قلعه های دره لوآر فرانسه، بیانگر معماری پرآذین

شرح

بازدید از قلعه های دره لوآر، قلعه های جادویی فرانسه، مجموعه ای خیره کننده از جواهرات معماری، درخشش طراحی و باغ های باشکوه را ارائه می دهد. کشف قلعه دره لوآر همچنین بینشی منحصر به فرد از تاریخ فرانسه، روابط عاشقانه، دسیسه های سیاسی، مثلث های عشقی به علاوه تعداد زیادی قتل به شما می دهد. این منطقه را “باغ فرانسه” می نامند و به دلیل زیبایی و همچنین فرصت های شکار، دره لوار بارها مورد بازدید پادشاهان فرانسوی قرار می گرفت. 

در طول قرن‌های 15 و 16، پادشاهان فرانسوی در میان جنگل‌ها و رودخانه‌های لوآر، خلوتگاه‌های روستایی عجیبی ساختند. این قلعه‌های سلطنتی مجلل تبدیل به افسانه‌ای شدند و اشراف ثروتمند نیز با ایجاد خانه‌های باشکوه خود در این منطقه، از این قصر پیروی کردند.

قلعه های دره لوآر که در فهرست یونسکو ثبت شده است، یکی از بهترین جاذبه های دیدنی فرانسه برای بازدید است. برای کمک به شما در انتخاب قلعه‌های مورد علاقه خود برای سفر خود به فرانسه، ما مواردی را فهرست کرده‌ایم و امیدواریم که الهام‌بخش کافی برای بازدید شما باشند. برای تهیه تور فرانسه نیز، با ما در تماس باشید. 

بهترین قصر برای پادشاهان – Château de Amboise

آمبوآز بر روی رودخانه لوآر قرار دارد و قلعه آن دارای یکی از بهترین مناظر است. در طول قرن‌های 15 و 16، دربار فرانسه در آمبویز قرار داشت و این قلعه لوآر میزبان بسیاری از پادشاهان فرانسوی و همراهان آنها بود.

چارلز هشتم مسئول کار توسعه بود و چندین نکته کلیدی را به قلعه اضافه کرد. آنها شامل دو برج سواره نظام عظیم می‌شوند که به اسب‌ها و کالسکه‌ها اجازه می‌دهند تا از شهر به سمت تراس‌های قلعه حرکت کنند.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • مقبره لئوناردو داوینچی در کلیسای سنت هوبرت.
 • منظره رودخانه و دره Loire از بالکن ها، پشت بام ها و باغ ها.
آمبوآز بهترین قصر برای پادشاهان
آمبوآز بر روی رودخانه لوآر قرار دارد و قلعه آن دارای یکی از بهترین مناظر است.

بهترین محیط جزیره – Château d’Azay-le-Rideau

آزی-لو-ریدو با برجک‌ها و خندق‌هایش مملو از داستان‌های پریان است. موقعیت مکانی آن نیز کمی تحسین برانگیز است – این قلعه که در جزیره‌ای در رودخانه ایندر قرار دارد، از یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌های کل قلعه دره لوآر برخوردار است. توسط فرانسوا یکم در قرن شانزدهم ساخته شد و ترکیبی از سنت فرانسوی و رنسانس ایتالیایی آن را به یکی از نمادهای طراحی قلعه تبدیل کرد.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • مبلمان نئو رنسانس در اکثر اتاق‌ها، توسط خانواده بینکور که مالک آزای‌له‌ریدو در قرن نوزدهم بودند جمع‌آوری و به آن اضافه شد.
 • مجموعه ای از پرتره های رنسانس فرانسوی، کسی که به تاریخ قصر دره لوآر راهنمایی می کند.
 • نماهایی از قصر از آینه آبی، ساخته شده برای کاهش سرعت رودخانه و اکنون امکان انعکاس تقریبا ایستا نما را در آب می دهد.
آزی-لو-ریدو بهترین محیط جزیره
آزی-لو-ریدو با برجک‌ها و خندق‌هایش مملو از داستان‌های پریان است.

بهترین اقامتگاه سلطنتی – Château de Blois

قلعه بلوآ که به عنوان کاخ سلطنتی Chambord شناخته می‌شود، در قلب بلویس در موقعیتی مرتفع و مشرف به شهر و رودخانه Loire قرار دارد. خاستگاه آن به قرن سیزدهم بازمی‌گردد و الحاقات گسترده‌ای در قرن هفدهم انجام شده است.

در نتیجه، این قلعه یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های Loire Valley است که دارای 564 اتاق و حدود 75 راه پله در چهار بال خود است.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • عتیقه جات در سرتاسر قلعه مانند ساعت برنزی کوچک ساخته شده در سال 1620 توسط کوپر، یکی از ساعت سازان چیره دست در بلوآس.
 • موزه هنرهای زیبا با حدود 300 نقاشی. آنها شامل پرتره ای از آنتونیت گونسالووس، کنجکاوی دادگاه در سال 1595 به دلیل بیماری هیپرتریکوزیس (“گرگینه”) او هستند.
قلعه بلوآ از قلعه های دره لوآر فرانسه
قلعه بلوآ به عنوان کاخ سلطنتی Chambord شناخته می‌شود

 کاخ بزرگ لوآر – Château de Chambord

قلعه چمبورد در دره لوآر، با نمای 156 متری، 440 اتاق و 365 شومینه، در زمره بزرگترین قصرهای فرانسه قرار دارد. بسیاری ادعا می‌کنند که از لحاظ مجسمه و عظمت با ورسای رقابت می‌کند و فرانسوا اول، تکمیل کننده اصلی این قلعه، مطمئناً قصد داشت «محل شکار» او یکی از بهترین‌های کشور باشد. این کار 15 سال طول کشید (فرانسوا قبل از اتمام آن درگذشت) و لئوناردو داوینچی مسئولیت برخی از کارها را بر عهده داشت.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • پلکان دو مارپیچ که طراحی آن به داوینچی نسبت داده می شود و طوری طراحی شده است که کسانی که بالا می روند مجبور نباشند با کسانی که پایین می روند ملاقات کنند.
 • ده ها سمندر، نشان فرانسوا یکم، در سراسر ساختمان.
قلعه چمبورد
قلعه چمبورد در دره لوآر، با نمای 156 متری، 440 اتاق و 365 شومینه، در زمره بزرگترین قصرهای فرانسه قرار دارد

بهترین ​​باغ تفریحی – Châteaux de Rivau

ریواو در زمره کوچک‌ترین قصرها قرار می‌گیرد. نمای ساده Rivau که درست در جنوب رودخانه وین، در شرق شینون واقع شده است، تمام عناصر یک قلعه معمولی قرون وسطایی را دارد.

حدود 14 باغ بیرونی آن را تشکیل می‌دهند که هرکدام مضمون و الهام گرفته از اسطوره‌ها و افسانه‌ها هستند. همه شامل هنرهای عجیب و غریب و تأسیسات، چه گیاه شناسی و چه غیره، و در نهایت برخی از بهترین باغ های فرانسه را به نمایش می گذارند.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • بیش از 460 بوته رز معطر در باغ رز بین آوریل و اکتبر.
 • هزارتوی آلیس با خرگوش سفید و دیگر شخصیت‌های لوئیس کارول کامل می‌شود.
 • هنر باغ معاصر 
ریواو یکی از کوچک‌ترین در قلعه دره لوآر فرانسه
ریواو در زمره کوچک‌ترین قصرها در قلعه های دره لوآر فرانسه قرار می‌گیرد

بهترین آشپزخانه ها و دکوراسیون داخلی امپراتوری – Château de Valençay

مانند بسیاری از قلعه‌های دره لوآر، والنسی، ریشه‌های خود را مدیون قرون وسطی است، زمانی که قلعه مستحکم چشم‌اندازی استراتژیک بر دره Nahon داشت. مالکان بعدی، آثار رنسانس را اضافه کردند، اما تا سال 1803 بود که شاهزاده دو تالیران قلعه را تحت فشار ناپلئون به قلعه خود تبدیل کرد.

به عنوان گراند چمبرلین، دی تالیران قلعه را بازسازی کرد و آن را برای تأثیرگذاران خارجی که با ضیافت‌ها و قدرت دیپلماتیک پذیرایی می‌کردند، مناسب ساخت. او همچنین نقش نگهبان زندان ولیعهد اسپانیایی را که از سال 1808 تا 1814 توسط ناپلئون در والنسی نگهداری می شد را بازی کرد و کنترل آشپزخانه خود را به آنتونین کارم، بهترین سرآشپز فرانسه در قرن نوزدهم سپرد.

مکان هایی که حتما باید ببینید:

 • آشپزخانه‌ها همان‌طور که در زمان اختراع کارم vol-au-vent بودند. 
 • اتاق خواب شاهزاده اسپانیایی، بزرگترین و کامل با مبلمان سفارشی و آرشیوی متشکل از دستکش ها و دستمال های او.
 • دکوراسیون داخلی مجلل به سبک امپراتوری.
 • محوطه کامل با پارک و پیاده‌روی، مناسب برای تمام اعضای خانواده.
قلعه والنسی
مانند بسیاری از قلعه‌های دره لوآر، والنسی، ریشه‌های خود را مدیون قرون وسطی است

موقعیت جغرافیایی

کشور: فرانسه
شهر: پاریس
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی