راهکاری برای کاهش زمان انتظار در فرودگاه

 سیستم نوبت‌دهی دیجیتال برای کاهش زمان انتظار در فرودگاه برلین یکی از اولین‌ها در فرودگاه‌های اروپایی خواهد بود.

به نقل از مایور، فرودگاه برلین براندنبورگ یکی از اولین فرودگاه‌های اروپایی بود که شکل دیجیتالی صف کنترل امنیتی را معرفی کرد.

اکنون مسافران می‌توانند از قبل، از طریق یک پلتفرم رایگان به نام BER Runway رزرو کنند. این موضوع زمان مورد نیاز مردم را برای گذراندن در فرودگاه‌ها کوتاه می‌کند و به جلوگیری از تنگناهای مداوم فرودگاه‌ها در ماه‌های گذشته کمک می‌کند.

از آنجایی که دولت‌های سراسر اتحادیه اروپا به تدریج محدودیت‌های همه‌گیر را برداشته‌اند، سفرهای بین‌المللی در حال افزایش است و با افزایش تقاضا به ویژه در فصل تعطیلات تابستانی، فرودگاه‌ها با کاهش ظرفیت‌های خود طی همه‌گیری فشار زیادی را احساس کرده‌اند.

بر اساس گزارش مؤسسه اقتصاد آلمان از ژوئن ۲۰۲۲، مشکل بزرگ این بود که بسیاری از متخصصان خدمات مانند مهمانداران و کارکنان زمینی به تازگی این بخش را ترک کرده‌اند. از آنجایی که این مشاغل به صلاحیت‌های خاصی نیاز دارند، جایگزینی افرادی که به صنایع دیگر رفته‌اند آسان نیست.

 سیستم نوبت‌دهی دیجیتال برای کاهش زمان انتظار در فرودگاه
 سیستم نوبت‌دهی دیجیتال برای کاهش زمان انتظار در فرودگاه

این صنعت با تنگناهای عظیمی مواجه شد و شرکت‌های هواپیمایی مانند لوفت‌هانزا مجبور به لغو هزاران پرواز در برخی از بزرگترین فرودگاه‌های اتحادیه اروپا مانند فرانکفورت شدند. علاوه بر این، زمان انتظار در فرودگاه بسیار افزایش یافته است.

ایده این است که به کاهش زمان انتظار در فرودگاه‌ها کمک شود و به کارکنان و مسافران اجازه دهد زمان خود را بهتر مدیریت کنند. افراد می‌توانند به صورت آنلاین یک فرصت زمانی برای دسترسی جداگانه به کنترل‌های امنیتی رزرو  و برای اقامت خود در فرودگاه برنامه‌ریزی کنند.

البته مقامات فرودگاه همچنان به مسافران توصیه می‌کنند ۲.۵ ساعت قبل از حرکت در محل حاضر شوند، اگرچه باید کمتر منتظر بمانند و تجربه سازماندهی‌تری داشته باشند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی