Phang Nga Bayخلیج فانگ نگا در پوکت

شرح

عنصر باورنکردنی خلیج فانگ نگا، کارست های آهکی شفافی است که به صورت عمودی از آب سبز زمردی بیرون زده اند. جزیره جیمز باند و Koh Panyee تنها دو مورد از محبوب ترین نقاط در این راستا هستند. بهترین روش برای لذت بردن از منظره فوق العاده تنها با تجربه بازدید از جزیره جیمز باند و کوه پانی، در یک تور تایلند در انتهای شمالی پوکت.

خلیج‌های منزوی با سواحل ماسه‌ای اطراف جزایر پرشیب، و صخره‌ها و غارهای پوشیده از جنگل، تالاب‌های آرام پنهان را در بر گرفته‌اند. این پدیده طبیعی متمایز خلیج فانگ نگا، یکی از برترین مقاصد گردشگری تایلند و یکی از خیره کننده ترین مناظر دریایی جنوب شرقی آسیا است.

خلیج فانگ نگا در قسمت شمالی تنگه مالاکا بین جزیره پوکت و استان های فانگ نگا و کرابی در سرزمین اصلی جنوب تایلند قرار دارد. مساحت آن 249 مایل مربع است و بخش بزرگی از آن توسط پارک ملی Ao Phang Nga در استان Phang Nga محافظت می شود.

در مجمع‌الجزایری متشکل از بیش از 40 جزیره عمدتاً خالی از سکنه، دو جزیره پرجمعیت کو یائو یای (بیگ لانگ آیلند) و کو یائو نوی (جزیره لانگ کوچک) بزرگترین هستند. Ko نیز Koh نوشته می شود و در تایلندی به معنای جزیره است.

بهترین کارهایی که در خلیج فانگ نگا انجام می شود
بهترین کارهایی که در خلیج فانگ نگا انجام می شود

در طول فصل پرآب عمدتاً نوامبر تا آوریل، خلیج نمادین فانگ نگا انبوهی از بازدیدکنندگان تایلندی و بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. تعداد بی شماری از تورهای گشت و گذار با قایق سنتی چوبی دم بلند، قایق تندرو، قایق بادبانی و کایاک دریایی از کشتی های ماهیگیری کوچکی که در آب های کم عمق خلیج تردد می کنند، بیشتر است. 

خلیج فانگ نگا مکانی فوق العاده برای قایقرانی است. بلوف های آهکی جذاب، محیط زیبایی را ایجاد می کنند در اینجا زندگی طبیعی محلی، آبراه های دست نخورده و احتمالاً جذاب ترین حفره های اطراف را خواهید دید.

بهترین کارهایی که در خلیج فانگ نگا انجام می شود

خلیج فوق العاده دیدنی فانگ نگا یکی از معروف ترین نقاط توریستی جنوب تایلند است. گشت و گذار در آب آرام در میان صخره های آهکی باشکوه و جزایر سرسبز با شنای آرام، و توقف برای غواصی در سواحل خلوت، برای هر مسافری جذاب است.

 از سفر با قایق در خلیج لذت ببرید

اکثر سفرهای قایق سازماندهی شده از انواع جزایر بازدید می کنند و محبوب ترین نقاط مانند جزیره جیمز باند را در برنامه های تور خود قرار می دهند.

هزینه‌های تورها به نقطه عزیمت بستگی دارد، این که تور گروهی باشد یا کرایه قایق خصوصی، نوع قایق شما و اینکه آیا تور شامل کایاک سواری می‌شود، آیا تور نیم روزه است یا یک روزه. فصل برای کرایه قایق خصوصی و مسافت، بر هزینه تأثیر می گذارد زیرا قیمت بر اساس میزان مصرف بنزین است.

مقرون به صرفه ترین انتخاب، پیوستن به یک تور گروهی است. با این حال، اگرچه گران‌تر است، اما برای تجربه‌ای منحصربه‌فرد با بیشترین آزادی و انعطاف، توصیه می‌کنیم یک قایق را برای یک سفر دریایی خصوصی و جزیره ها اجاره کنید. گزینه خصوصی ارزان تر، کرایه یک قایق چوبی دم بلند برای تجربه تایلندی خصوصی تر و آرام تر است.

 از سفر با قایق در خلیج لذت ببرید
از سفر با قایق در خلیج لذت ببرید

با یک سفر کایاک سواری در دریا ماجراجویی کنید

برای افرادی که فعال تر، ماجراجوتر و آگاه تر از محیط زیست هستند، سفرهای کایاک سواری در دریا وجود دارد. این مناطق بازدید فقط با کایاک قابل دسترسی هستند و به عنوان یک تور یک روزه یا با کمپینگ شبانه در سواحل جزیره در دسترس هستند. آنها فرصتی را برای پارو زدن در میان باتلاق‌های حرا، غارها، و تالاب‌های محصور خیره‌کننده ایجاد شده توسط سیستم‌های غار فروریخته در مرکز جزایری مانند کو هونگ و کو پاناک ارائه می‌دهند.

در خلیج فانگ نگا، مکان های نمادین فیلم ها را کاوش کنید

خلیج فانگ نگا مکان نمادین برخی از فیلم‌های معروف از جمله جنگ ستارگان: اپیزود سوم – انتقام سیث و فیلم جیمز باند مردی با تفنگ طلایی است. بیشتر تورهای خلیج، شامل بازدید از مخفیگاه جزیره اسکارامانگا، دشمن اصلی 007 است. حتی محلی‌های تایلندی جزیره کوخائو فینگ کان را با قله کارستی همسایه‌اش کو تاپو در کنار ساحل، جزیره جیمز باند می‌نامند.

 یک دهکده شناور را کشف کنید

یکی دیگر از جاذبه های محبوب در هر برنامه سفر، کو پانی (Koh Panyee) است. این دهکده ماهیگیری تقریباً به طور کامل بر روی پایه های روی آب ساخته شده است که از صخره آهکی شیب دار جزیره کوچکی بیرون آمده است. پیچ و خم راهروهای چوبی با ردیفی از بازار و غرفه‌های سوغاتی، مدرسه و حتی یک زمین فوتبال شناور منتهی می‌شود.

در خلیج فانگ نگا، مکان های نمادین فیلم ها را کاوش کنید
در خلیج فانگ نگا، مکان های نمادین فیلم ها را کاوش کنید

گفته می شود که جمعیت ماهیگیران مسلمان از دو خانواده اندونزیایی که حدود 200 سال پیش در آنجا ساکن شدند، سرچشمه می گیرند. امروزه منبع درآمد روستاییان از گردشگری و دریا است. در حوالی زمان ناهار در فصل شلوغ، دهکده مملو از گردشگرانی است که در رستوران‌های کنار آب، غذا می‌خورند یا در غرفه‌ها گشت می‌زنند. برای نگاهی دقیق تر به این فرهنگ سنتی ماهیگیری، می توانید یک شب در خانه های ییلاقی بمانید.

 از منظره ها لذت ببرید

بر روی یک تپه در سرزمین اصلی، حدود 30 دقیقه رانندگی از پوکت، نمای سامت نانگشه، منظره پانورامایی فوق‌العاده‌ای (به‌ویژه هنگام طلوع خورشید) در سراسر گستره وسیع جنگل‌های حرا سبز و کارست‌های سنگ آهکی خلیج فانگ نگا ارائه می‌دهد.

رسیدن به خلیج فانگ نگا

بیشتر بازدیدکنندگان این منطقه با پرواز به کرابی یا فرودگاه بین‌المللی پوکت می‌رسند. از هر دو مکان به راحتی با قایق می توان به خلیج فانگ نگا دسترسی پیدا کرد. تورهای قایق به سمت خلیج فراوان هستند و این تورها معمولاً شما را به جزیره جیمز باند و دهکده کولی کو پانی در میان دیگر نقاط برجسته منطقه می برد. تورها همچنین شامل توقف در جزایر کوچکتر و همچنین ماجراجویی هایی مانند کایاک سواری در دریا و غواصی است. بازدیدکنندگان برای رزرو تور متناسب با علایق خود مشکلی نخواهند داشت. کسانی که از بانکوک با اتوبوس به این منطقه می روند، ممکن است به پانگا گنا بروند. یک ترمینال قایق در آنجا وجود دارد که می توانید یک قایق به خلیج فانگ نگا نیز کرایه کنید.

رسیدن به خلیج فانگ نگا
رسیدن به خلیج فانگ نگا

کسانی که می خواهند مستقیماً به پارک ملی فانگ نگا بروند، می توانند با Sayan که در ایستگاه اتوبوس قرار دارد، یک تور رزرو کنند. در ایستگاه اتوبوس افراد زیادی برای ارائه تور حضور خواهند داشت. اولین موردی را که با آن برخورد کردید رزرو نکنید. برای یافتن بهترین تور برای خود و گروهتان، کمی وقت بگذارید و با اپراتورهای مختلف صحبت کنید. معمولاً هر روز چند سفر مختلف ارائه می شود. تورهای تمام روز، تورهای نیم روزه و تورهایی با یک شب در کو پانی رایج ترین هستند. همچنین ممکن است سفری با قایق رانی دریایی پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. تورهای داخل پارک از پوکت یا کرابی نسبت به تورهایی که پس از رسیدن به خلیج فانگ نگا پیدا می‌شوند کوتاه‌تر هستند، اما هزینه بیشتری دارند.

موقعیت جغرافیایی

کشور: تایلند
شهر: پوکت
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی