Antalya Sandlandموزه فضا باز سندلند آنتالیا (سرزمین شنی)

شرح

آیا تا به حال موزه ای را دیده اید که به مجسمه های شنی اختصاص داده شده است؟ سندلند آنتالیا این فرصت را به شما می دهد تا این کشف جالب را انجام دهید. سندلند یکی از مکان های دیدنی آنتالیا است که هنر، خلاقیت و سرگرمی در کنار هم قرار می گیرند. این یک موزه در فضای باز است که در آن مجسمه های شنی ساخته شده توسط هنرمندان از سراسر جهان در ترکیه به نمایش گذاشته می شود. هر سال موضوع متفاوتی دارد و منتظر است تا شما به فضای افسانه ای آن کشیده شوید. این یکی از معتبرترین رویدادهای مجسمه سازی شنی در جهان است که با توجه به عرض منطقه، تعداد هنرمندان شرکت کننده و میزان شن و ماسه استفاده می شود. قبل از بازدید از این موزه، تمام اطلاعات مهم از جمله هزینه ورودی، اطلاعات گردشگری و تاریخ را بیابید.

موزه فضای باز سندلند (سرزمین شنی)
موزه فضای باز سندلند (سرزمین شنی)

سندلند یک نمایشگاه مجسمه های شنی در فضای باز است که توسط Global Design Art Works برگزار می شود. این دنیای خارق‌العاده و شگفت‌انگیز که نام دیگر آن موزه مجسمه‌های شنی آنتالیا است، با وسعت و مساحتی که حدود 10000 متر مربع آن را اشغال می‌کنند، یکی از بزرگترین رویدادهای شنی جهان محسوب می‌شود. سندلند نمایشگاه منحصر به فرد مجسمه های شنی است که ممکن است در تمام طول سال از آن بازدید کنید. هر سال تقریباً 150000 نفر از Sandland از سراسر جهان بازدید می کنند. بیش از 25 مجسمه ساز شنی از سراسر جهان با استفاده از 10000 تن شن و ماسه، بیش از 100 قطعه مجسمه شنی بزرگ را خلق می کنند. موضوع نمایشگاه هر سال تغییر می کند و موضوع امسال “یک ماجراجویی فضایی” است. با تور آنتالیا، برای یک تجربه فراموش نشدنی آماده شوید.

Sandland آنتالیا که به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های مجسمه های شنی در جهان آغاز شده است، اکنون یک موزه مجسمه های شنی در تمام طول سال است. هنرمندان از تن‌ها شن برای خلق مجسمه‌های غول‌پیکر در امتداد سواحل ساحل لارا استفاده می‌کنند که هر سال بیش از 100 اثر هنری بر روی موضوعی متفاوت متمرکز شده‌اند.

موزه مجسمه های شنی آنتالیا یکی از بزرگترین موزه های شنی جهان است. موزه باز شامل بیش از 50 مجسمه بیرونی شنی حکاکی شده در شن، با دقت بالا و جزئیات باشکوهی است که بیننده را شگفت زده می کند. ابوالهول، نفرتیتی، ملکه آسیا و بسیاری دیگر از شخصیت های مهم تاریخی که اثر خود را در تاریخ به جا گذاشتند.

موزه مجسمه های شنی آنتالیا
موزه مجسمه های شنی آنتالیا از نظر وسعت و مساحتی که حدود 10000 متر مربع دارد

تاریخچه سرزمین شنی

هنر مجسمه‌سازی شنی یک نوع هنری خاص زودگذر (موقت) است که اخیراً در جهان رواج یافته است، زیرا این آثار در مدت کوتاهی به نمایش گذاشته می‌شوند.

فلسفه ای پشت این نوع کارها وجود دارد که می گوید: «هیچ چیز دائمی نیست و همه چیز روزی از بین می رود».

جشنواره‌های هنری مجسمه‌های شنی با افزایش علاقه در آنتالیا به یک رویداد هنری سنتی تبدیل شده‌اند. هر سال با موضوعی متفاوت برگزار می شود.مجسمه های شنی خارق العاده فقط با آب و ماسه (با استفاده از تقریباً 10000 تن ماسه رودخانه) ساخته شده اند و در نتیجه اجرای مجسمه سازان شنی شرکت کننده از بسیاری از کشورها ایجاد شده اند. این آثار ماندگار نیستند، بعد از پایان جشنواره از بین می روند. این جشنواره همچنین هر ساله با موضوعی متفاوت برگزار می شود. شما می توانید با ساختن مجسمه شنی خود با کمک یکی از مجسمه سازان اطراف در جشنواره شرکت کنید.

در سندلند آنتالیا چه کاری می توانم انجام دهم؟

Sandland در ساحل معروف لارا در آنتالیا قرار دارد. هر سال می‌توانید مجسمه‌های باشکوهی را ببینید که از شن و ماسه ساخته شده‌اند و موضوعی کاملاً جدید دارند. صدها مجسمه شنی در اندازه های مختلف با حدود 50 موضوع فرعی به نمایش گذاشته شده است.

شعار سندلند “فوق العاده ترین موزه جهان” است. شما می توانید شخصیت های اساطیری را از سراسر جهان پیدا کنید که از شن ساخته شده اند. شخصیت های اساطیری یونانی و مصری، 7 عجایب جهان، برج ایفل، کلوزئوم و بسیاری آثار جالب دیگر در Sandland منتظر شما هستند. کودکان می توانند از یک منطقه بازی با شن های جنبشی لذت ببرند و برای افزایش خلاقیت با فعالیت های مختلف هیجان انگیز وقت بگذرانند. می توانید مراحل تولید را تماشا کنید و ویدیوهای مرتبط با هنرمندان را مشاهده کنید. وقتی مجسمه‌های غول‌پیکر با چراغ‌های ال‌ای‌دی در شب با موسیقی دقیق انتخاب می‌شوند، همه چیز جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

در این نمایشگاه که در کنار دریا واقع شده است، همچنین فرصت هایی برای سافاری ATV، ورزش های آبی و فعالیت های مشابه برای مهمانان وجود دارد. مجسمه های محوطه نمایشگاه در شب با سیستم نورپردازی LED رنگ آمیزی می شوند و با پخش موسیقی در چارچوب موضوع، فضا فضایی افسانه ای به خود می گیرد. در یک صفحه ال ای دی غول پیکر دیگر در کافه تریا موزه، مستندی از مراحل ساخت مجسمه ها برای کسانی که کنجکاو هستند نمایش داده می شود.

موزه شنی آنتالیا
وقتی مجسمه‌های غول‌پیکر با چراغ‌های ال‌ای‌دی در شب با موسیقی دقیق انتخاب می‌شوند، همه چیز جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

ساعت کار، ورودی و بلیط 

Sandland در تمام طول سال باز است. شما می توانید هر روز بازدید کنید و ساعت بازدید با توجه به فصل تغییر می کند. در طول تابستان، می تا اکتبر، از ساعت 9:00 صبح تا 10:00 شب و در طول زمستان، نوامبر تا آوریل، از ساعت 9:00 صبح تا 7:00 بعد از ظهر باز است.

ورودی: دارندگان کارت موزه 25 درصد تخفیف دریافت می کنند.
کودکان زیر 3 سال برای ورود به داخل به بلیط نیاز ندارند. کودکان بین 3 تا 12 سال بلیط با تخفیف دریافت می کنند.

چگونه به سندلند آنتالیا برسیم

سندلند در ساحل لارا، در منطقه موراتپاشا در آنتالیا واقع شده است. لارا در 18 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر آنتالیا قرار دارد.

اتوبوس: نزدیکترین ایستگاه “لارا” با شماره اتوبوس KL08، LF10، LF09، و LC07A است.
از فرودگاه آنتالیا: سوار اتوبوس شماره 800 شده و در ایستگاه «لارا» پیاده شوید.
از ترمینال اتوبوس: سوار اتوبوس شماره TC93 شوید و در ایستگاه “لارا” پیاده شوید.
از کپز: باید یکی از اتوبوس های شماره VF01، VF66 یا TCD49 را سوار شوید و در ایستگاه “100.Yıl” پیاده شوید. سپس با اتوبوس KL08، LF10، یا LF08 به ایستگاه «لارا» بروید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: آنتالیا
آدرس: Guzeloba Mahallesi Lara Caddesi Lara Birlik Halk Plajı, ۰۷۲۳۰ Muratpaşa/Antalya, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی