Screaming Forestجنگل جیغ در مشهد

شرح

تجربه سفر به مکان های ترسناک و هیجان انگیز را همه دوست ندارند، اما ارزش امتحان کردن را دارد. شاید برایتان جالب باشد که ما در ایران جاذبه هایی داریم که پشت هر کدام از آنها داستان های ترسناکی نهفته است که می تواند تجربه یک سفر هیجان انگیز و دلهره آور را برای ما رقم بزند. جنگلی در نزدیکی روستای سربرج طرقبه در شمال شرقی ایران، مشهد، در طول شب صداهای ترسناکی تولید می کند. منبع هنوز مشخص نیست؛ با این حال، برخی از مردم محلی آن را به انبوه ملخ هایی که به جنگل حمله می کنند مرتبط می کنند. سربرج، روستایی است از توابع بخش طرقبه که به‌دلیل داشتن پدیده‌ای وحشتناک، سالانه میزبان صدها گردشگر است. جنگل سربرج که با نام جنگل جیغ مشهد نیز شناخته می‌شود، در نزدیکی این روستا قرار دارد. اغلب گردشگران راه سفر را برای دیدار این جنگل در پیش‌ می‌گیرند.

بدون شک در همه جای دنیا اگر مردم بخواهند پیک نیک داشته باشند، جنگل یا پارکی را برای گذراندن اوقات فراغت خود در کنار دوستان و خانواده خود انتخاب می کنند. اما به خاطر داشته باشید که در برخی مکان‌ها تفریح ​​می‌تواند با لحظات ترسناک به پایان برسد. فقط تصور کنید که در جنگل نشسته اید و با دوستان خود وقت می گذرانید. سپس هوا شروع به تاریک شدن می کند و کم کم صدای جیغ های وحشتناکی را می شنوید که از اطراف شما می آید. درست مثل درختانی که در شب هنگام طلوع ماه فریاد می زنند. برخی می گویند صدای جیغ مانند صدای زنی است که زنده زنده در آتش می سوزد.

جنگل جیغ
جنگل جیغ

جنگل ترسناک جیغ

در حومه شهر مشهد در استان خراسان رضوی ایران، جنگلی وجود دارد که روزها شبیه جنگل های دیگر است، اما با فرا رسیدن شب، مانند جهنم گردشگران خود را می ترساند. همانطور که از نامش پیداست، جنگل جیغ جایی است که صداهای فریاد ترسناک در شب شنیده می شود. هر مسافری که در تور مشهد خود، پا در جنگل گذاشته باشد، می‌گوید صدای جیغ زنی را شنیده است که احتمالاً در آتش می‌سوزد. جنبه ترسناک این مکان صداهایی است که با گرگ و میش هوا شروع می شود و با طلوع خورشید متوقف می شود.

صداهایی که از درختان این منطقه به گوش می رسد؛ هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک یا بادهای تند یک درخت ندارد. زیرا با شنیدن این صداها حتی برگ های درخت نیز در اثر باد تکان نمی خورد. برخی جنگل سربرج مشهد را ملعون می دانند و می گویند این جنگل محل زندگی اجنه و شیاطین است.

به گفته آنها، شیاطین و ارواح نفرین شده شب ها در جنگل ها پرسه می زنند و صداهای آزاردهنده ای تولید می کنند. اما باید توجه داشت که هیچ پدیده غیرعادی در منطقه مشاهده نشده است. این جنگل نیز در دره رودخانه ای قرار دارد که این رودخانه فصلی است اما از سالی که این صداها از جنگل به گوش می رسد (1390) آب رودخانه جاری شده و باقی مانده است. این امر توجه مردم و در نتیجه ترس آنها را از این پدیده شگفت انگیز به خود جلب کرده است. وحشتی که می تواند گردشگران کنجکاو را جذب کند.

جنگل ترسناک جیغ
جنگل ترسناک جیغ

موقعیت جنگل

جنگل جیغ در مشهد و در روستای سربرج در بخش طرقبه واقع شده است و حدود 45 دقیقه با مشهد فاصله دارد. برخی از مردم محلی که در آن زندگی می کنند معتقدند که صدای جیغ هایی که از جنگل شنیده می شود ناشی از پرسه زدن اجنه و شیاطین است. 

سربرج روستایی از توابع شهرستان طرقبه مشهد است. جنگل سربرج در این روستا قرار دارد و به دلیل پدیده های وحشتناکی که دارد سالانه میزبان صدها گردشگر داخلی و خارجی است. با این حال، به همین دلیل، بسیاری از مردم برای فرار از ترس، بازگشت به ابتدای جاده را انتخاب می کنند. روزهای این جنگل عادی و آرام است. با این حال شب ها صدای عجیب و هولناکی از درختان این جنگل به گوش می رسد. صدای سوت یا جیغی است که به محض تاریک شدن هوا شنیده می شود و تا سحر ادامه دارد.

برخی از ساکنان صداهای هولناک را ناشی از ملخ هایی می دانند که به منطقه هجوم می آورند و شب ها به درختان پناه می برند، در حالی که برخی دیگر عوامل ناشناخته از جمله تغییرات آب و هوایی را مقصر می دانند. برخی نیز می گویند که جنگل نفرین شده است و آن را محل سکونت اجنه و ارواح می دانند. به گفته برخی، شیاطین و ارواح نفرین شده شب ها در روستا پرسه می زنند و این فریادها مربوط به آنهاست. درست است که روی درختان و در چمنزارهای اطراف، هجوم ملخ ها به گوش می رسد. اما هیچ پدیده غیرطبیعی دیگری در منطقه مشاهده نشده است.

راز جنگل جیغ مشهد

علاوه بر تمام افسانه ها در مورد وجود همه نیروهای ماوراء طبیعی و ارواح که در شب فریاد می زنند، برخی توجیهات علمی برای منبع صداهای وحشتناک وجود دارد. در حالی که برخی بررسی ها و مشاهدات حاکی از حضور برخی ملخ ها است که صداهای عجیبی تولید می کنند، برخی دیگر وجود گونه خاصی از جیرجیرک ها را که به تعداد زیاد در میان درختان زندگی می کنند، حکایت می کند. با این حال، مردم محلی هرگز شاهد چنین حشرات حتی در مجاورت جنگل نبوده اند، که باعث می شود آنها به افسانه ها ایمان بیاورند. 

راز جنگل جیغ مشهد
راز جنگل جیغ مشهد

ابراهیم عرب دهیار روستای سربرج طرقبه می گوید: زمانی که این سروصدا باعث ترس برخی از اهالی روستا و گردشگران شد موضوع را به بخشداری اطلاع دادیم که کارشناسان نیز به منطقه اعزام شدند. گفتند این صدا مربوط به نوع خاصی از جیرجیرک است. در واقع در سال‌های پرباران که آب زیاد است و رودخانه سربرج خشک نمی‌شود یا کم‌آبی می‌شود، این جیرجیرک‌ها به روستا حمله می‌کنند و در میان درختان و گیاهان پنهان می‌شوند. روی هر درخت حدود 3000 جیرجیرک می‌نشیند. همه این جیرجیرک‌ها تنها در دو کیلومتری رودخانه در کناره‌های رودخانه قرار دارند و تعداد زیادی از آنها صدای آوازی مانند صدای جیغ و زوزه ایجاد می‌کنند. این جیرجیرک ها تا 40 روز زنده می مانند و سپس می میرند.

برای بازدیدکنندگانی که ممکن است از این نوع تجارب ترسناک آسیب ببینند، یک سفر کمپینگ شبانه به جنگل ایده خوبی نخواهد بود. در عوض، آنها می توانند از آب و هوای خوب و معتدل و زیبایی جنگل در نور روز لذت ببرند.

این جنگل در طول روز کاملا عادی و آرام است. اما در شب صدای عجیب و وحشتناکی از درختان این جنگل به گوش می رسد. صدای سوت یا جیغ به محض تاریک شدن هوا شنیده می شود و تا سحر ادامه دارد. شنیدن فریاد در جنگل ممکن است یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی باشد که برای افرادی که تصمیم می گیرند یک شب در جنگل بمانند اتفاق بیفتد. جنگل سربرج مشهد یکی از اسرارآمیزترین نقاط ایران است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ایران
شهر: مشهد
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی