Karaca Caveغار کاراجا

شرح

غار کاراجا درست در جنوب غربی محله کاراجا، ناحیه تورول، در گوموشانه ترکیه واقع شده است. این شهر در 17 کیلومتری مرکز شهر و در ارتفاع 1550 متری از دریا قرار دارد. غار کاراجا که نام خود را از محله روستایی که در آن قرار دارد گرفته است، شاهکاری است که طبیعت، طی میلیون ها سال با صبر و حوصله خلق کرده است و شما با تهیه تور کوش آداسی می توانید از بازدید آن لذت ببرید.

غار از همان لحظه اول بازدیدکنندگان خود را جذب می کند. در اولین قدمی که برمی دارید، با انتظار کشف چیز جدیدی به جلو حرکت می کنید. اشکال ایجاد شده توسط نور و سایه در تشکل های بی شماری به هم پیوسته، شما را از دنیای بیرون دور می کند و به سرزمینی فانتزی می برد. با وجود این، در زیر این حالت رؤیایی، ترسی پیچیده اما ظریف نهفته است که لرزه بر ستون فقرات شما می اندازد.

غار کاراچا غاری خشک است و نشتی آب از سقف و دیوارها باعث ایجاد حوضچه هایی روی زمین شده است. عمق این حوضچه ها به 1 متر می رسد. استالاگمیت ها/استالاکتیت ها در حدود 12 سال با سرعت 1 سانتی متر در سال تشکیل می شوند. غار کاراچا در میان غارهای دیگر به دلیل رنگ بندی آن که بیشتر از رنگ های خرمایی و زرد تشکیل شده است، متمایز است.

این غار به دلیل محیط خنک و مرطوب که عاری از مواد حساسیت زا است، مزایای درمانی برای بیماران آسمی دارد. غار کاراجا به طور طبیعی هوای غبارآلود و آلرژی ها را فیلتر می کند و محیطی تمیزتر برای تنفس بازدیدکنندگان می سازد. دمای هوا در تابستان سردتر و در زمستان گرمتر است.

غار کاراجا یکی از زیباترین 40 غار طبیعی در ترکیه
غار کاراجا یکی از زیباترین 40 غار طبیعی در ترکیه است. این یکی از زیباترین 40 تالار زیبای جهان است. غاری طبیعی که در آن خلاقیت خداوند در درون این غار و زیبایی آن را خواهید دید.

موقعیت غار کاراجا

مساحت آن تقریباً 1500 متر مربع است و 1150 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و همچنین با فرم طبیعی شگفت انگیز آن مشخص می شود که توسط آب سنگ های آهکی که به بخش عمده ای از آنها منتهی می شود، شکل گرفته است. در غار زیباترین مقرنس‌ها و سنگ‌های خال‌خالی و رنگی را می‌بینید، همچنین حوضچه‌های آب و چند غار بسیار بزرگ دارد، مخصوصاً در انتهای غار و ممکن است به عمق یک متر برسد و می‌توانید گل‌های بسیار زیادی پیدا کنید. روی استالاگمیت‌های آن دیده می‌شود و به‌عنوان هنری شگفت‌انگیز است که چشم‌ها را شگفت‌زده و مجذوب خود می‌کند. در آن، هنر و خلاقیت غیرقابل تصور است.

ارتفاع ورودی غار حدود 1.8 متر است و هر چه بیشتر وارد غار شوید مانند یک قیف به نظر می رسد. فاصله ورودی تا انتهای آن حدود 105 متر طول و ارتفاع متوسط ​​آن 18 متر است.

موقعیت غار کاراجا
ورودی غار از ارتفاع انسان شروع می شود و با ورود به داخل غار به تدریج گسترش می یابد. فضای داخل غار 1500 متر مربع است که از محل ورودی تا درونی ترین نقطه آن 150 متر طول دارد و ارتفاع سقف متوسط ​​آن 18 متر است.

غار کارستیک کاراچا به دلیل تشکیلات کارستی خود که در درون سنگ‌های آهکی دولومیتی ایجاد شده است، متمایز است. مردم محلی اطراف از وجود آن اطلاع داشتند و افسانه هایی در مورد کشف آن گفته شد، اما در سال 1990 با مطالعات شوکرو اروز، متخصص مهندسی زمین شناسی، به طور علمی شناخته شد. دکتر رمزی دلیک به همراه تیمش از دانشگاه کارادنیز در بخش مهندسی بیولوژیک در تحقیقات و مطالعات علمی غار مشارکت داشتند. در نتیجه، برای گردشگری ساخته شد. پس از ثبت رسمی غار در وزارت فرهنگ و گردشگری، در غار راهروهای چوبی زیبایی خواهید دید که برای گردشگران ساخته شده است، علاوه بر این چراغهایی در آن تعبیه شده تا دید عالی از کل غار داشته باشید.

در غار مجرای هوا وجود ندارد، اما به دلیل نشت آب از سقف غار، رطوبت زیادی وجود دارد، بنابراین در تابستان خنک و در زمستان گرم است! در نتیجه، شما باید با توجه به فصلی که برای بازدید می روید، لباس مناسب را برای بازدید انتخاب کنید.

اهمیت گردشگری این غار

هزاران گردشگر از سراسر جهان به دلیل زیبایی طبیعی و موقعیت منحصر به فرد آن برای بازدید از غار Karaca می آیند. همه کسانی که از این جاذبه دیدن کردند، بسیار استقبال کردند زیرا هرگز فکر نمی‌کردید آنچه را که در فیلم‌ها دیده اند، در واقعیت ببینید، بنابراین اینجا فقط یک مکان توریستی ساده نیست، بلکه یک ماجراجویی در زیباترین مکان‌های دیدنی ترکیه خواهد بود.

جاذبه های دیدنی ترکیه به نشانه های باستان شناسی و طبیعی ختم نمی شود. شهر کوش آداسی به خاطر محیط زیبایش به خوبی شناخته شده است. به شما یادآوری می کنیم که بازدید از غار کاراچا را فراموش نکنید و توصیه می کنیم که دوربین را با خود ببرید تا از سفری خاطره انگیز که هرگز فراموش نخواهید کرد عکس بگیرید.

اهمیت گردشگری این غار
این غار مجموعه ای از غارهای متصل به یکدیگر است و در حدود 96 کیلومتری ترابزون است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Cebeli Köyü Yolu, ۲۹۸۰۰ Cebeli/Torul/Gümüşhane, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی