کشتی کروزCruise

معرفی

مشخصات

مشخصات تماس

نقد و بررسی

کشتی کروز یک کشتی مسافربری است که برای سفرهای تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که در آن خود سفر و امکانات، جاذبه‌ها، فعالیت‌ها و گزینه‌های سرگرمی درون آن، بخشی جدایی‌ناپذیر از تجربه سفر دریایی است.

رشد سریع و فرآیند تخصصی شدن صنعت کروز در دهه‌های گذشته نیز بر طراحی و زیبایی‌شناسی عمومی، مواد، اندازه و عملکردهای کلی کشتی، تجهیزات و امکانات کشتی‌های کروز مدرن و کشتی‌های تفریحی تأثیر گذاشته است تا مشتریان بیش از پیش راضی باشند. و حساس به کیفیت، که خواستار متنوع ترین خدمات با اطمینان از رضایت و برتری است، در حالی که راه حل هایی برای نگرانی های فزاینده در مورد تأثیر زیست محیطی صنعت کشتی کروز بر جوامع و اکوسیستم های دریایی و ساحلی ارائه می دهد.

امروزه، هر قاره و منطقه ای روی زمین را می توان در یک کشتی تفریحی، از جمله عجیب ترین، دورافتاده ترین مکان ها و مقاصد منزوی، بازدید کرد.

طبقه بندی خطوط کروز در صنعت کروز
در حالی که خطوط کروز مختلف با مدل‌های تجاری متفاوتی کار می‌کنند، به طور کلی می‌توان آنها را بر اساس چهار طبقه‌بندی اصلی طبقه‌بندی کرد که به شرح زیر است:

1. کروز All Inclusive

این کروز به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می شوند و خدمات باکیفیت ارائه می دهند. این خدمات معمولاً شامل غذا و نوشیدنی، همراه با پرواز و/یا ترانسفر، دسترسی به اینترنت و سرگرمی با کیفیت می‌شود. کشتی ها معمولا بین 100 تا 800 مسافر را در خود جای می دهند.

2. کشتی کروز لوکس

کشتی های کروز لوکس معمولا خدمات باکیفیت ارائه می‌دهند، مشابه آنچه که از یک سفر دریایی همه‌جانبه انتظار دارید، اگرچه برخی از این خدمات همه با قیمت خود کروز درج نمی‌شوند و باید با هزینه اضافه آن ها را تهیه کرد. در این دسته، کشتی های کروز مورد استفاده عموماً مدرن هستند و مشتریان با وعده کابین های راحت و امکانات عالی جذب می شوند. 

3. کروز های اقتصادی

سفرهای دریایی مقرون به صرفه اغلب گزینه‌های ایده‌آلی برای خانواده‌ها یا افرادی است که برای اولین بار به سفر دریایی می‌روند. آنها گزینه مقرون به صرفه تری نسبت به کشتی های تفریحی لوکس یا همه جانبه هستند و همچنین از نظر مدت زمان کوتاه تر هستند، در حالی که بیشتر بر نقاط خاصی از جهان متمرکز هستند. این کشتی ها ممکن است برای بیش از 1000 مسافر پذیرایی کنند و معمولا کمی قدیمی تر هستند. 

4. کشتی کروز کم هزینه

مقرون‌به‌صرفه‌ترین طبقه‌بندی سفرهای دریایی، گزینه‌های کم‌هزینه برای جذب مشتریان در درجه اول بر اساس قیمت طراحی شده‌اند. به منظور کاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی درآمد، خطوط کشتیرانی که از مدلی با بودجه کم استفاده می‌کنند، تمایل به ارائه خدمات کمتری دارند و ممکن است کیفیت آن خدمات چندان بالا نباشد. به طور کلی، کشتی کروز خود بزرگ است و برای 3000 مسافر پذیرایی می کند، در حالی که سفرهای دریایی کمتر از 10 روز طول می کشد.

کشتی کروز1
امروزه، هر قاره و منطقه ای روی زمین را می توان در یک کشتی تفریحی، از جمله عجیب ترین، دورافتاده ترین مکان ها و مقاصد منزوی، بازدید کرد.

نمونه هایی از انواع سفرهای دریایی در صنعت کروز

انواع مختلفی از تجربه ها از سوی شرکت های صنعت کروز ارائه می شود. در زیر، برخی از رایج ترین انواع و آنچه می توانید از آنها انتظار دارید را به تفکیک مشاهده خواهید کرد:

1. کروزهای دریایی

کشتی‌های دریایی اقیانوس معمولاً بین جزایر مختلف سفر می‌کنند و از کشتی‌های کروز بزرگ استفاده می‌کنند که معمولاً قادر به حمل هزاران مسافر در یک زمان هستند. در نتیجه، آنها برای افرادی که به دنبال سفرهای دریایی شلوغ هستند، با افراد زیادی که می‌توانند با آنها صحبت کنند، ایده‌آل هستند. این سفرهای دریایی ممکن است با هدف جمعیتی متفاوت باشد، اما دارای امکانات هتل مانندی است که اغلب شامل استخر و فروشگاه می شود. گزینه های سرگرمی در یک سفر دریایی اقیانوس نیز احتمالاً گسترده خواهد بود.

2. کشتی کروز رودخانه

همانطور که از نام آن پیداست، کشتی‌های دریایی رودخانه‌ای به جای اقیانوس‌ها، در امتداد رودخانه‌ها حرکت می‌کنند، به این معنی که معمولاً در یک کشور یا حداقل یک منطقه باقی می‌مانند. کشتی های کروز به طور قابل توجهی کوچکتر از بزرگترین کشتی های مسافرتی اقیانوس هستند و در نتیجه ممکن است برخی از امکانات و گزینه های سرگرمی نیز کاهش یابد. آنها اغلب شامل همه چیز هستند، می توانند آرامش بخش تر باشند – به دلیل سفر در آب های آرام تر – و گاهی اوقات به عنوان کمتر “هیجان انگیز” دیده می شوند.

3. کروز غذا و نوشیدنی

سفرهای دریایی که بر روی غذا و شراب متمرکز هستند، تاکید کمتری بر گزینه‌ها و امکانات سرگرمی دارند، در عوض غذاهای با کیفیت بالا و انتخاب شراب عالی را در اولویت قرار می‌دهند. به همین دلیل، آنها برای مسافران فرهنگی که به دنبال آرامش و استراحت هستند ایده آل هستند. علاوه بر این، با ارائه کلاس های آشپزی، جلسات مزه شراب و درس هایی در مورد بهترین شراب ها برای جفت شدن با برخی غذاها، آنها اغلب می توانند به عنوان یک تجربه آموزشی نیز خدمت کنند.

4. کروزهای خانوادگی

این سفرهای دریایی که قصد دارند چیزی برای کل خانواده فراهم کنند، اغلب شلوغ هستند و طیف وسیعی از گزینه‌های سرگرمی را در طول هر روز فراهم می‌کنند که برای گروه‌های سنی مختلف پذیرایی می‌کنند. آنها ممکن است امکاناتی مانند مهدکودک یا کلوپ های کودکان ارائه دهند و ممکن است شامل همه چیز باشند یا نباشند. سفرهای خانوادگی مختلف ممکن است در محدوده سنی کمی متفاوت باشد و بررسی این موضوع می تواند مهم باشد، زیرا برخی از آنها دارای حداقل محدودیت سنی هستند.

کشتی کروز14
کروز تفریحی

5. کروزهای عاشقانه

سفرهای دریایی عاشقانه برای زوج‌ها یا حتی مجردهایی که به دنبال عشق هستند، شلوغ کمتری نسبت به سفرهای دریایی خانوادگی یا اقیانوسی دارند و به زوج‌ها زمان و فضا می‌دهند تا از همراهی یکدیگر لذت ببرند. گزینه های سرگرمی و ناهار خوری برای ایجاد فضایی رمانتیک در کشتی طراحی شده اند و بیشتر این سفرهای دریایی فقط برای بزرگسالان انجام می شود و نیازی به فراهم کردن امکانات برای کودکان نیست. برخی از شرکت ها نیز در ارائه مراسم عروسی و ماه عسل با کشتی های کروز تخصص دارند.

6. کروز های تفریحی لوکس

سفرهای تفریحی لوکس برای کسانی طراحی شده است که مایلند پول بیشتری برای بهترین تجربه ممکن خرج کنند.

آنها تمایل دارند در قایق های کوچکتر انجام شوند و منحصر به فردتر هستند، به این معنی که آنها کمتر از گزینه های خانوادگی شلوغ هستند. کابین‌ها معمولاً بزرگ‌تر هستند، امکانات موجود در قایق معمولاً از نظر کیفیت بالاتر و خدمات شخصی‌تر خواهد بود، که گاهی اوقات شامل پیشخدمت‌های شخصی نیز می‌شود. در بسیاری از موارد، آنها همه را شامل می شوند.

7. کشتی کروز ماجراجویی

برای افرادی که بیشتر به زیبایی های طبیعی و اکتشاف علاقه دارند، سفرهای دریایی ماجراجویی می تواند انتخاب ایده آلی باشد. آنها معمولاً گزینه های سرگرمی در قایق بسیار کمتری خواهند داشت، در عوض سفر به مکان های جالب در طول سفر را در اولویت قرار می دهند. این مقاصد می‌توانند از جزایر دورافتاده و زیبا گرفته تا مکان‌های شلوغ‌تر، جایی که مسافران می‌توانند به طور بالقوه در فعالیت‌هایی مانند غواصی یا جت اسکی، شرکت کنند.

 

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی