پارک جنگلی کروگر

Forest park

شرح

پارک ملی کروگر که شهرت جهانی دارد، قدیمی‌ترین پارک آفریقا و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری آفریقای جنوبی است. این پارک که با محبت به عنوان «پارک مردم» شناخته می‌شود، همه چیز از اقامتگاه‌های مقرون به صرفه گرفته تا اقامتگاه‌های لوکس 5 ستاره را ارائه می‌دهد. پروژه های حفاظتی و تعهد به حفاظت از فراوانی بازی، پناهگاه حیات وحش با استانداردهای کلاس جهانی را ایجاد کرده است.

پارک جنگلی کروگر آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین ذخیره‌گاه‌های «پنج حیوان بزرگ» در جهان است. بازدیدکنندگان پارک جنگلی کروگر احتمالاً می توانند همه این حیوانات باشکوه را ببینند، اما خوشبختانه شکارچیان امروزی به جای اسلحه با دوربین عکاسی شکار می کنند.

سافاری پارک جنگلی کروگر

خود کلمه "سافاری" حس هیجان را برمی انگیزد و امروزه سافاری ها در بسیاری از نقاط جهان وجود دارند - اما لازم به یادآوری است که این کلمه در اصل از زبان سواحیلی می آید که به طور گسترده در جنوب و شرق آفریقا صحبت می شود. کلمه "سافاری" به سادگی به معنای "سفر" است، اما یک سافاری مدرن نوید یک تجربه فراموش نشدنی را می دهد و برای اکثر بازدیدکنندگان پارک جنگلی کروگر، بخشی غیرقابل انکار از سفر در نظر گرفته می شود.

پارک جنگلی کروگر را مطمئناً می توان خانه واقعی سافاری در نظر گرفت. برای بسیاری از مردم، سافاری ممکن است راهی برای کنار گذاشتن تمام امکانات زندگی مدرن و بازگشت واقعی به طبیعت باشد، اما سافاری در پارک ملی کروگر واقعاً نباید خیلی ابتدایی باشد و تورها در اینجا در دسترس هستند. همه سطوح، از ابتدایی ترین سایت های چادری گرفته تا مجلل ترین اقامتگاه های لوکس.

سفرهای خارج از کشور برای تجربه مناظر و حیات وحش باورنکردنی، که معمولاً به آنها "بازی درایوها" گفته می شود، به همان اندازه انعطاف پذیر هستند و ممکن است به صورت گروهی یا خصوصی معمولاً در وسایل نقلیه سافاری ترتیب داده شوند. رانندگان، راهنماها و حتی آشپزها ممکن است در صورت تمایل شامل شوند. مدت زمان سافاری نیز نسبتاً منعطف است و اکثر اپراتورها سفرهای حدوداً چهار یا پنج روزه را با توقف در اقامتگاه‌ها یا کمپ های چادری پیشنهاد می‌کنند. این چادرها سازه های نیمه دائمی هستند که بر روی پایه های چوبی نصب شده اند و اغلب دارای طیف خوبی از امکانات هستند. سافاری‌های کوتاه‌تر نیز در دسترس هستند و برای کسانی که زمان کمی دارند، حتی می‌توان از یک سافاری یک روزه با راهنمای با تجربه لذت برد که می‌تواند برخی از بهترین سایت‌ها را برای تماشای حیات وحش در مدت زمان محدود نشان دهد. فیل سواری هنوز در دسترس است، اما اینها اکنون بیشتر به عنوان سرگرمی خانوادگی ارائه می شوند تا اینکه بخشی معنادار از تجربه سافاری باشند.

علاوه بر حالت محبوب حمل و نقل 4×4، سافاری های پیاده را نیز نباید نادیده گرفت. بدیهی است که به یک راهنمای باتجربه نیاز است و چنین سافاری‌هایی تمایل دارند از اقامتگاه‌های چادری نسبتاً ابتدایی استفاده کنند، اما هیچ راه بهتری برای دیدن برخی از ساکنان کوچکتر و گریزان پارک وجود ندارد. خطرات کاوش با پای پیاده را نباید نادیده گرفت، اما تا زمانی که به راهنمای خود توجه کنید و سرگردان نباشید، خوب خواهید بود.

آب و هوای پارک جنگلی کروگر

در هر بخش غیر ساحلی آفریقا مانند این هوای گرم قابل انتظار است. گاهی اوقات آب و هوا معمولاً گرمسیری است زیرا پارک جنگلی کروگر در عرض جغرافیایی حدود 24 درجه جنوبی قرار دارد و در منطقه استوایی Capricorn قرار دارد. برای بخش های بزرگی از پارک، آب و هوا رسماً نیمه گرمسیری توصیف می شود. عرض جغرافیایی آن به این معنی است که برخلاف مناطق استوایی، دارای فصول واقعی با تغییرات قابل پیش بینی در الگوهای آب و هوایی است. زمستان‌ها معمولاً خشک و به‌طور دلپذیری گرم است و تابستان‌ها بیشتر باران‌ها را می‌بیند و در نتیجه شرایط گرم و مرطوب دارد. برخی از بازدیدکنندگان اواسط زمستان را که در نیمکره جنوبی ژوئن و جولای است، بهترین زمان برای بازدید می دانند، زیرا علاوه بر هوای مطبوع، کاهش سطح پوشش گیاهی نیز به معنای تمایل حیوانات است. بیشتر در اطراف مناطق حاصلخیز مانند نقاط آبیاری متمرکز شده است. بازدید از پارک ملی کروگر در هر زمانی از سال واقعاً قابل لذت بردن است، اما احتمالاً باید به خاطر داشت که باران‌های شدید معمولاً در اواخر اکتبر می‌رسد.

آینده این پارک

پارک جنگلی کروگر از سال 1926 وجود داشته است و تا حد زیادی در هدف خود برای محافظت از جمعیت حیوانات در این منطقه موفق بوده است. اهمیت این منطقه توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است و این پارک اکنون بخشی از زیست کره کروگر تا دره را تشکیل می دهد. سال‌هاست که این پارک به طور کامل حصارکشی شده است، اما در سال 2002، همراه با پارک جنگلی لیمپوپو موزامبیک و پارک ملی گونارژو زیمبابوه در پارک بزرگ لیمپوپو مرزی گنجانده شد.

چنین مناطق حفاظت شده بین المللی اغلب به عنوان "پارک های صلح" نامیده می شوند و مرزها حذف می شوند تا امکان حرکت آزادانه حیوانات را فراهم کنند. شکار غیرقانونی یکی از مشکلاتی است که کرگدن سفید اغلب مورد هدف قرار می گیرد. به طور کلی توسط شکارچیان غیرقانونی در مقایسه با همتای سیاه وحشی تر خود طعمه ای آسان می دانند. در گذشته، فیل ها نیز کشته می شدند، اما اکنون تا حد زیادی کاهش یافته است. مطمئناً جمعیت فیل ها در معرض خطر نیست. همین امر را نمی توان در مورد سگ وحشی آفریقایی که زمانی فراوان بود، گفت که اکنون فقط در تعداد بسیار کمی وجود دارد. پارک جنگلی کروگر مکانی با زیبایی وحشی باورنکردنی است و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اجداد ما دو و نیم میلیون سال پیش در اینجا زندگی می کردند. به نظر می‌رسد که در این دشت‌های شگفت‌انگیز آفریقایی چیز کمی تغییر کرده است و ممکن است تا مدت‌ها آنها جوهر واقعی آفریقا باشند.

حقایقی در مورد پارک

پارک جنگلی کروگر یکی از بزرگترین ذخایر طبیعی در آفریقا است که مساحتی کمتر از 20000 کیلومتر مربع (7500 مایل مربع) دارد. اندازه آن تقریباً به اندازه اسرائیل است، کمی کوچکتر از بلژیک و تقریباً یک سوم وسعت ایرلند.

این پارک بین استان‌های لیمپوپو و مپومالانگا در منطقه شمال شرقی آفریقای جنوبی قرار دارد که موزامبیک در مرز شرقی و زیمبابوه در مرز شمالی آن قرار دارد.

پارک جنگلی کروگر 350 کیلومتر طول و 60 کیلومتر عرض دارد.

این پارک در سال 1898 توسط دولت جمهوری ترانسوال به عنوان منطقه «شکار ممنوع» اعلام شد و در سال 1926 به عنوان پارک جنگلی اعلام شد. اخیراً صدمین سالگرد خود را جشن گرفت و آن را به قدیمی‌ترین پارک آفریقا تبدیل کرد.

پارک جنگلی کروگر دارای بیش از 2000 گونه گیاهی از جمله بیش از 330 گونه گیاهی است. این پارک خانه 5 گونه بزرگ (شیر، کرگدن، بوفالو، فیل و پلنگ) و 500 گونه پرنده است.

پارک جنگلی کروگر بارها از خشکسالی فلج کننده رنج برده است. خشک ترین دوره ثبت شده بین سال های 1980 تا 1997 بود که بدترین آن سال 1993 بود. خشکسالی مداوم در سال 2016 منجر به کشتن اسب آبی توسط مدیریت پارک شد که باعث خشم عمومی شد.

مرزهای آن توسط دو رودخانه مشخص شده است. رودخانه کروکودیل یک مرز در جنوب پارک ایجاد می کند و رودخانه لیمپوپو یک مرز در شمال ایجاد می کند. کوه‌های لبومبو در ضلع غربی با پارک همسایه هستند و پارک را از همسایه شرقی‌اش، موزامبیک، جدا می‌کنند.

این پارک در منطقه مالاریا قرار دارد و به بازدیدکنندگان توصیه می شود که قرص های ضد مالاریا مصرف کنند. مناطق جنوبی منطقه مالاریا پرخطری نیستند، اما به گردشگرانی که در ماه‌های مرطوب تابستان از پارک بازدید می‌کنند و به کسانی که به قسمت‌های شمالی پارک سفر می‌کنند، توصیه می‌شود که هوشیار بوده و در برابر این بیماری تهدیدکننده حیات اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی