Phi Phi Islandsمجمع‌الجزایر فی‌ فی

شرح

مجموعه ای از کارها برای انجام در مجمع‌الجزایر فی‌ فی وجود دارد، بر فراز دریاهای نیلگون، صخره های آهکی چشمگیر، ماسه های سفید و نخل های تکان دهنده را می بینید. در زیر، صخره های مرجانی رنگارنگ و زندگی دریایی پر جنب و جوش وجود دارد. در اینجا خبری از دست سازه های امسانی نیست و همه چیز درباره شگفتی های طبیعت است. مجمع‌الجزایر فی‌ فی همچنین دارای یک زندگی شبانه پر جنب و جوش است، با ساحل تونسای شامل ده ها بار و رستوران ساحلی و دهکده پر جنب و جوش تونسای متشکل از هزارتوی مغازه، بار و رستوران. آب‌های اطراف مجمع‌الجزایر فی‌ فی، مملو از حیات‌های دریایی عجیب و غریب مطیع است که بازدید از آن را در تور پوکت به شما حتما پیشنهاد می کنیم

مجمع‌الجزایر فی‌ فی در وسط دریای آندامان و در 42 کیلومتری Amphoe Mueang قرار دارند. این بخشی از ساحل Nopharat Thara – پارک ملی جزایر فی فی است که شامل 2 جزیره بزرگ – Koh Phi Phi Don و Koh Phi Phi Le و 4 جزیره کوچکتر در اطراف – Koh Yung، Koh Mai Phai، Koh Pida Nok و Koh Pida Nai است.

ماهیگیران مسلمان در اواخر دهه 1940 در کوه فی فی دون سکونت داشتند و بعدها به یک مزرعه نارگیل تبدیل شد. گردشگری به آرامی در دهه 1990 شروع شد تا اینکه در سال 2000 پس از فیلم «ساحل» رونق گرفت. جمعیت ساکن تایلند در کوه فی فی دون بیش از 80 درصد مسلمان هستند. جمعیت ساکن بین 2000 تا 3000 نفر است.

مناظر طبیعی مجمع‌الجزایر فی‌ فی
مناظر طبیعی مجمع‌الجزایر فی‌ فی

متأسفانه، مجمع‌الجزایر فی‌ فی توسط سونامی اقیانوس هند در 26 دسامبر 2004 ویران شد و 70 درصد از زیرساخت های جزیره ویران شد. بعید به نظر می رسد که تعداد کل قربانیان مشخص شود. راهنمایان تور محلی رقم 4000 را می دهند. پس از این فاجعه طبیعی، سازمان‌های محلی و بین‌المللی قدرت خود را برای کمک به پاکسازی جزیره، حذف زباله‌ها از خلیج‌ها و صخره‌های مرجانی و شروع بازسازی آن کنار هم قرار داده‌اند. تا پایان ژوئیه 2005، 23000 تن زباله جمع آوری شد که 7000 تن آن با دست پاکسازی شد. از 6 دسامبر 2005 (بنابراین حتی یک سال پس از فاجعه طبیعی)، نزدیک به 1500 اتاق هتل باز بودند و یک سیستم هشدار زودهنگام سونامی توسط دولت تایلند با کمک داوطلبان نصب شده بود.

فعالیت ها در این مجمع‌الجزایر

فعالیت های معمولی در فضای باز عبارتند از غواصی، لذت بردن از سواحل مختلف سفید و شنی، صخره نوردی و کایاک سواری در دریا.

غواصی در آب های کریستالی در اطراف جزایر کوچکتر “ضروری” است. در تایلند، شاید تنها جزایر سورین و سیمیلان به دلیل صخره‌های مرجانی بزرگ‌تر و نقاط غواصی بیشتر، جایگزین‌های بهتری باشند. مجمع‌الجزایر فی‌ فی برای سفرهای یک روزه بسیار عالی هستند. جزایر کوچکتر از اقامتگاه های جزیره اصلی خیلی دور نیستند، در حالی که جزایر سورین/سیمیلان به سفرهای یک روزه طولانی از سرزمین اصلی نیاز دارند. مکان های محبوب غواصی عبارتند از: شقایق صخره، کوه هاا و کشتی غرق شده کینگ کروزر. به راحتی می توان یک تور قایق را پس از رسیدن به جزیره ترتیب داد، چه از هتل ها و چه از آژانس های موجود در خیابان. همچنین شرکت های زیادی در جزیره وجود دارند که دوره های غواصی مبتدی را ارائه می دهند.

فعالیت ها در این مجمع‌الجزایر
فعالیت ها در این مجمع‌الجزایر

چگونه به مجمع‌الجزایر فی‌ فی برویم

تنها راه رسیدن به جزایر فی فی با قایق از پوکت یا کرابی است و می توانید از کشتی یا قایق تندرو برای رسیدن به آنجا استفاده کنید.

هیچ فرودگاهی در کو فی فی وجود ندارد، بنابراین نزدیک ترین مکان برای پرواز فرودگاه بین المللی پوکت (HKT) یا کرابی (KBV) است. هر دوی اینها پروازهای ارزان قیمت از بانکوک دارند. می توانید از طریق آژانس آسمان پر ستاره کیش، پروازهای تایلند را خریداری کنید.

گروهی از شرکت‌های قایق‌سازی وجود دارند که روزانه از پوکت یا کرابی به فی فی سفر می‌کنند.

کشتی آهسته از پوکت به مجمع‌الجزایر فی‌ فی دون حدود 2 ساعت طول می کشد، در حالی که کشتی سریع (قایق تندرو) نیمی از این زمان را طول می کشد. اگر به جای پوکت از کرابی شروع می‌کنید، زمان سفر با قایق به فی‌فی حدود 30 دقیقه کوتاه‌تر است.

چگونه به مجمع‌الجزایر فی‌ فی برویم
چگونه به مجمع‌الجزایر فی‌ فی برویم

به خاطر داشته باشید که اینها فقط انتقال به جزیره اصلی فی فی دون هستند. پس از ورود، اگر می خواهید به تور فی فی له و بقیه جزایر بروید، باید یک سفر قایق  ترتیب دهید. شما می توانید این را در محل در ساحل تون سای در فی فی دان ترتیب دهید. قیمت ها در اینجا بسیار مناسب است.

گزینه دیگر رزرو تور یک روزه به فی فی با قایق تندرو با یک شرکت تور مستقر در پوکت یا کرابی است. تورهای مشترک یا خصوصی وجود دارد و اکثر مناظر اصلی را در یک روز کامل بازدید می کنند. اگر برنامه فشرده ای دارید یا می خواهید بدون دردسر از این جاذبه دیدنی بازدید کنید، این می تواند یک گزینه عالی باشد.

در جزایر فی فی کجا اقامت کنیم؟

بسته به بودجه و انتظارات شما، طیف وسیعی از گزینه ها وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید. از اتاق های خوابگاه ارزان تا هاستل های مهمانی، از مهمانخانه ها گرفته تا استراحتگاه های خانوادگی لوکس، همه می توانند مکانی را پیدا کنند که مطابق با سلیقه خود باشد.

اگر می‌خواهید به همه فعالیت‌ها، بهترین رستوران‌ها، بارها و تفریحات شبانه نزدیک‌تر باشید، به شما توصیه می‌کنیم که در منطقه روستای تونسای (جایی که همه کشتی‌های پوکت، کرابی و کوه لانتا به آنجا می‌رسند) بمانید.

اگر می خواهید کمی خلوت کنید و از سمت آرام و بهشتی مجمع‌الجزایر فی‌ فی لذت ببرید، از اقامت در سواحل شمال شرقی فی فی قدردانی خواهید کرد: ساحل لوه باه گائو (دهکده جزیره فی فی)، خلیج رانتی، لائم. -ساحل یا ساحل توخو. لطفاً توجه داشته باشید که این سواحل فقط با قایق دم بلند قابل دسترسی هستند زیرا در فی فی هیچ جاده / ماشین / موتورسیکلت وجود ندارد. هر زمان که می خواهید برای هر فعالیتی به دهکده اصلی برسید، باید حداقل 30 تا 45 دقیقه با قایق دم بلند سفر کنید. برای ماجراجوترین افراد، مسیرهای زیادی از طریق جنگل فی فی وجود دارد که به تمام سواحل به دهکده اصلی می رسد. شما باید حداقل 1.5 ساعت تا 2 ساعت از سواحل شمال شرقی تا روستای تونسای را صرف کنید.

در جزایر فی فی کجا اقامت کنیم؟
در جزایر فی فی کجا اقامت کنیم؟

لانگ بیچ یک محیط خوب بین هجوم دهکده تونسای و خلوت سواحل شمال شرقی است، زیرا تنها در 30 دقیقه پیاده روی یا 10 دقیقه سواری تاکسی با قایق از تونسای واقع شده است، و شما هنوز هم می توانید استراحتگاه های زیبا و آرامی را پیدا کنید که در یک قاب قرار گرفته اند. 

موقعیت جغرافیایی

کشور: تایلند
شهر: پوکت
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی