tour

صنعت سفر و گردشگری سهم عمده ای در اقتصادهای محلی در بسیاری از کشورها دارد. انواع تورها بسته به کشور می تواند متفاوت باشد، اما اکثریت تورها از قالب خاصی پیروی می کنند. طیف گسترده ای از تورها وجود دارد که می توان آنها را رهبری کرد یا بخشی از آنها بود یک نقطه عزیمت وجود دارد که گروه تور از فرودگاه جمع آوری می شود. سپس سوار اتوبوس یا اتوبوس توری می‌شوند که آنها را به هتل می‌فرستد و به سفرهای روزانه برنامه‌ریزی‌شده‌ای در اطراف شهری که بازدید می‌کنند ادامه می‌دهند. امروزه محبوبیت تورها از جمله تور ترکیه، تور های سریلانکا با طبیعت بینظیر، تورهای داخلی قشم، کیش و یا مشهد، تورهای اروپا و غیره افزایش یافته است. 

تور قشم

جزیره قشم، بزرگترین جزیره خلیج فارس که در جنوب ایران در نزدیکی جزیره کیش قرار دارد، یکی از مقاصد منحصر به فرد گردشگری ایران است. چیزی که این جزیره را بسیار منحصر به فرد می کند، سواحل درختان نخل برای استراحت و لذت بردن از شنا و ورزش های آبی مختلف نیست. اما این جزیره از نظر اکوتوریسم و ژئوتوریسم غنی است. به عبارتی بهشت زمین شناسان و ماجراجویان است. بر همین اساس، قشم دارای جاذبه های طبیعی متنوعی از جمله جزایر بکر، جنگل ها، غارها، دره ها و حیات وحش باورنکردنی مانند دلفین ها، لاک پشت ها و پرندگان است. علاوه بر این، جزیره قشم بیش از 1000 سال سابقه دارد و اولین شواهد حضور انسان در این جزیره مربوط به دوره پارینه سنگی است. بناهای تاریخی و فرهنگی و آداب و سنن ساکنین از دیگر نقاط برجسته جزیره قشم است.
 
ژئوپارک قشم
ژئوپارک قشم

تور مشهد

تجارب معنوی به اشکال مختلفی از تجربیات مذهبی و فکری گرفته تا تجربیات متمرکز بر هنر و طبیعت به وجود می آیند. و اغلب اوقات، این لحظات با سفر به وجود می آیند – گاهی اوقات به طور غیرمنتظره، و گاهی اوقات به این دلیل که ما در جستجوی مکان های مقدس، از طریق زیارت، تعطیلات، و حتی سفرهای انفرادی، معمولاً زمانی که به بیداری بیشتر نیاز داریم، سفر می کنیم. سفر به این مقاصد از دیرباز یک تمرین معنوی بوده است، چه یک سایت معنوی مصنوعی و چه طبیعی. بازدید از آنها نه تنها حس شگفتی ما را تازه و تجدید می کند، بلکه سفر به این مکان های مقدس ذاتاً به ایده مراقبت از خود و ارتباط عمیق تر با زمین، افراد دیگر و خود وابسته است.

فرض کنید می‌خواهید برای درک خود و خدا و نحوه عملکرد بهتر کیهان به جستجویی بروید یا به معجزه، شفا و تحول امیدوار هستید. در این صورت، مشهد یکی از آن جاهایی است که بدون توجه به اعتقاداتتان قدر آن را خواهید دانست و تسلیم آن خواهید شد. این مکانی است که هرگز ارتباط معنوی با شهر را فراموش نخواهید کرد.

مشهد به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری ایران، سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. بسیاری از آنها زائرانی هستند که می خواهند به زیارت حرم مطهر امام رضا بروند. اما حرم مطهر تنها دلیل محبوبیت مشهد نیست، زیرا این شهر دارای جاذبه ها و امکانات تفریحی متعدد دیگری است. برای دیدن لیستی از بهترین مکان های دیدنی در مشهد به خواندن ادامه دهید.

نوروز، مهمترین آداب و رسوم مردم مشهد
نوروز، مهمترین آداب و رسوم مردم مشهد

تورهای ترکیه

ترکیه که به خاطر تاریخ باستانی، فرهنگ غنی و مناظر هیجان انگیزش مشهور است، مقاصد بسیار محبوبی است که سالانه میلیون ها میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کنند. در طول تاریخ ترکیه، پیشینه و فرهنگ ترکیه تحت تأثیر فرهنگ های متعددی مانند ارمنی ها، رومی ها و یونانی ها بوده است. این کشور بخشی از امپراتوری عثمانی بود که به مدت شش قرن بر کشورهای بسیاری در سراسر آسیا، اروپا و آفریقا حکومت می کرد. از بالون سواری در رسانه های اجتماعی گرفته تا کاوش در کوه های مه آلود شرق دریای سیاه، ترکیه کارهای متنوعی را برای انجام ارائه می دهد. اما این تمام چیزی نیست که باید در این کشور منحصر به فرد بررسی کرد!

یافته‌های باستان‌شناسی قابل‌توجه در ترکیه، مانند مقبره‌های لیسیایی، آن را به نقطه‌ای داغ برای علاقه‌مندان به تاریخ و ذهن‌های کنجکاو و شیفته تاریخ باستان تبدیل کرده است. از دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه می توان به گنبد و مناره پر از افق استانبول و سواحل در امتداد دریای مدیترانه اشاره کرد. این کشوری است که منتظر کاوش است!

شهر جذاب بدروم
شهر جذاب بدروم

تور سریلانکا

کشور جزیره ای سریلانکا در آسیای جنوبی مجموعه ای گیج کننده از چیزها را برای دیدن و انجام به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. می‌توانید جاذبه‌های گردشگری مانند برج جدید لوتوس را در پایتخت کلمبو تجربه کنید یا فیل‌هایی را ببینید که بهترین زندگی خود را در جنگل پارک ملی Minneriya می‌گذرانند. همچنین جاذبه‌های بیرونی مانند انجام یک سافاری پلنگ‌نگری در پارک ملی یالا یا پیاده‌روی در مسیر زیارتی در شب برای تماشای طلوع خورشید در قله آدامز وجود دارد.
همه این کارهای هیجان انگیز با برخی از زیباترین مناظر طبیعی جهان که محیط های متنوعی از سواحل استوایی گرفته تا کوه ها و جنگل های بارانی را ارائه می دهند، پیوسته است. هزاران سال فرهنگ، نفوذ جالب استعمار خارجی، مردم بسیار دوستانه، استراحتگاه های ساحلی زیبا را اضافه کنید و یکی از مقاصد تعطیلات عالی جهان را دریافت کنید.

آب و هوا در تور نوروز سریلانکا
آب و هوا در تور نوروز سریلانکا

تور ایتالیا

اما مهمترین جاذبه های ایتالیا برای گردشگران همه هنر و معماری نیست. این کشور دارای دریاچه‌ها، کوه‌ها و خط ساحلی چشمگیری است که جاذبه‌های طبیعی برجسته‌ای را نیز به آن می‌بخشد. شما می توانید یک برنامه سفر کامل را با الهام از یک علاقه، از هنر رنسانس گرفته تا پیاده روی، برنامه ریزی کنید، اما بیشتر بازدیدکنندگانی که برای اولین بار می آیند، دوست دارند نمونه ای از بهترین پیشنهادات ایتالیا را در چندین نوع مختلف تجربه کنند. جاذبه های بعدی هنر، معماری، مناظر خیره کننده و تاریخ ایتالیا را به نمایش می گذارند و فرصت هایی را برای فعالیت های فعال فراهم می کنند. ایتالیا کشوری زیبا است که در سطح جهانی به دلیل ارائه ترکیبی متنوع از جاذبه های توریستی محبوبیت دارد. گردشگران از یک سو دوست دارند از ویرانه های رومی حیرت انگیز پمپئی، رم و هرکولانیوم لذت ببرند و از سوی دیگر نمی توانند در برابر بازدید از ونیز و توسکانی برای جذابیت رمانتیک خود مقاومت کنند.

این کشور همچنین به خاطر جاذبه های طبیعی و مناظر دیدنی اش که شما را به دنیایی دیگر می برد، شناخته شده است. حداقل می توان گفت آنها مسحور کننده، فریبنده و گیج کننده هستند. در واقع کلمات به هیچ وجه عدالت را رعایت نمی کنند.

ایتالیا
ایتالیا

تورهای آلمان 

تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی شاید به بهترین نحو ماهیت تعطیلات در آلمان را توصیف کند. با بسیاری از شهرهای تاریخی و شهرهای کوچک عجیب و غریب، همراه با انبوهی از جنگل‌ها و کوه‌ها، بازدیدکنندگان در انتخاب مکان‌های منحصربه‌فرد برای بازدید در این بخش زیبای اروپا، از انتخاب لذت می‌برند. کسانی که مایل به دیدن مناظر یا تجربه هنر هستند باید به مناطق شهری بزرگتر مانند مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ بروند. برای کسانی که به دنبال فعالیت های تفریحی هستند، بازدید از مکان هایی مانند کوه های آلپ باشکوه باواریا، جنگل سیاه یا دره راین را در نظر بگیرید.

کلیساهای قدیمی دوست داشتنی و کاخ های بزرگ همه جا هستند. و در شهرها و روستاهای کوچکتر، برخی از شهرهای قدیمی قرون وسطایی که هنوز دست نخورده باقی مانده اند (آلتشتات)، بسیاری از سنت های چند صد ساله، از جمله بازارهای سنتی کریسمس، جشنواره ها، و نمایشگاه ها هنوز هم اجرا می شوند. مرکز فرهنگی آلمان، پایتخت، برلین است. این شهر پرجنب‌وجوش، خانه بسیاری از موزه‌ها و گالری‌های خوب، پایگاهی عالی برای کشف بسیاری از لذت‌های دیگر کشور می‌سازد. و برای دوستداران طبیعت، یک دنیای کامل از امکانات در خارج از خانه عالی آلمان وجود دارد.

 آلمان
آلمان
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی