جاذبه های دیدنی بلژیک

گردشگران انواع شگفت انگیزی از تفریحات را در بلژیک پیدا می کنند. جاذبه های دیدنی بلژیک، از مکان های طبیعی زیبا گرفته تا مکان های دیدنی تاریخی و جاذبه های فرهنگی. زوج‌هایی که به دنبال مکان‌های رمانتیک برای بازدید هستند، از فضای قرون وسطایی شهرهای قدیمی مانند بروژ و گنت لذت خواهند برد، در حالی که خانواده‌ها فعالیت‌های خانوادگی فراوانی را در پایتخت بروکسل و شهر بندری تاریخی آنتورپ پیدا خواهند کرد.

اگر از علاقه مندان به تاریخ نظامی هستید، منتظر چیزهای زیادی باشید، از میدان های نبرد دور افتاده فلاندر گرفته تا موزه های بسیار عالی که به نقش بلژیک در دو جنگ جهانی اختصاص داده شده است. موقعیت بلژیک، که بین آلمان و فرانسه فشرده شده است، به آن اهمیت تاریخی بخشیده است و جنگ جهانی اول و دوم آثار قابل توجهی از خود بر جای گذاشته است.

بروژ قرون وسطی

بروژ یکی از پربازدیدترین شهرهای بلژیک به دلیل معماری قرون وسطایی و محیط کاملا رمانتیک است. کانال‌های بروژ یکی از جذاب‌ترین جاذبه های دیدنی بلژیک است و هیچ بازدیدی از این شهر بدون یک تور دیدنی با قایق در کانال کامل نمی شود. از روی آب، گردشگران می توانند از چشم اندازی متفاوت از شهر لذت ببرند. عمارت‌هایی که در امتداد کانال Dijver قرار دارند، بینظیر هستند که در حال حاضر برخی از آنها موزه هستند.

دو میدان اصلی مرکز تاریخی، میدان بورگ و میدان مارکت، در مجاورت یکدیگر در وسط شهر قرار دارند. میدان مارکت توسط چندین ساختمان چشمگیر احاطه شده است، اما هال و ناقوس 83 متری آن با شکوه ترین سازه ها هستند. این ناقوس که در سال 1282 شروع به کار کرد و در سال 1482 تکمیل شد، خانه 47 ناقوس و منطقه ای برای تماشای گردشگرانی است که به اندازه کافی شجاع و ورزشکار هستند تا از 366 پله به بالای آن بالا بروند.

علاقه مندان به معماری کلیسایی می توانند از کلیسای خون مقدس در میدان بورگ بازدید کنند که ترکیبی از سبک های رومی و گوتیک متأخر است. بورگ همچنین خانه تاریخی تاون هال (Stadhuis) است که در سال 1420 تکمیل شد.

مطلب جذاب دیگر  استانبول دارای میراث بسیار پیچیده در قلب ترکیه

کسانی که در بروژ اقامت دارند، شهرهای جذاب و مکان های توریستی بسیاری را خواهند یافت. برای پیاده روی یا دوچرخه سواری، مسیرهای امتداد Schipdonkkanaal بسیار زیبا هستند و تورهای قایق سواری در کانال نیز در اینجا در دسترس هستند.

برای اقامت در کنار ساحل، مناطق Knokke و Ostend نیز مناسب است. Knokke بیشتر به‌خاطر استراحتگاه مجلل Knokke-Heist شناخته می‌شود، اما با ۸۵ گالری خیره‌کننده و تأسیسات هنری عمومی متعدد، مرکزی برای هنردوستان است. همراه با سواحل Ostend، گردشگران می توانند از چندین موزه خوب از جمله موزه De Plate با تاریخ محلی و موزه هنرهای زیبا دیدن کنند.

کانال های بروژ
کانال های بروژ از جاذبه های دیدنی بلژیک

دره میوس

رودخانه Meuse کشور را به شمال و جنوب تقسیم می کند، E42 از لیژ به نامور، و از آنجا به دینانت. این دره به‌خاطر شهرهای کوچک شگفت‌انگیز، صخره‌های آهکی چشمگیر و جنگل‌های سرسبز با مسیرهای پیاده‌روی معروف است.

نامور در قلب این دره قرار دارد و چندین مکان دیدنی تاریخی و همچنین یک دانشگاه بزرگ را در خود جای داده است. ارگ نامور در بالای شهر قرار دارد و مکانی سرگرم‌کننده برای کاوش است و همچنین مکانی عالی برای مناظر پانوراما از دره است.

در شهر، بهترین مناطق دیدنی در مرکز شهر قدیمی است، جایی که گردشگران چندین موزه خوب و همچنین فروشگاه‌ها و کافه‌ها را خواهند یافت. نامور همچنین خانه کلیساهای تاریخی است، از جمله کلیسای جامع قرن هجدهم سنت اوبین و کلیسای نوتردام و خزانه داری کلیسایی آن، که چندین اقلام مذهبی گرانبها را در خود جای داده است.

در غرب نامور، دهکده فلورفه، یک صومعه خیره‌کننده قرن دوازدهمی را در خود جای داده است که سابقاً صومعه Premonstratensian، که اکنون یک مدرسه علمیه را در خود جای داده است. کلیسای ابی هنوز هم برخی از ویژگی های اصلی خود را دارد و مکانی دوست داشتنی برای بازدید است.

شهر بعدی Fosses-la-Ville است که صومعه‌ای متعلق به قرن دوازدهم را نیز در خود جای داده است. متأسفانه، تعداد بسیار کمی از نسخه اصلی دست نخورده باقی مانده است.

ارگ نامور، دره میوس
ارگ نامور، دره میوس

بروکسل، قلب اروپا

بروکسل مقصدی است که باید برای هر توریستی که از بلژیک بازدید می کند، دیدن کند، نه تنها مقر خانواده سلطنتی بلژیک بلکه دفاتر مرکزی اتحادیه اروپا نیز در آن قرار دارد. به لطف ترکیب متنوع ساکنان این شهر، بروکسل به خاطر رستوران‌ها و کافه‌های متنوعش، شهرت دارد. شهر قدیمی علاوه بر مرکز شهر پر رونق و پر جنب و جوش، خانه بسیاری از بناهای تاریخی و نمونه های زیبایی از معماری باروک و گوتیک است.

مطلب جذاب دیگر  غذاهای محلی کیش

در قلب این شهر قدیمی، گردشگران میدان اصلی، میدان بزرگ (گروت مارکت) را پیدا خواهند کرد. اینجا خانه تالار شهر باشکوه بروکسل (Hôtel de ville de Bruxelles) و همچنین خانه‌های تاریخی متعدد انجمن صنفی شهر (Gildehuizeb) است.

مجسمه معروف مانکن پیس (Mannekin Pis) در خیابان Rue de l’Etuve در نزدیکی آن قرار دارد. همچنین در نزدیکی کلیسای جامع خیره کننده سنت میشل، یک کلیسای گوتیک است که در سال 1225 شروع به کار کرد و دارای برج های دوقلو و پنجره های شیشه ای رنگارنگ دیدنی است.

مشرف به مرکز شهر قدیمی، اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی، کاخ رویال (Koningsplein) قرار دارد. در مجاورت کاخ، باغ مونت دس (The Mont des Arts) قرار دارد که دارای چندین موزه از جمله موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک است که دارای یک بال هنر باستانی و یک بال هنر مدرن است.

در تور بلژیک، موزه‌های ملی بیشتری را می‌توانید در محوطه پارک وسیع پارک دو سینکوانتنر، که در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا قرار دارد، پیدا کنید. در اینجا می توانید موزه ارتش بلژیک و موزه تاریخ نظامی و همچنین موزه هنر و تاریخ سلطنتی را بیابید.

گیلدال ها در میدان بزرگ، بروکسل
بروکسل، قلب اروپا

یادبودها و میدان های جنگ فلاندر

گردشگرانی که می‌خواهند از مهم‌ترین میدان‌های جنگ، یادبودها و مکان‌های دیدنی مرتبط با درگیری بازدید کنند، باید گردش خود را در Ypres آغاز کنند، منظره برخی از وحشیانه‌ترین جنگ‌های خندق در طول جنگ جهانی اول.

پس از بازدید از Rijselpoort، دروازه مستحکمی که سربازان بریتانیایی، مرکز فرماندهی را در آن راه اندازی کردند، گردشگران، معمولاً تور میدان جنگ را از دروازه منین آغاز می کنند. از دروازه منین بود که سربازان وارد نبرد شدند، و امروز همچنین به عنوان یادبود سربازان بریتانیایی است که پس از نبردها هرگز به خانه بازنگشتند – 54896 نام در سطح آن حک شده است.

مطلب جذاب دیگر  هتل های لوکس در پاریس

منطقه اطراف Ypres محل چندین گورستان جنگی از جمله قبرستان Tyne Cot، بزرگترین گورستان بریتانیا در فلاندر است. این مکان در حدود 12 کیلومتری ایپرس واقع شده است و آخرین محل استراحت تقریباً 12000 سرباز است.

در همان نزدیکی، یک یادبود کوچکتر را پیدا خواهید کرد که به سربازان کانادایی که در سال 1915 در اولین حمله گاز آلمان جان باختند، اختصاص داده شده است. در شهر نزدیک لانگمارک، گورستانی برای سربازان آلمانی وجود دارد که نزدیک به 45000 قبر از مردان جوانی وجود دارد که در سال 1914 در اینجا جان باختند.

یادبود دروازه منین
یادبود دروازه منین

آنتورپ، پایتخت فرهنگی فلاندر

شهر بندری آنتورپ، مکان های فرهنگی و تاریخی زیادی برای کاوش دارد. این شهر هم به خاطر صنعت و هم به خاطر تأثیرات هنری اش به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی بلژیک، شناخته شده است. اکثر ساختمان‌های مهم شهر در اطراف میدان بزرگ (گروت مارکت) در مرکز شهر قدیمی قرار دارند. در این منطقه، گردشگران تالار شهر قرن شانزدهمی (Stadhuis)، تالار قصاب (Vleeshuis) و Rubens’ House (Rubenshuis) را خواهند یافت.

کسانی که با قطار به ایستگاه مرکزی چشمگیر (Middenstatie) می‌رسند، در نزدیکی Chocolate Nation، بزرگ‌ترین موزه شکلات بلژیکی در انتظارشان خواهند بود که در مجاورت باغ وحش آنتورپ است. این باغ وحش که در سال 1843 تأسیس شد، نه تنها به خاطر جمعیت بیش از 950 گونه، بلکه به خاطر معماری زیبای آرت دکو و زیستگاه های شیک حیواناتش شناخته شده است.

آنتورپ همچنین به خاطر موزه های عالی خود که موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند، شناخته شده است. اگر شما نیز از دوستداران تاریخ هستید، از موزه خط ستاره سرخ که بر مهاجرت در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تمرکز دارد و همچنین موزه آن د استروم (MAS) که شامل نمایشگاه هایی درباره تاریخ محلی و همچنین آثار باستانی از سراسر جهان است، لذت خواهید برد. . موزه Mayer van den Bergh یک موزه عالی هنرهای زیبا است، همانطور که موزه سلطنتی هنرهای زیبا است.

میدان بزرگ (گروت مارکت) در آنتورپ، بلژیک
میدان بزرگ (گروت مارکت) در آنتورپ، بلژیک
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی