Alsace villagesدهکده های آلزاس فرانسه

شرح

منطقه آلزاس در شمال شرقی فرانسه واقع شده است و به خاطر خانه‌ های رنگارنگ ‌چوبی و قلعه‌هایش که بر روی قله‌های  کوه‌های بلند  قرار گرفته ‌اند، مشهور است. جذابیت توریستی منطقه آلزاس با تاریخ غنی آن  ارتباط تنگاتنگی دارد. این منطقه سرشار از خانه ها،‌ کلیسا ها و بنا های تاریخی است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. آلزاس به خاطر دهکده‌های قرون وسطایی، قلعه‌ها و خانه های بالای تپه، بازارهای مخصوص کریسمس و زیبایی های طبیعی اش  معروف است. همه چیز در الزاس از معماری گرفته تا مناظر طبیعی  زیبا و مسحور کننده است. آلزاس شهرهای کوچک و روستاهای بسیار زیبایی برای کشف کردن دارد. دهکده های  این منطقه با مناظر عالی، کوچه های زیبا، میدان های دوست داشتنی و ساختمان های قدیمی و قرون وسطایی، مکان های شگفت آور و دیدنی هستند که نباید آن ها را از دست بدهید. انتخاب شهرها و روستاهای آلزاس برای بازدید در تعطیلات می تواند برایتان کمی باشد. چرا که همه ی روستاهای آلزاس بسیار زیبا هستند و نمی توان همه آن ها را در یک سفر دید.  در این مطلب، بخشی از زیبا ترین روستاها و دهکده های آلزاس فرانسه را معرفی خواهیم کرد.

آلزاس فرانسه
آلزاس فرانسه

 دهکده Eguisheim آلزاس  

این دهکده که خارج از کولمار قرار دارد، یکی از زیبا ترین دهکده ها است. این دهکده دارای  یک معماری منحصربه‌ فرد و خاص است که در آن خیابان‌ها در دایره‌های متحد المرکز در اطراف شاتو سنت ‌لئون چیده شده‌ اند و صحنه ی باشکوهی را به وجود آورده اند .

 این دهکده همچنین زادگاه پاپ لئون نهم است. مجسمه پاپ بالای فواره زیبای رنسانس قرار گرفته شده و این ور به نظر می آید که پاپ بر دهکده تسلط  دارد.

 با ورود به این دهکده شما با خیابان‌های باریک سنگ ‌فرش ‌شده ، که در کنار معماری زیبای خانه‌های نیمه‌چوبی با بالکن ‌ها وپنجره‌های پر از گل قرار دارند، مواجه می شوید. میدان مرکزی را با فواره سنگی باشکوه، شاتو سن لئون، و کلیسای سنت پیر و پل با ویرج اوورانته منحصر به فردش  که مربوط به قرن چهاردهم است را از دست ندهید.

در واقع، زیبایی های این دهکده در دنیا کم نظیر است ،بنابراین حتما ارزش بازدید کردن را خواهد داشت. شما می توانید یکی از خانه‌های زیبای دهکده با آشپزخانه، باغ، و اتاق ۶ نفره را اجاره کنید و زندگی مردم محلی را در تور فرانسه تجربه کنید .

دهکده Eguisheim آلزاس
دهکده Eguisheim آلزاس

 Kayserberg  آلزاس (کیزربرگ)

دهکده  کیزربرگ،  یکی دیگر از روستاهای معروف آلزاس است. این دهکده کوچک در ورودی دره  وسگس در 11 کیلومتری شمال غربی کولمار واقع شده است و در کنار رودخانه ویس که بین خانه ها  در جریان است،‌ ساخته شده است.

کیزربرگ به معنای “کوه امپراتور” است و ویرانه های قلعه امپراتوری که در بالای دهکده قرار گرفته است، جذابیت باورنکردنی دارد.

اگر به تاریخ علاقه دارید،‌ شما عاشق کیزر برگ خواهید شد ، خانه‌های کوچک و بزرگ ‌چوبی فراوان از قرن‌های 15 تا 16،  پل صورتی محکم منحصر به فرد که با ماسه‌ سنگ  صورتی ساخته شده است و تاریخ غنی این منطقه شما را حسابی به خود جذب خواهد کرد. کلیسای Sainte-Croix  مربوط به قرن دوازده را با  ورودی زیبا و رمانسکی آن را از دست ندهید.

 Kayserberg –  آلزاس (کیزربرگ)
Kayserberg –  آلزاس (کیزربرگ)

Bleblenheim (بلبلنهایم)، دهکده های آلزاس

بلبلنهایم یکی دیگر از دهکده های زیبای موجود در لیست ماست، اما این دهکده ازدحام و شلوغی  ریکویر یا  کیزربرگ را ندارد. بلبلنهایم که  بخش عمده ای از آن در طول جنگ جهانی دوم تخریب شد، پس از جنگ کاملاً بازسازی شد. با این حال، این روستا هنوز هم ظاهر کارت پستالی  و زیبایش  را به همراه چند خانه قدیمی مربوط به قرن 16-17 را حفظ کرده است.

فواره سنت نیکلاس (مربوط به قرن 16) که به سبک گوتیک ساخته شده است، در ورودی روستا قرار گرفته است.  خیابان های پر پیچ و خم  این دهکده با خانه های چوبی زیبای  آن شما ر وادار می کنند که بخواهید در کوچه ها قدم بزنید و لذت ببرید.

Bleblenheim (بلبلنهایم)، دهکده های آلزاس
Bleblenheim (بلبلنهایم)، دهکده های آلزاس

Riquewhihr  آلزاس (ریکویر)

 این دهکده قوی و مستحکم در قرن شانزدهم ساخته شده و  انگارزمان در این شهر متوقف شده است،‌ چرا که ظاهر قدیمی و باستانی منحصر به فردش را کاملا حفظ کرده است .

 ریکویر به غیر از خانه‌های ‌چوبی زیبا و کوچه‌های دیدنی‌ اش،  حدود 40 بنای تاریخی طبقه ‌بندی‌شده و سه موزه دارد. برج معروف دزدان، زندان قدیمی ی ریکویرو خیابان ژنرال دوگل را با خانه‌های  قرن شانزدهم و هفدهم از دست ندهید. دیوارهای  روستا را دنبال کنید و از سه برج دفاعی روستا که برخی از قدیمی ترین نگهبانی های  آلزاس هستند،  دیدن کنید.

این دهکده هتل و اقامتگاه هایی برای اقامت دارد، هتل دهکده خدمات ویژه ای از جمله پارکینگ اختصاصی، صبحانه و … را ارائه می دهد.

اگر ترجیح می دهید که خانه اجاره کنید، ‌اقامتگاه مرکزی دهکده این امکان را برای شما ایجاد می کند. آپارتمان ها و خانه های زیادی وجود دارند که می توانید آن ها را رزرو کنید.

Riquewhihr  آلزاس (ریکویر)
Riquewhihr  آلزاس (ریکویر)

Ribeauvillé (ریبوویل)، دهکده های آلزاس

هنگام بازدید از این دهکده تاریخی آلزاس، خیابان بزرگی را با خانه های قدیمی مشاهده خواهید کرد  ، و همچنین تور د بوچر ، مربوط به قرن ۱۳ یکی از بناهای تاریخی است که نباید از آن ساده بگذرید. میدان زیبای Place de la Sinne با فواره سنگی زیبا که در سال 1862 ساخته شده است نیز ارزش  بازدید را دارد.

ریبوویل هنوز بخشی از ظاهر  قرون وسطایی خود را حفظ کرده است و هموز می توان سد ها و برج های دفاعی قدیمی برای محافظت از روستا را در سرتاسرآن پیدا کرد.

Saint-Hippolyte آلزاس (سنت هیپولیت)

سنت هیپولیت متعلق به دوک های لورن بود. این دهکده در قلب آلزاس  قرار گرفته است و در حدود سال 1310 میلادی  با باروها و خندق هایی که به تسخیرناپذیری معروف بودند،  مجهز و محافظت می  شد.

Saint-Hippolyte آلزاس (سنت هیپولیت)
Saint-Hippolyte آلزاس (سنت هیپولیت)

در خیابان‌های سنت هیپولیت را با معماری زیبا و بالکن‌های  با صفای خانه ها قدم بزنید و زیبایی های آن را از نردیک ببینید.  فواره سنگی قدیمی در این دهکده وجود دارد که ساخت آن به حدود هفتصد سال پیش بر می گردد،‌ این فواره را از دست ندهید و از آن بازدید کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: فرانسه
شهر: پاریس
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی