فیلیپین

شرح

فیلیپین مجمع الجزایری است که در جنوب شرقی آسیا یافت می شود و از بیش از 7000 جزیره در اقیانوس آرام تشکیل شده است. به لطف ویژگی های جغرافیایی فیلیپین، این کشور دارای سواحل بکر با ماسه سفید است که توسط آب های شفاف احاطه شده است. در واقع، چندین جزیره و سواحل فیلیپین، مانند بوراکای، پالاوان، و سیارگائو، به طور مداوم توسط نشریات بزرگ مسافرتی به عنوان بهترین‌های جهان معرفی شده‌اند. اما در فیلیپین چیزی بیش از اینکه یک مقصد استوایی ایده‌آل برای سفرهای جزیره‌ای و ماجراجویی‌های ساحلی باشد، وجود دارد.

فیلیپین همچنین خانه شگفتی های طبیعی مشهور جهان مانند رودخانه زیرزمینی و تراس های برنج، مکان های غواصی باورنکردنی سرشار از تنوع زیستی، حمل و نقل عمومی رنگارنگ، غذاهای منحصر به فرد، جشنواره های پر جنب و جوشی است که فرهنگ رنگارنگ آن را در جهان به نمایش می گذارد، هم، مردم محلی مهربان که به عنوان برخی از شادترین ها شناخته می شوند.

جغرافی

فیلیپین مجمع الجزایر یا رشته ای از بیش از 7100 جزیره در جنوب شرقی آسیا بین دریای چین جنوبی و اقیانوس آرام است. دو جزیره بزرگ، لوزون و میندانائو، دو سوم کل مساحت زمین را تشکیل می دهند. تنها حدود یک سوم جزایر مسکونی هستند.

مردم و فرهنگ فیلیپین

فیلیپینی ها عمدتاً از تبار مالایی هستند، اغلب با اجداد چینی و گاهی آمریکایی یا اسپانیایی. بسیاری از آنها به دلیل یک فرمان اسپانیایی قرن 19 که آنها را ملزم به استفاده از نام یا نام خانوادگی اسپانیایی می کرد، نام های اسپانیایی دارند. والدین اغلب فرزندان خود را به نام قدیسی که روز جشن او در روز تولد آنها بود نامگذاری می کنند.

تحصیلات ابتدایی در فیلیپین از هفت سالگی شروع می شود، طبق قانون الزامی است و شش سال طول می کشد. تحصیلات متوسطه از 13 سالگی شروع می شود و به مدت چهار سال ادامه می یابد. دوره لیسانس کالج معمولاً چهار سال است.

طبیعت بینظیر فیلیپین

این جزایر زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهان گلدار و سرخس ها از جمله صدها گونه ارکیده است. علف های بلند جایگزین جنگل ها شده اند که به دلیل قطع درختان، استخراج معادن و توسعه از بین رفته اند.

فیلیپین با بیش از 200 گونه پستاندار، از جمله میمون، سنجاب، لمور، موش، پانگولین، شوروتین، مانگوز، گربه سانان، گوزن قرمز و قهوه ای و غیره زندگی می کند.

گربه بینتورنگ یا گربه خرس آسیایی زمانی برجسته بود، اما اکنون این پستاندار پشمالو آسیب پذیر است. تامارا، گونه ای از گاومیش های آبی کوچک که فقط در میندورو یافت می شود، به شدت در معرض خطر انقراض است.

صدها گونه پرنده در تمام یا بخشی از سال در فیلیپین زندگی می کنند، از جمله طاووس، قرقاول، کبوتر، طوطی، شاه ماهی، پرنده آفتابی، خیاط، پرنده بافنده و نوک شاخ. عقاب فیلیپینی در حال انقراض که میمون ها را می خورد، به سختی از جنگل زدایی جان سالم به در می برد.

تاریخ مجمع الجزایر فیلیپین 

این کشور دارای تاریخچه غنی است که تأثیرات آسیایی، اروپایی و آمریکایی را ترکیب می کند. قبل از استعمار اسپانیا در سال 1521، فیلیپینی ها فرهنگ غنی داشتند و با چینی ها و ژاپنی ها تجارت می کردند. استعمار اسپانیا باعث ساخت اینتراموروس در سال 1571 شد، یک "شهر دیواری" متشکل از ساختمان ها و کلیساهای اروپایی که در قسمت های مختلف مجمع الجزایر تکرار شده اند. در سال 1898، پس از 350 سال و 300 شورش، فیلیپینی ها با رهبرانی مانند خوزه ریزال و امیلیو آگوینالدو موفق به کسب استقلال شدند.

در سال 1898، فیلیپین اولین و تنها مستعمره ایالات متحده شد. پس از جنگ فیلیپین و آمریکا، ایالات متحده آموزش گسترده ای را به جزایر آورد. فیلیپینی ها در طول جنگ جهانی دوم در کنار آمریکایی ها جنگیدند، به ویژه در نبرد معروف Bataan و Corregidor که پیشروی ژاپن را به تاخیر انداخت و استرالیا را نجات داد. آنها سپس از سال 1941 تا 1945 جنگ چریکی را علیه ژاپنی ها به راه انداختند. فیلیپین در سال 1946 استقلال خود را بازیافت.

در سال 1965 فردیناند مارکوس به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. او در سال 1972 حکومت نظامی اعلام کرد که تا سال 1981 ادامه داشت. پس از 20 سال حکومت، مارکوس در سال 1986 از قدرت برکنار شد. کورازون آکوینو رئیس جمهور شد و دوره ای از حکومت دموکراتیک را در کشور ایجاد کرد.

قاره: آسیا
زبان رسمی: فیلیپینی
جمعیت: ۱۰۰٬۹۸۱٬۴۳۷
واحد پول: پزو فیلیپین
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی