بنتوتا

bentota

شرح

بنتوتا یک شهر روستایی، ساحلی و تفریحی است که در بخش جنوبی سریلانکا، در حدود 62 کیلومتری پایتخت، کلمبو، واقع شده است. بنتوتا به خاطر ساحل بنتوتا معروف است که مورد علاقه گردشگران و مردم محلی است. شهری که به‌خاطر آب‌های بکر و مناظر سرسبز و درختان بلند نخل معروف است. جالب اینجاست که نام "بنتوتا" از بن، شیطانی که زمانی بر توتا یا ساحل رودخانه حکومت می کرد، گرفته شده است.

پایتخت ساحلی سریلانکا، بنتوتا، یکی از معروف‌ترین مناطق و شهرهای ساحلی سریلانکا است که از زیباترین سواحل این کشور جزیره‌ای برخوردار است. این شهر که از تأثیرات پرتغالی، هلندی و بریتانیایی به دلیل حاکمیت استعماری در اینجا زاده شده است، توانسته است با وجود ساختمان‌های شیک و مدرنی که در اینجا قرار دارند، جذابیت و شکوه طبیعی خود را حفظ کند. اگرچه از نظر زیبایی طبیعی غنی است و در مقایسه با کلمبو پایتخت سریلانکا آرام است، اما هنوز دارای امکانات تفریحی فراوان، رستوران‌های سطح بالا، هتل‌ها و استراحتگاه‌ها، امکانات بهداشتی، گزینه‌های سرگرمی و زندگی شبانه شگفت‌انگیز است.

با این حال، این جذابیت و زیبایی طبیعی است که به جای هرج و مرج شهری و مدرنیزاسیون، مردم را از دور و نزدیک به اینجا می آورد. در میان این محیط‌های طبیعی مانند جنگل‌های حرا، سواحل و جاذبه های طبیعی، بخش‌های مختلفی از میراث و فرهنگ غنی سری‌لانکا را از نظر بناهای تاریخی متعدد در بنتوتا خواهید دید که دست نخورده باقی مانده‌اند تا گذشته باشکوه این کشور را به ما یادآوری کنند! کاوش در مکان‌های میراث، معماری باستانی و زیارتگاه‌های مقدس در میان محیط‌های کاملاً طبیعی، مطمئناً تجربه‌ای بی‌نظیر و رویایی برای شما و عزیزانتان خواهد بود.

بنتوتا، در فاصله 45 دقیقه ای از کلمبو در امتداد مسیر سریع السیر جنوبی، به عنوان یک شهر تفریحی برتر با هتل های کلاس حداقل 15 ستاره که در کنار هم قرار گرفته اند، به علاوه تعداد زیادی هتل به سبک بوتیک ساحلی، موج سواری و شن و ماسه مورد استقبال قرار می گیرد. این به بازدیدکننده فرصت ایده‌آلی برای اقامت در یک مکان و لذت بردن از فعالیت‌های مختلف می‌دهد، بنتوتا همیشه به عنوان پایتخت ورزش‌های آبی سریلانکا مشهور بوده است و هتلداران این منطقه به طور فعال ورزش‌های آبی را از طریق قایق‌های تندرو پر از آدرنالین و جت اسکی تبلیغ می‌کنند. سوارکاری، موج‌سواری بادی، بوگی سواری، اسکی روی آب، موج سواری با بادبادک، سواری آرام با قایق موزی برای خانواده و بچه‌ها از جمله تفریحاتی است که در تور سریلانکا به شما پیشنهاد می کنیم.

بنتوتا - شهر تعطیلات

بریتانیایی‌ها در قرن نوزدهم کنترل تجارت جزیره را از هلندی‌ها گرفتند و با آن کنترل قلعه‌ها و ساختمان‌های اشغال شده توسط آنها را گرفتند. در این زمان بود که شهر تفریحی بنتوتا در بین مستعمرات، که آن را به عنوان یک مکان تفریحی ترجیح می دادند، محبوبیت پیدا کرد.

سر جیمز امرسون تننت، که وزیر استعمار سیلان در اواسط قرن نوزدهم بود، در مورد بنتوتا نوشت که این مقصد "باحال ترین و دلپذیرترین مکان در سریلانکا" است. یکی دیگر از بازدیدکنندگان قرن نوزدهمی، جانورشناس آلمانی ارنست هکل، درباره این مکان نوشت: «آرامگاه به زیبایی بر روی تپه ای در میان درختان بلند تمر هندی واقع شده است و منظره ای عالی بر روی دریای نور خورشید و پلی که بر روی دهانه رودخانه قرار دارد، دارد. این مکان همچنین به دلیل صید صدف در دوره استعمار مشهور شد. صدف‌ها اغلب به کلمبو فرستاده می‌شدند، جایی که توسط استعمارگران به عنوان یک مکان لوکس در نظر گرفته می‌شد، یا توسط کسانی که از بنتوتا بازدید می‌کردند و در خانه استراحت اقامت می‌کردند مصرف می‌شدند.

مقصد گردشگری

زمانی بنتوتا یک دهکده ماهیگیری و کشاورزی عجیب بود، اما امروزه، بنتوتا یک نقطه داغ برای گردشگری در سواحل جنوبی سریلانکا است. بنتوتا با سابقه‌ای که به دوران پادشاهان بزرگ، مکان‌های عبادت نمادین و یک محیط گرمسیری ایده‌آل برای استراحت و آرامش برمی‌گردد، یکی از شهرهای ساحلی سریلانکا است که باید از آن دیدن کنید.

مکانی که سال‌ها پیش مردم از ترس بمراکوسا از آن می‌ترسیدند، شهر بنتوتا اکنون به یک مقصد تعطیلات محبوب برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است. افتتاح مجتمع تفریحی ملی تعطیلات در اینجا در دهه 1970 باعث بسیاری از ابتکارات توسعه گردشگری شد که بیشتر آنها شهر را در عصر مدرن حفظ می کنند.

مطابق با فضای آرام، دلچسب و زیبای ایجاد شده توسط خانه استراحت بنتوتا قدیمی، این شهر خانه تعدادی ویلا به سبک بوتیک است که راحتی، لوکس و جذابیت را برای کسانی که امروز از این نقطه داغ تعطیلات بازدید می کنند، ارائه می دهد.

تجربه شگفت انگیز کاوش در این بناهای تاریخی خیره کننده واقع در بنتوتا در سریلانکا را از دست ندهید. هر یک از اینها منحصر به فرد هستند و به شما و همراهان سفرتان اطلاعات عمیقی از تاریخ و میراث جالب این کشور جزیره ای ارائه می کنند.

این شهر سریلانکا که بهشتی برای مسافران ساحلی است، به‌خاطر مجموعه نسبتاً باشکوهی از بناهای تاریخی شهرت دارد که گردشگران را به سمت خود می‌کشاند، حتی اگر در وهله اول به اینجا آمده بودند تا از سواحل طلایی لذت ببرند. برخی از برجسته‌ترین و ارزشمندترین بناهای تاریخی که در این شهر در مکان‌های استراتژیک و زیبا در بنتوتا قرار دارند عبارتند از: فانوس دریایی جزیره باربرین، کاند ویهارایا، مسجد کچیمالای، مسجد اول ابرار و کالوتارا بودیه. 

بهترین زمان برای بازدید از بنتوتا چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بازدید از بنتوتا از نوامبر تا آوریل است.

بنتوتا یک شهر ساحلی در جنوب سریلانکا است و آب و هوای گرمسیری دارد. در ماه های نوامبر تا آوریل، دریا آرام می ماند. بنابراین، این فصل برای ورزش‌های آبی مانند غواصی، قایقرانی، موج‌سواری، اسکی روی آب و ماهیگیری در اعماق دریا با قایق‌رانی سنتی ایده‌آل است. شنا و گشت و گذار نیز در این فصل امکان پذیر است. دما معتدل باقی می ماند.

از نوامبر تا آوریل هر زمان که بخواهید از بنتوتا دیدن کنید تا تجربه ای بسیار لذت بخش داشته باشید. بنتوتا دارای مناظر الهی است که حواس را تسکین می دهد و دریای آبی دل انگیز هدیه ای به چشم هاست. ورزش های ارائه شده در اینجا جنبه ماجراجویانه شما را آشکار می کند و به این سفر آرامش بخش می افزاید. غذاهای ساحلی اصیل، ذائقه شما را مانند قبل سیر می کند! سنت های قدیمی، که هنوز در بنتوتا دست نخورده باقی مانده اند، باید دانست.

کشور: سریلانکا
جمعیت: ۳۷٬۰۰۰
ساعت:
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی