Maiden’s Tower Istanbulبرج دختر استانبول

شرح

استانبول یکی از غنی ترین شهرهای جهان از نظر تمدن، آثار باستانی، هنر و زیبایی های طبیعی باورنکردنی است. استانبول قبلاً به عنوان قسطنطنیه، بزرگترین شهر بیزانس باستان و بندر اصلی ترکیه شناخته می شد و به عنوان پایتخت هر دو امپراتوری بیزانس و عثمانی بود. شهر باستانی استانبول در شبه جزیره ای مثلثی بین اروپا و آسیا قرار دارد. برای بیش از 2500 سال، استانبول بین امواج رقابتی مذهب، فرهنگ و قدرت امپراتوری ایستاده است. برای اکثریت آن سال ها، این شهر به دلیل تاریخ طولانی استانبول به عنوان مرکز امپراتوری ها، یکی از محبوب ترین شهرهای جهان بود. استانبول غنای تاریخی و مذهبی را فراهم می کند. هنگام بازدید از استانبول، باید از برج دختر استانبول، دیدن کنید.

برج دختر که در ترکیه به عنوان برج لئاندر نیز شناخته می شود، در یک جزیره کوچک در ورودی جنوبی تنگه بسفر، ۲۰۰ متر از سواحل Kadikoy و Üsküdar در سمت آسیایی استانبول واقع شده است. از دوران بیزانس، برجی در جزایر کوچک در امتداد ساحل Uskudar در ورودی جنوبی تنگه بسفر وجود داشته است. «برج دختر» داستانی است که در اینجا درباره ساختمانی در آب‌های تنگه بسفر، بین افسانه و واقعیت روایت می‌شود، «کیز کولسی» در سمت آسیایی ساحل استانبول می‌درخشد.

برج دختر
برج دختر

برای چندین قرن، در جزیره ای کوچک در بسفر، برج دختر استانبول، یکی از جاذبه های اصلی این شهر وجود دارد. برج دختر استانبول (به ترکی Kiz Kulesi) یک برج فوق‌العاده روی دریا در ورودی بسفر، در امتداد سواحل اوسکودار در استانبول است. همچنین به عنوان Leandros شناخته می شود، یکی از مشهورترین بناهای دیدنی و بناهای تاریخی شهر است. برج Maiden’s Tower که زمانی یک برج مراقبت بود، امروزه به عنوان یک کافه و رستوران در طول روز و به عنوان یک رستوران خصوصی در عصرها فعالیت می کند. همچنین میزبان انواع دعوت‌نامه‌ها و مراسم ها مانند عروسی‌ها، جلسات، راه‌اندازی‌ها و وعده‌های غذایی تجاری است. برجی در بین دو قاره آسیا و اروپا، برجی که داستان های زیادی برای گفتن دارد، چیزهای زیادی که مردم را به دانستن بیشتر درباره این برج باشکوه جذب می کند.

تاریخچه برج دختر استانبول

در طول امپراتوری بیزانس، امپراتور آلکسیوس کومنوس این برج را در نزدیکی دیواری سنگی ساخت. بعدها، برج از طریق یک دیوار دفاعی به هم متصل شد، زمانی که عثمانی ها برای فتح قسطنطنیه آمدند، در طول فتح برج به عنوان پادگان سربازان برای بیزانسی ها خدمت کرد. پس از فتح شهر، عثمانی ها از این برج به عنوان برج دیده بانی استفاده کردند و با اشاره به افسانه قهرمان و لیندر، آن را برج Leander’s Tower نامیدند.

این برج در اثر زلزله 1509 ویران شد و همچنین در سال 1721 سوخت. در سال 1832 برج توسط سلطان محمود دوم بازسازی شد. در واقع، این آخرین بازسازی برای برج نبود، آن را در سال 1998 برای فیلمبرداری فیلم جیمز باند، جهان کافی نیست، مجدد بازسازی شد.

تاریخچه برج دختر استانبول
تاریخچه برج دختر استانبول

افسانه های برج 

بسیاری از مردم بر این باورند که این برج برای دختر امپراتور ساخته شده است، امپراتوری که دخترش را بسیار دوست داشت. یک روز یک پیشگو به امپراتور گفت که دخترش به دلیل نیش مار خواهد مرد. سپس به فکر ساخت برج افتاد تا او را از خشکی دور نگه دارد تا از مرگ زودهنگامش محافظت کند. او دستور داد که برج را در وسط تنگه بسفر بسازند، پس از ساخت برج، شاهزاده خانم را در آنجا قرار داد و گهگاه پدرش از او بازدید کرد. در روز تولدش سبدی پر از میوه از پدرش به او هدیه دادند، وقتی به سبد رسید، مار پنهانی داخل سبد بود و شاهزاده خانم را نیش زد و او همانطور که پیشگو پیش بینی کرده بود مرد.

نام برج Leander در واقع از داستانی متفاوت می آید. اسطوره یونان باستان هیرو و لئاندر، لیاندر مرد جوانی از ابیدوس و هیرو کاهن آفرودیت بود که در برجی در سستوس زندگی می کرد. لیاندر عاشق قهرمان شد و او در واقع هر شب در سراسر هلسپونت شنا می کرد تا با او باشد.

داستان دیگری نیز برای این برج وجود دارد که در مورد بطال غازی و دختر فرماندار عثمانی است که در برج زندگی می کرد. بطال قاضی در ساحل این اردوگاه برپا کرد پس از اینکه نتوانست استانبول را محاصره کند. شایعه می گوید که دلیل ماندن او به مدت هفت سال این بود که او عاشق دختر فرماندار اوسکودار بود. بعداً فرماندار دخترش را در داخل برج دور از بطال قاضی حبس کرد. بطال قاضی و سربازانش وارد برج شدند و با دختر در کنار گنجی که با او پنهان شده بود فرار کردند.

افسانه های برج 
افسانه های برج

برج Maiden بخشی بسیار نمادین از شهر استانبول است. بسیاری از مردم مشتاق هستند تا بیشتر در مورد این برج و آنچه در آن پنهان شده است بدانند. می‌توانید با استفاده از قایق‌هایی که از اوسکودار حرکت می‌کنند به برج بروید، (اوسکودار محله‌ای در سمت آسیایی است که به بازارها و خانه‌های مسکونی فوق‌العاده‌اش معروف است. علاوه بر برج دوشیزه، کارهای زیادی برای انجام در این منطقه از شهر وجود دارد. قصر کوچوکسو وجود دارد که توسط سلاطین عثمانی ساخته شد تا در تعطیلات خود به آنجا بروند و استراحت کنند و تمام استرس خود را از حاکمیت امپراتوری رها کنند، آنها برای شکار و همچنین استراحت در ساحل بسفر جادویی به آنجا می رفتند. کاخ همچنین زمانی که در حال گشت و گذار در تنگه بسفر هستید قابل توجه است و واقعاً مشهور است و در برنامه‌های تلویزیونی و کارت پستال‌های ترکیه بسیار دیده می‌شود.) با بازگشت به برج دوشیزه، می‌توانید در رستوران و کافه سرپوشیده نیز بنشینید که یک فضای شگفت‌انگیز را فراهم می‌کند. 

کافه‌ها و رستوران‌های دیگری در ساحل استانبول در مقابل برج دختر وجود دارد که هم برای بازدیدکنندگان و هم برای ساکنانی که می‌خواهند از منظره زیبای پانوراما از برج دختر لذت ببرند، محبوب هستند.

امروزه بهترین راه برای خدمت رسانی به شما در کنار برج این است که جلوی آن بنشینید و پاهای خود را در یک محیط بسیار ساده دراز کنید تا چای بنوشید، میز بازی کنید یا آجیل یا هر چیزی که می خواهید بخورید و تنگه بسفر زیبا را تماشا کنید. پس از این سفر لذت بخش، در تور استانبول خود، می توانید از مهم ترین جاذبه های گردشگری استانبول که در نزدیکی آن قرار دارند دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Salacak, ۳۴۶۶۸ Üsküdar/İstanbul, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی