Miniaturk – Miniature Park of Turkeyپارک مینیاتورک شهر استانبول

شرح

پارک مینیاتورک دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: یک نسخه کوچک از گنجینه های موجود در ترکیه. این پارک شامل 134 مدل است که در مقیاس 1/25 ساخته شده اند که حدود نیمی از آنها از استانبول و بقیه از آناتولی و سرزمین های عثمانی خارج از ترکیه هستند. پارک مینیاتورکT ویترینی است که میراث تاریخی و فرهنگی در هر گوشه از ترکیه را منعکس می کند. ترکیه در آناتولی واقع شده است که سابقه ای هزاران ساله دارد. با مراجعه به پارک مینیاتورک می توانید لیستی از مکان های تاریخی ترکیه را در تور ترکیه تماشا کنید. مطمئن باشید که وفور این آثار شما را شگفت زده خواهد کرد.

مدل های دقیق آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده در مینیاتورک بیش از همه توجه کودکان را به خود جلب می کند. جدای از این مدل ها، فضاهای فعالیت بسیاری برای کودکان در موزه وجود دارد. به همین دلیل، بازدید از مینیاتورک یکی از بهترین تفریحات برای کودکان در استانبول است.

در این مقاله می توانید اطلاعات کلی درباره موزه مینیاتورک واقع در سواحل شاخ طلایی استانبول را بیابید. علاوه بر این، هزینه ورودی Miniaturk و ساعات کار نیز ذکر شده است.

چیزهایی که در پارک مینیاتورک باید دید

میراث قابل توجهی از تمدن ها و امپراتوری های عصر برنز مانند روم، بیزانس و عثمانی در آناتولی وجود دارد. هر کدام از این تمدن ها آثار تاریخی زیادی در ترکیه به جا گذاشته اند. چیزهای دیدنی در موزه مینیاتورک شامل بسیاری از شهرهای باستانی، معابد و کاخ هایی است که از زمان های قدیم ساخته شده اند.

"چیزهایی

مدل های معماری

مدل های معماری که نمادی از آثار تاریخی ترکیه هستند در مینیاتورک خودنمایی می کنند. 134 مدل در مقیاس 1/25 برای آموزش تاریخ ترکیه و معماری به بچه ها در اینجا نمایش داده شده است. از آنجایی که آنها فرصتی برای مشاهده مدل ها از بالا دارند، ویژگی های معماری این مدل ها را بهتر درک می کنند.

شعار مینیاتورک “مدل کوچک یک کشور بزرگ” است و یک چهارم از مساحت 60000 متر مربع موزه را ماکت ها تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که مدل ها با مهارت بسیار ساخته شده و آثار به اصل وفادار هستند.

در مینیاتورک فرصتی برای دیدن مدل های کاروانسراها، مجتمع های اجتماعی، مدارس، پل ها، ایستگاه های راه آهن، اسکله ها، دژها، زیارتگاه ها، مساجد، کلیساها، کنیسه ها، کاخ ها، بناهای تاریخی و مجسمه ها را خواهید داشت.

فضای تفریحی در مینیاتورک

فضای تفریحی در مینیاتورک به شما امکان می دهد در بسیاری از فعالیت ها به غیر از دیدن مدل های آثار تاریخی شرکت کنید. همچنین می‌توانید از موزه پیروزی مینیاتورک پانوراما، منطقه نمایش در فضای باز، زمین بازی کودکان، قایق ، قایق عملیاتی، قطار مسافرتی مینیاتورک، درخت پری، استادیوم المپیک و مینی استادیوم چهار تیم بزرگ فوتبال ترکیه و همچنین پارک لابیرنت و شطرنج بازدید کنید. همچنین می توانید یک تور شبیه سازی هلیکوپتر در Miniaturk داشته باشید.

آثار باستانی در مینیاتورک

آثار باستانی در مینیاتورک بازدیدکنندگان را به سفری تاریخی هزاران ساله دعوت می کند. همچنین می‌توانید مهم‌ترین شهرهای باستانی ترکیه و بازسازی‌های ساختمان‌های باستانی آناتولی را که دیگر وجود ندارند، بیابید.

بازدیدکنندگان مینیاتورک فرصتی برای دیدن معبد آرتمیس (واقع در افسوس) دارند که تصور می شود قدمت آن به 2500 سال پیش و یکی از عجایب هفتگانه اصلی جهان و مقبره هالیکارناسوس (واقع در بدروم) بازمی گردد. مقبره هالیکارناسوس دیگر وجود ندارد. با این حال، برخی از قطعات آن در موزه بریتانیا در انگلستان نگهداری می شود.

 

فرودگاه استانبول

مدل مینی استادیوم

مدل مینی استادیوم در فضای تفریحی و یک استادیوم مدرن و تعاملی است که گنجایش 53000 تماشاگر را دارد. وقتی یک سکه را در صندوق پول تیمی که انتخاب می‌کنید فرو می‌کنید، چراغ‌های ورزشگاه روشن می‌شود، شعار آن تیم پخش می‌شود، پرچم آن روی صفحه به اهتزاز در می‌آید و بازیکنان برای مراسم صف می‌کشند. در پایان مراسم بازیکنان به رختکن باز می گردند.

قطار مسافرتی مینیاتورک

قطار مسافرتی مینیاتورک می تواند حداکثر 20 بزرگسال و کودک را در خود جای دهد که با آن می توانید در سراسر منطقه گشت و گذار کنید. از سوی دیگر، Fairy Tale Tree شش داستان مختلف را روایت می‌کند و شبیه‌سازی تور هلیکوپتر Flyride با سه بعدی و تصویربرداری غنی‌شده با باد، باران، برف و جلوه‌های لمسی واقعی تور استانبول را ارائه می‌دهد.

سیستم اطلاعات الکترونیکی

سیستم اطلاعات الکترونیکی در مینیاتورک جزئیات هر یک از آثار تاریخی به نمایش گذاشته شده در موزه را به بازدیدکنندگان منتقل می کند. سیستم راهنمای صوتی گزینه های زبان ترکی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی، عربی، فارسی، ژاپنی و اسپانیایی را ارائه می دهد.

هزینه ورودی موزه مینیاتورک در سال 2022

هزینه ورودی موزه مینیاتورک در سال 2022 90 لیر ترکیه است. قیمت بلیط مینیاتورک آخرین بار در 1 ژوئیه 2022 بازبینی شده است. این موزه توسط شهرداری متروپولیتن استانبول اداره می شود .

ساعات کار موزه مینیاتورک 2022

ساعات کاری موزه بین 09:00 صبح تا 19:00 شب است. این موزه همه روزه باز است، از جمله آخر هفته ها و تعطیلات رسمی.

زمان بازدید از موزه های استانبول ممکن است به دلیل رویدادها و بازسازی ها تغییر کند. قبل از رفتن به موزه به شما توصیه می کنم از وب سایت رسمی موزه مینیاتورک بازدید کنید و آخرین وضعیت را بررسی کنید

پارک مینیاتورک
پارک مینیاتورک

چگونه به موزه برویم؟

موزه مینیاتورک بسیار نزدیک به میدان تقسیم و سلطان احمد که از مراکز توریستی استانبول هستند قرار دارد. دسترسی به موزه که در جایی که شاخ طلایی به پایان می رسد با اتوبوس امکان پذیر است.

برای رفتن به موزه مینیاتورک از سلطان احمد، ابتدا می توانید با تراموا به Eminonu بروید و سپس با اتوبوس به سوتلوچه بروید. البته راحت ترین راه برای رسیدن به موزه استفاده از تاکسی است. با 15 تا 20 دقیقه تاکسی می توانید از سلطان احمد به مینیاتورک برسید.

برای رفتن به موزه مینیاتورک از میدان تقسیم، می‌توانید با اتوبوس به سمت سوتلوچه بروید. یا می توانید با متروی M2 از میدان تقسیم به ایستگاه مترو هالیک در گلدن هورن بروید و از آنجا با تاکسی بگیرید. البته از میدان تقسیم هم می توانید تاکسی بگیرید، اما اگر نزدیک پل مترو در شاخ طلایی تاکسی بگیرید، مسافت کمتر می شود.

پس از بازدید از این موزه سرگرم کننده می توانید به موزه رحمی کوچ نیز بروید که بسیار نزدیک واقع شده است. یا می‌توانید فنر و بالات، یکی از محبوب‌ترین مناطق چند سال اخیر را کاوش کنید. تور پیاده روی فنر بالات یکی از رایج ترین تفریحات این روزها در استانبول است.

ساعات بازدید

همه روزه: ۹ الی ۱۹

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Miniatürk Örnektepe Mahallesi İmrahor Caddesi, No٫۷ Sütlüce ۳۴۴۴۵ Beyoğlu - İstanbul
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی