اتریش

شرح

اتریش کوچک است، اما فقط روی کاغذ. در حالی که با چرخش قلعه‌ها، کلیساها و کاخ‌های هابسبورگ با نور لوستر به‌دنبال هالیوود می‌گردید، این جایی است که افسانه‌ها برای قرن‌ها از موتزارت تا ماریا فون تراپ متولد و ساخته شده‌اند. عاشقانه دانوب، نفوذ باروک سالزبورگ، درام برفی کوه‌های آلپ - اتریش همیشه نت‌های بلند را برانگیخته است. و هیچ جایی بیشتر از وین، با گالری‌هایش پر از کلیمت‌های طلا بوسه‌شده، قهوه‌خانه‌هایی که فروید و تروتسکی در آن رویا می‌دیدند و روی خامه‌ای فانتزی می‌ساختند، و سالن‌های کنسرت که زمانی شاه والس، اشتراوس، باتوم شادی‌بخش را تکان می‌داد. اتریش، کشوری عمدتا کوهستانی محصور در خشکی در جنوب مرکزی اروپا. با وجود عضویت کامل اتریش از سال 1995 در اتحادیه اروپای فراملی (EU)، همراه با سوئیس، هسته بی طرف اروپا را تشکیل می دهد.

بخش بزرگی از برجستگی اتریش را می توان به موقعیت جغرافیایی آن نسبت داد. این کشور در مرکز ترافیک اروپا بین شرق و غرب در امتداد مسیر بزرگ تجاری دانوب و بین شمال و جنوب از طریق گذرگاه‌های باشکوه آلپ قرار دارد، بنابراین کشور را در سیستم‌های مختلف سیاسی و اقتصادی قرار می‌دهد. در دهه های پس از فروپاشی اتریش-مجارستان در سال 1918، امپراتوری چند ملیتی که قلب آن بود، این کشور کوچک بیش از ربع قرن آشفتگی اجتماعی و اقتصادی و دیکتاتوری نازی ها را تجربه کرد. با این حال، برقراری بی‌طرفی دائمی در سال 1955، همراه با خروج نیروهای متفقین که از پایان جنگ جهانی دوم کشور را اشغال کرده بودند، به اتریش این امکان را داد تا به کشوری باثبات و از نظر اجتماعی مترقی با زندگی فرهنگی شکوفا که یادآور دوران قبلی آن بود، تبدیل شود. روزهای شکوه موسیقی بین المللی نهادهای اجتماعی و اقتصادی آن نیز با اشکال جدید و روحیه همکاری مشخص شده اند و اگرچه مشکلات سیاسی و اجتماعی همچنان باقی است، اما با شدتی که در سایر کشورهای قاره مشاهده می شود فوران نکرده اند. پایتخت اتریش، وین تاریخی، مقر سابق امپراتوری مقدس روم و شهری است که به دلیل معماری خود مشهور است.

تاریخچه مختصر کشور اتریش

قرن چهارم قبل از میلاد - مردم سلتیک در اتریش کنونی زندگی می کردند. قرن 1 قبل از میلاد - 45 بعد از میلاد - رومیان منطقه را فتح کردند و جاده ها را معرفی کردند. آنها ویندوبونا را ساختند که بعداً به وین تبدیل شد. 768 - 814 - شارلمانی اتریش را فتح کرد و قبل از اینکه پس از مرگ شارلمانی به سه قسمت تقسیم شود، بخشی از امپراتوری او شد. 955 - مجارها (از مجارستان) توسط پادشاه اتو اول آلمان شکست خوردند که دوباره کنترل منطقه را به دست گرفت. 1156 - امپراتور روم مقدس یک دوک منصوب کرد و اتریش دوک نشین شد. 1273 - رودولف فون هابسبورگ امپراتور روم مقدس شد. هابسبورگ ها قرن ها بر اتریش حکومت کردند و امپراتوری عظیمی در اروپا به دست آوردند. 1438 - آلبرت دوم، که دوک اتریش و همچنین پادشاه مجارستان و بوهم بود، امپراتور روم مقدس شد، به این معنی که اتریش به قدرت برتر اروپا تبدیل شد. قرن شانزدهم - اگرچه اکثریت ملت دهقان بودند، امپراتوری با رونق تجارت و بازرگانی در حال پیشرفت بود. 1618 - 1648 - جنگ سی ساله بسیاری از امپراتوری هابسبورگ را ویران کرد. 1701 - 1714 - جنگ جانشینی اسپانیا با ادعای اتریش ساردینیا و بخش هایی از ایتالیا برای امپراتوری خود پایان یافت. 1806 - اتریش عنوان امپراتور مقدس روم را کنار گذاشت، زیرا ناپلئون امپراتوری مقدس روم را منحل کرده بود. قرن 19 - بسیاری از مردم از حکومت اتریش ناراضی بودند - به ویژه چک ها و مجارها. این امر منجر به افزایش ناسیونالیسم در امپراتوری اتریش شد. 1866 - اتریش پس از باخت به فرانسه در سال 1859 جنگی را به پروس باخت. موقعیت خود را به عنوان غالب ترین نیروی اروپا به پروس از دست داد. 1867 - امپراتوری اتریش-مجارستان به دو بخش اتریش و مجارستان تقسیم شد. هر دو توسط یک امپراتور اداره می شدند. 1914 - آرشیدوک فردیناند، وارث تاج و تخت اتریش در سارایوو (بوسنی و هرزگوین) ترور شد که منجر به وقوع جنگ جهانی اول شد. 1918 - امپراتوری اتریش-مجارستان از هم پاشید و جمهوری اتریش پس از کناره گیری امپراتور اعلام شد. 1938 - 1945 - اتریش توسط سربازان نازی اشغال شد و در طول جنگ جهانی دوم به شدت متحمل رنج شد. این کشور توسط کشورهای متفقین بمباران شد و توسط روسیه مورد حمله قرار گرفت. 1955 - اتریش یک کشور کاملاً مستقل شد و به سازمان ملل متحد پیوست. 1995 - اتریش به اتحادیه اروپا پیوست. اتریش با تولید ناخالص داخلی سرانه PPP (برابری قدرت خرید) 60418 دلار بین المللی، چهاردهمین کشور ثروتمند جهان است. از نظر توسعه انسانی، اتریش در سال 2018 در رتبه هجدهم قرار گرفت.

زیبایی های کشور اتریش

تعداد کمی از کشورها مانند اتریش، محیط ها و مناظر مختلف را به طور موثر ترکیب می کنند. یک روز می توانید در قله آلپ باشید و روز دیگر به امپراتوری وین خیره شوید. چه مناظر آلپیک را دوست داشته باشید یا یک سبک زندگی شیک همراه با غذاهای خوب، در اتریش می توانید هر دو را داشته باشید. اتریش با تنها 83872 کیلومتر مربع، کشور نسبتا کوچکی است. این کشور که در مرکز اروپا قرار دارد، محصور در خشکی است و از شمال با آلمان و چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین همسایه است. اتریش به خصوص در نواحی غربی بسیار کوهستانی است. بیش از 65 درصد از این کشور در ارتفاعات بالای 500 متر قرار دارد. بلندترین نقطه گروسگلاکنر با 3797 متر ارتفاع است. اتریش یکی از ثروتمندترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان است و این در همه جا قابل مشاهده است. نه به خاطر تجمل و خودنمایی بلکه به خاطر سازماندهی، پاکیزگی و کیفیت زندگی که همیشه وجود دارد.

نکاتی که قبل از سفر به اتریش باید بدانید

علیرغم وسعت کوچکش، اتریش تقریباً 8.9 میلیون نفر جمعیت دارد که 1.8 میلیون نفر، در وین، پایتخت و بزرگترین شهر، زندگی می کنند. تمام شهرهای دیگر اتریش بسیار کوچکتر هستند، که مهمترین آنها عبارتند از: سالزبورگ، لینز، گراتس و اینسبروک.

آلمانی زبان رسمی است و تقریباً همه در اتریش به آلمانی صحبت می کنند، با این حال، برخی از زبان های منطقه ای مانند کرواتی، مجارستانی و اسلوونیایی نزدیک به مرزهای مربوطه وجود دارد. گویش آلمانی اتریش شباهت زیادی به باواریایی دارد. اگر کمی آلمانی صحبت کنید، حتی چند کلمه، بسیار قدردانی خواهد شد. همچنین زمانی که نیاز به پیروی از دستورالعمل‌های اولیه و علائم جاده دارید، بسیار کمک می‌کند.

اما حتی اگر آلمانی صحبت نمی کنید، بخش بزرگی از جمعیت اتریش انگلیسی صحبت می کنند. پس در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی هیچ مشکلی نخواهید داشت. در برخی از مناطق پنهان تر که تعداد کمی از خارجی ها به آنجا می روند، ممکن است چند مشکل دیگر داشته باشید، اما هیچ چیز غیر قابل حل نیست.

راه های زیادی برای تجربه اتریش وجود دارد: اسکی و پیاده روی در کوه های آلپ، گشت و گذار در مناطق دیدنی، دیدن اپرا، رقصیدن در توپ، بازدید از کاخ ها و صومعه ها، و خوردن مقدار زیادی کیک های خوشمزه. با این حال، آنچه که اتریش را در قلب ما بسیار خاص و عزیز می کند، رویکرد اتریشی به زندگی است. اتریشی ها Gemütlichkeit را گرامی می دارند که به معنای راحتی و آرامش است. متوجه خواهید شد که اتریشی ها زندگی را آهسته تر و راحت تر تجربه می کنند.

در کوهستان، کلبه های کوهستانی دنج وجود دارد که در طول روز برای بازدیدکنندگان و مهمانان شبانه روزی غذا و نوشیدنی سرو می کند. رستوران های مناسب برای خانواده وجود دارد که فضاهای راحت برای نوشیدن و معاشرت ارائه می دهد. در سرتاسر اتریش، اسپاهای حرارتی مفصلی (ترمن) وجود دارد که بازدیدکنندگان را به خیساندن در آب گرما، عرق کردن در سونا و استراحت در فضاهای استراحت دعوت می کند.

بهترین چیزهای دیدنی در اتریش

بهترین زمان برای سفر به اتریش کاملا بستگی به برنامه ریزی شما برای سفر به آنجا دارد. برای اسکی بازان، بدیهی است که بهترین زمان در زمستان است - فصل اصلی اسکی اتریش از دسامبر تا مارس طول می کشد، اگرچه می توانید در تمام طول سال روی یخچال های طبیعی Hintertux اسکی کنید. و حتی اگر اسکی باز نیستید، در زمستان کارهای زیادی برای انجام دادن در اتریش وجود دارد و مناظر زمستانی فوق العاده زیبا هستند.

برای گشت و گذار در شهر و فعالیت های در فضای باز مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و غیره بهترین زمان برای بازدید از ماه می تا سپتامبر است. اوج تابستان اتریش در جولای و آگوست است. در این زمان، هوا آفتابی و گرم است، اما شلوغ ترین هم است. ماه های می، ژوئن و سپتامبر نرخ های هوایی کمتر و جمعیت کمتری را ارائه می دهند.

قاره: اروپا
زبان رسمی: آلمانی
جمعیت: ۸٬۸۷۷٬۶۳۷
واحد پول: یورو
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی