Antalya Clock Towerبرج ساعت آنتالیا، آخرین بازمانده از 80 برج

شرح

برج ساعت آنتالیا یکی از قدیمی ترین و زیباترین جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر قدیمی است که قدمت آن به قرن نوزدهم بازمی گردد. این برج بیانگر تاریخ باستانی آنتالیا در دوران امپراتوری عثمانی است. این برج در منطقه مراد پاشا و در مجاورت دیوارهای شهر قرار دارد که به دلیل کثرت جاذبه های گردشگری آنتالیا یکی از مهم ترین مناطق گردشگری آنتالیا است که شاهد حضور گسترده گردشگران است. برج ساعت در آنتالیا در سال 1909 میلادی به دستور سلطان عبدالحمید دوم ساخته شد تا یکی از بناهای مهم و متمایز شهر و یکی از یادبودهای امپراتوری عثمانی باشد. این برج از سه طبقه ساخته شده از سنگ تشکیل شده است. در بالای این طبقات ساعتی با طراحی زیبا و متمایز وجود دارد و این ساعت تا به امروز زیبایی و شکوه خود را حفظ کرده و به شکل مربع است و از سنگ خشن ساخته شده است. همه اینها برج ساعت را به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری آنتالیا تبدیل کرده است. همچنین شایان ذکر است که مغازه های زیادی در نزدیکی برج برای همه کسانی که قصد خرید دارند وجود دارد

برج ساعت یک مکان دیدنی کلاسیک در آنتالیا است و یکی از معدود برج های رومی باقی مانده است. در حالی که این برج زمانی بخشی از استحکامات شهر بود، ساعت بعداً اضافه شد و امروزه به عنوان یک ساختار فرماندهی در منطقه محله معروف به کالدکاپیسی (دروازه قلعه) قرار دارد. ساعت کولسی (برج ساعت) آنتالیا را می توان در مرکز شهر یافت. بخشی از دیوار تاریخی شهر است. سال ساخت دقیق آن مشخص نیست.

برج ساعت آنتالیا، مرز بین شهر قدیم و جدید
برج ساعت آنتالیا، مرز بین شهر قدیم و جدید را مشخص می کند و میزبان غرفه های بسیاری است که در مقابل برج ساعت برای فروش صنایع دستی و آب انار تازه برپا شده اند. این برج معمولا در تورهای پیاده روی آنتالیا دیده می شود.

این شهر در مرکز شهر، در خیابان جمهوریت، در شرق محلی که قبلاً به عنوان “کاپواغزی” شناخته می شد و اکنون به عنوان “دروازه قلعه” شناخته می شود، قرار دارد. بر روی یک سنگر، ​​ساعت برج، توسط امپراتور آلمان ویلهلم دوم در سال 1901 مانند بسیاری از شهرهای آناتولی به عنوان هدیه داده شد. برج ساعت که توسط وزیر اعظم کوچوک سعید پاشا برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد به سلطنت رسیدن عبدالحمیت ساخته شد، یکی از سنگرهای رو به شمال قلعه بیرونی ویران شده است. برج ساعت آنتالیا از زمین تا بالا 14 متر و بالای سنگر 8 متر است. در واقع مناسبت ساخت این برج، بیست و پنجمین سال سلطنت عبدالحمیت دوم بود. این برج از سنگ ناهموار ساخته شده و دارای پایه‌ای است که بخش قدیمی‌تر دیوارهای شهر را در خود جای داده است.

هر دیوار دارای یک صفحه ساعت است که تشخیص زمان هنگام آمدن از هر جهت را آسان می کند. در بالای صفحه‌های ساعت، طاق‌ها و تاج‌هایی وجود دارد که به سبک زیبای عربی ساخته شده‌اند. اگر بعد از شب در منطقه باشید، برج را به زیبایی نورانی می‌بینید. بازدیدکنندگان به سرعت متوجه خواهند شد که چرا این منطقه از شهر برای فرصت های عکس بسیار محبوب است.

اگرچه بازدیدکنندگان فقط می توانند برج را از بیرون تماشا کنند، اما بازدید از آن فرصتی عالی برای درک تاریخ مرکز شهر برای شما فراهم می کند. دروازه هادریان تنها حدود 400 متر با برج فاصله دارد. همچنین در نزدیکی برج ساعت که شامل بازارها می شود، فعالیت های زیادی خواهید دید.

محیط برج ساعت آنتالیا

اگر می خواهید شهر قدیمی آنتالیا را کاوش کنید، Saat Kulesi نقطه شروع عالی است. این بخشی از استحکامات دروازه اصلی قدیمی آنتالیا به همراه برج دیگری بود. ساعت کولسی زمانی که ساخته شد ساعت نداشت و به همین دلیل احتمالاً نام دیگری داشت. درست در کنار برج، چند نیمکت قرار داده شده است که گردشگران و مردم محلی دوست دارند برای استراحت از آنها استفاده کنند. مخصوصاً جوانان آنتالیا عصر هنگام در اینجا با هم ملاقات می کنند. شما می توانید برج ساعت را در نقشه شهر آنتالیا در ارتفاع کاظم اوزالپ کادسی Cumhuriyet Cadessi در بالای بندر پیدا کنید. Saat Kulesi همراه با Yivil Minare تقریباً در مجاورت آنتالیا محبوب ترین مناظر آنتالیا است.

تاریخچه برج

برج ناقوس بر روی دیوار شهر مربعی نسبتاً مستحکم قرار دارد و خود شکل مربعی دارد. یک پنجره طاق نوک تیز بزرگ در مرکز بالا وجود دارد و پنجره های کوچکی در کناره ها دیده می شود. ساعت کولسی با سقف دندانی پوشیده شده است که جایگزین گنبد قبلی شده است که هنوز در تصاویر دهه 1940 دیده می شود. ساعت‌های ساعت کولسی اکنون به صورت الکترونیکی کار می‌کنند و زنگ هنوز از ساعت‌های قدیمی باقی مانده است. بر روی آن نقش برجسته های عیسی بر روی صلیب، مریم باکره و نوشته های مقدس یونانی وجود دارد. 

تاریخچه برج ساعت آنتالیا
تاریخچه برج ساعت آنتالیا

آخرین بازمانده از 80 برج

برج ساعت که دیوارهای باستانی شهر قدیمی را تشکیل می دهد، چهره نمادین آنتالیا در ترکیه است. این آخرین بازمانده از 80 برجی است که زمانی شهر باستانی را احاطه کرده بودند. سازه سنگی در حال افزایش به عنوان یادآور تاریخ غنی آن بر منظره شهری اطراف خودنمایی می کند. ویژگی های جذاب برج از جمله یک پرچم، ساعت و چندین کتیبه باستانی را مشاهده کنید.

وقتی به برج ساعت رسیدید، به تضاد چشمگیر بین ساختمان تاریخی و مجموعه هتل ها و رستوران های مدرن توجه کنید. این برج ورودی شهر قدیمی را به عنوان بخشی از دیواری که زمانی از آن محافظت می کرد، نشان می دهد. محیط سنتی را به دور از نورهای وزوز سازه های مدرن در آغوش بگیرید. درختان و بوته هایی که برج را محصور کرده اند به حال و هوای آرام می افزایند.

به سازه بزرگ نگاه کنید تا ساعت و پرچم آن را ببینید. از آنجایی که ویژگی های این سایت واقع در مرکز برای مردم محلی و مسافران بسیار شناخته شده است، به یک نقطه تجمع محبوب تبدیل شده است. تصور کنید ساکنان در زمان حکومت عثمانی در دهه 1800 در این برج ملاقات کنند. این سازه محبوب را در شب که نورهای آن بر زیبایی آن تاکید دارد، تحسین کنید. از این برج زیبا در مقابل آسمان شب عکس بگیرید.

برج آنتالیا آخرین بازمانده از 80 برج
برج آنتالیا آخرین بازمانده از 80 برج

در تور آنتالیا، در یکی از رستوران ها و کافه های این منطقه که می توانید از گشت و گذار در آن استراحت کنید، غذا بخورید. در یکی از هتل های اطراف اقامت کنید تا از موقعیت عالی در مرکز شهر و نزدیک ساحل نهایت استفاده را ببرید. جاذبه های این منطقه عبارتند از Cumhuriyet Meydan (میدان جمهوری)، یک پناهگاه آرام که در آن می توانید از یک پیک نیک با منظره برج نزدیک لذت ببرید. برای درک بیشتر تاریخ شهر، دروازه هادریان و موزه آنتالیا را ببینید.

برج ساعت در ورودی منطقه قدیمی شهر در مرکز آنتالیا قرار دارد. تنها چند دقیقه پیاده روی شمال شرقی از ساحل، پارک ها، رستوران ها و کافه های اطراف سایت تاریخی است. با اتوبوس یا تاکسی به برج بروید که در نزدیکی مناره Yivli قرار دارد.

 

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: آنتالیا
آدرس: Tuzcular, İmaret Sk٫, ۰۷۱۰۰ Muratpaşa/Antalya, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی