
کروکودیل های خزنده هایی هستند به جا مانده از عصر دایناسورها که ۴ دست و پا دارند و قدرت فک و دندان هایشان بی نظیر است. این جانداران به راحتی در آب و خشکی زندگی می کنند

در نزدیکی پارک کروکودیل نوپاک کجا غذا بخوریم

رستوران بدیل، خان بوم، شب های طلایی، نعیم، شب های دفاری، دو دلفین، دریا، غذای طلایی، فست فود سی استار، غذای خانگی سینگو، رستوران های نزدیک شما هستند تا غذاهای لذیذی در جزیره قشم بخورید.

محل اقامت در نزدیکی پارک کروکودیل نوپاک

هتل بوتیک ایرمان، هتل ارم قشم، هتل ساحلی خلیج فارس، هتل آسماری، هتل مارینا 1، و هتل مارینا 2 هتل های مجاور هستند که در آن شما می توانید با توجه به بودجه خود در آن اقامت کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: قشم
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی