Guvercin Adasiگوورجین آداسی

شرح

کوش آداسی توریستی ترین منطقه استان آیدین است. مکان های زیادی برای بازدید در کوش آداسی وجود دارد، مانند قلعه گوورجین آداسی. گوورجین آداسی یکی از مکان هایی است که باید از آن بازدید کرد. قلعه گوورجین آداسی در منطقه خلیج کوش آداسی قرار دارد که بندر را تحت حفاظت نگه می دارد. به عبارت دیگر، با بندری که توسط موج شکن های کنار دریا تشکیل شده بود به کوش آداسی متصل می شد و عنوان جزیره ای را داشت که نام خود را به کوش آداسی داده بود. در جزیره ای که به جزیره کبوتر معروف است، قلعه ای وجود دارد که قدمت آن به دوران بیزانس می رسد.

این منطقه که با زیبایی های تاریخی و طبیعی خود برجسته است، مرکز گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی است که برای تعطیلات به کوش آداسی می آیند. پس از بازدید از سواحل معروف کوش آداسی، کسانی که به این منطقه می آیند بیشتر از این مکان دیدن می کنند.

سازه معماری کبوتر کوش آداسی

در جزیره، قلعه ای وجود دارد که تحت تأثیر بارباروس هایرتین پاشا و دیوارها قرار گرفته است که معمار آن ایلیا آقا بوده است. قلعه و دیوارهای اطراف آن به منظور جلوگیری از حملات دشمنانی که ممکن است از دریا در دوران جنگ وارد شوند ساخته شده است. شکل نهایی قلعه، که نام خود را از آن گرفته است، مصادف با این دوره های جنگی است. از آنجایی که در دوره عثمانی به عنوان ایستگاه پلیس در برابر تهدیدات دزدان دریایی عمل می کرد، مردم محلی منطقه آن را قلعه دزدان دریایی نیز می نامند. از این برج که در قله ساخته شده بود برای مشاهده محیط اطراف استفاده می شد. دیوارهای ساخته شده تقریباً 2.5 متر طول دارند و به طور کامل جزیره را احاطه کرده اند.

سازه معماری گوورجین آداسی
سازه معماری گوورجین آداسی

سنگ های انتخاب شده برای ساخت قلعه در جزیره از دماغه Yılancı آورده شده است. ضلع شمالی هندسی (5 ضلعی) و ضلع جنوبی استوانه ای است. شکاف کتیبه ای بالای دروازه در قلعه، آثار کتیبه ای بالای دروازه در گذشته به دست می دهد.

امروز در گوورجین آداسی

در گذشته جزیره ای بود که هیچ تماسی با خشکی نداشت و با قایق می شد به آن رسید، اما بعدها به خشکی ملحق شد. اگرچه مردم منطقه اظهار داشتند که این جزیره هنگام رفتن با قایق بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و پس از اتصال به خشکی نتوانسته اصالت خود را حفظ کند، اما با همه اینها یکی از جاذبه های بینظیر کوش آداسی محسوب می شود. امروزه، کافه‌ها، باغ‌های چای خانوادگی و رستوران‌هایی در اطراف گوورجین آداسی وجود دارد که بازسازی شده است. با افزودن کمال بیشتر به ساختار منظم کوش آداسی، این جزیره با نورپردازی دقیق خود، تصویری بسیار چشمگیر به خصوص در عصرها ایجاد می کند. با این حال، در حالی که با بالا رفتن از

امروز در گوورجین آداسی
امروز در گوورجین آداسی

قلعه در جزیره، چراغ های شهر، دریا و شبه جزیره ها به راحتی دیده می شد، امروز ورودی خروجی قلعه بسته شده است، اگرچه طبقه بالایی بسته شده است، اما می توانید ازمنظره ای باشکوه از طبقات پایین این قلعه لذت ببرید. 

 

چطور بریم؟ حمل و نقل

با تهیه تور کوش آداسی و پس از رسیدن به این شهر بینظیر، مینی بوس های داخل شهر به راحتی شما را به هر جایی که بخواهید می برند. اگر می خواهید با ماشین به اینجا برسید، باید از مرکز کوش آداسی در خیابان کنان آریکان ادامه دهید. پس از طی کردن این جاده به سمت بلوار آتاتورک حرکت کنید. بعد از بلوار، به راست بپیچید و دوباره در جهت گوورجین آداسی به راست بپیچید. پس از حدود 5 دقیقه، قلعه گوورجین آداسی را خواهید دید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Türkmen, ۰۹۴۰۰ Kuşadası/Aydın, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی