Istanbul Dolphinariumدلفیناریوم استانبول

شرح

این یک تجربه بسیار منحصر به فرد برای همه افرادی است که از استانبول بازدید می کنند. دلفیناریوم استانبول، بزرگترین پارک سرپوشیده دلفین ها در استانبول است. این مکان عالی برای دیدار با خانواده است، به خصوص اگر بچه هایتان در تور استانبول همراه شما باشند. تماشای دلفین ها در حال اجرای برنامه های هیجان انگیز در این نزدیکی چیزی است که نمی توانید از دست بدهید. تماشای دلفین‌ها، فوک‌ها، نهنگ‌ها، ماهی‌های دریایی، همه‌ی آن‌ها را در یک مکان به دست می‌آورید! نمایش ها هر کدام یک ساعت هستند اما ارزش سرگرمی بالایی دارند!

جاذبه های دلفیناریوم
جاذبه های دلفیناریوم

جاذبه های دلفیناریوم

دلفیناریوم استانبول در تمام روزهای هفته به جز دوشنبه ها باز است. در روزهای هفته، نمایش ها در ساعت 11 صبح و 13:30 برگزار می شود. در آخر هفته‌ها می‌توانید نمایش‌ها را در ساعت‌های 12، 14 یا 17 تماشا کنید. هر یک از این نمایش های یک ساعته شامل اجرای چهار دلفین، چهار فوک، دو نهنگ سفید و دو شیر دریایی است. همچنین، برای بچه های بالای 10 سال، این امکان وجود دارد که با دلفین ها در یکی از شش استخر شنا کنند. اما این تجربه 10 دقیقه ای نیاز به رزرو قبلی دارد. سایر تجربیات شنای زیر آب و آموزش های غواصی برای بچه های بازدید کننده ارائه می شود.

بعد از هر نمایش 15 دقیقه استراحت می دهند تا بازدیدکنندگان بتوانند با دلفین های در حال اجرا عکس بگیرند! این کار نیازی به رزرو قبلی ندارد و یک فعالیت محبوب در دلفیناریوم استانبول است. هزینه ورودی مشخصی برای ورود به پارک ماجراجویی وجود دارد. انتظار می رود بزرگسالان 35 لیر لیر بپردازند در حالی که این مبلغ برای بچه ها به 20 لیر کاهش می یابد.

رسیدن به دلفیناریوم استانبول بسیار ساده است. تعدادی اتوبوس عمومی در اینجا تردد می کنند. از آنجایی که در مرکز شاخ طلایی استانبول قرار دارد، ارتباط آسان تر می شود. گرفتن تاکسی به محل یا استفاده از مسیر مترو به ایستگاه مترو آکسارای از دیگر گزینه‌های ممکن است!

بازدیدکنندگان این مکان را با پستانداران مختلف مانند دلفین ها، فوک هایی با خز نرم سفید، ماهی های دریایی و نهنگ های سفید می بینند. رویدادها و نمایش ها با این حیوانات روی صحنه نزدیک استخر پخش می شود.

دلفیناریوم در استانبول
دلفیناریوم در استانبول

یک پارکینگ بزرگ وجود دارد که می توانید به راحتی مکانی برای ماشین خود پیدا کنید. پارکینگ دارای ظرفیت 120 خودرو می باشد. همچنین می توانید از ایستگاه اتوبوس برای حمل و نقل استفاده کنید که 5 دقیقه با پارک فاصله دارد. این مکان برای کودکان ایده آل است، اما برای افراد معلول نیز امکاناتی را فراهم می کند. اگر با یک شهروند سالخورده یا معلول همراه هستید، می توانید برای آنها ویلچر تهیه کنید. دلفیناریوم استانبول بازدیدکنندگان خود را با بخش‌های سرگرم‌کننده متعددی جذب می‌کند، شما می‌توانید با دلفین‌ها شنا و شیرجه بزنید، تعامل داشته باشید و همچنین می‌توانید دلفین درمانی انجام دهید.

مکانی که در آن نمایش پستانداران را می بینید به اندازه کافی بزرگ است که می تواند ۹۵۰ نفر را همزمان با ۶۴ صندلی اضافی برای افراد VIP در خود جای دهد. اگر می خواهید از تمام جاذبه های دلفیناریوم لذت ببرید، باید بلیطی بخرید که قیمت آن با گروه سنی متفاوت است. رزرو قبل از بازدید اجباری است، زمانی که قصد بازدید از این مکان را با یک گروه 20+ نفری دارید، در غیر این صورت می توانید در لحظه به راحتی بلیط خریداری کنید.

 شنا در دلفیناریوم

شما می توانید در تمام طول سال در شنا با دلفین ها شرکت کنید تا از استرس و نگرانی های معمول خلاص شوید. وقتی آنها را لمس می کنید و با آنها بازی می کنید و در آغوش می گیرید به شما انرژی مثبت می دهد و ذهن و بدن شما را شاداب می کند. در زمستان، آب استخر گرم است، بنابراین می‌توانید در هر زمانی از سال از شنا کردن لذت ببرید. 

برای هر فرد: بزرگسالان 230 لیره و کودکان 195 لیره
برای دو نفر: بزرگسال 380 لیر و کودک 325 لیره
برای بزرگسالان سه نفره 450 لیره و کودک 450 لیره.

قبل از رفتن به شنا با دلفین ها شرایط خاصی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. این شرایط عبارتند از:

  • شما باید شنا بلد باشید
  • اگر در زمستان به این شهر سفر می کنید، سن شما برای شنا نباید کمتر از 10 سال و اگر تابستان است کمتر از 6 سال باشد.
  • از پوشیدن لوازم جانبی و هر نوع جواهرات خودداری کنید و قبل از آن از طریق ایمیل یا تماس، جلسه شنا خود را رزرو کنید.
 شنا در دلفیناریوم
شنا در دلفیناریوم

غواصی با دلفین ها

این بهترین راه برای برقراری ارتباط با دلفین در زیر آب است. وقتی به داخل استخر می روید، به گرمی از شما استقبال می کنند و تمام شک و تردیدهای شما را در رابطه با ماهیت دوستانه آنها برطرف می کنند. آنها اشکال مختلف شنا را به شما نشان می دهند، شما را نوازش می کنند و زیر آب صدا می دهند. برقراری ارتباط و بازی با دلفین ها واقعاً بهترین تمرین صلح آمیز و روانشناختی برای تسکین ذهن و بدن شماست. برای افرادی که شنا و غواصی انجام می دهند، امکانات جداگانه ای برای دوش گرفتن وجود دارد. شما یک بلیط برای غواصی خریداری می کنید که به 20 دقیقه محدود می شود.

برای هر فرد 300 لیر
برای دو نفر 500 لیر
برای سه نفر 600 لیر

تعامل دلفین ها

تعامل دلفین ها در بین کودکان مشهور است زیرا هنگام برقراری ارتباط با آنها لذت زیادی می برند. این بخش سرگرم کننده برای آن دسته از کودکان و بزرگسالانی که نمی توانند شنا کنند ساخته شده است تا بتوانند به صورت حضوری با دلفین ها ملاقات کنند. مربیان دلفین در این جلسه تعامل شرکت می کنند که در آن شرکت کننده در نزدیکی استخر می نشیند و دلفین ها را لمس می کند یا با آنها تعامل می کند. این جلسه 10 دقیقه است و با 1 یا حداکثر 3 شرکت کننده در یک زمان انجام می شود.

در طول تعامل می توانید به صدای آنها گوش دهید، آنها را لمس کرده و در آغوش بگیرید. می توانید با آنها بازی های مختلفی انجام دهید. با حقایق شگفت انگیز دلفین ها مانند عادات، رفتار، توانایی های یادگیری و روانشناسی آنها آشنا خواهید شد. لوازم شنا خود مانند سوئیت شنا، حوله و دمپایی را به همراه داشته باشید. مدیریت هیچ گونه بازو شنا، شناور نجات و سوئیت های غواصی و شنا به شما نمی دهد. شما می توانید با پرداخت 150 لیره برای 1 نفر، 220 لیره برای 2 نفر و 300 لیره برای 3 نفر بلیط در سایت دلفیناریوم استانبول خریداری کنید.

تعامل دلفین ها
تعامل دلفین ها

تهیه غذا

در داخل دلفیناریوم رستورانی به نام رستوران هالیک خواهید دید. این رستوران با طعم های عجیب و غریب متفاوت از شما پذیرایی می کند. تنوع غذاهای خوش طعم و تند شادی و لذت شما را دوچندان می کند. از رستوران هالیک می توانید کباب، پیتزا، غذای ایتالیایی و قهوه و غیره تهیه کنید. علاوه بر این، کافه تریاهای مختلفی در دلفیناریوم بوقلمون وجود دارد. از آنجا می توانید هر چه می خواهید بخورید.

بهترین زمان برای بازدید

بهترین زمان برای بازدید از پارک دلفیناریوم ترکیه در ساعات نمایش است که روزانه یک ساعت است. در تعطیلات آخر هفته، می توانید در ساعت های 12 بعد از ظهر، 2 بعد از ظهر و 5 بعدازظهر که نمایش دلفین ها شروع می شود، بازدید کنید. در این یک ساعت از نمایش 4 دلفین، 4 فوک و دو نهنگ و شیر دریایی لذت خواهید برد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Silahtarağa Mh, Silahtarağa Cd٫ No:۲۰, ۳۴۰۵۰ Eyüpsultan/İstanbul, Türkiye
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی