بلومنائو

شرح

بلومنائو یک شهر آلمانی در برزیل است. مهم ترین ویژگی این شهر، شخصیت آلمانی آن در یک کشور برزیلی است که بخشی از فرهنگ، آداب و رسوم و معماری آن از یکی از کشورهای اروپایی آمده است. برزیل، مانند اسپانیا، عاشق مهمانی است و نقطه قوت شهر، جشن سالانه Oktoberfest است. 

همچنین، در ایالت سانتا کاتارینا، شهر بلومنائو در 150 کیلومتری (حدود دو ساعت با ماشین) از جزیره محبوب و دوست داشتنی Florianopolis واقع شده است. این شهر با وجود اینکه در نزدیکی سواحل برزیل قرار دارد، هیچ دریایی ندارد. با این وجود، این شهر با مساحت 500 کیلومتر مربع در دره Itajaí، در سواحل رودخانه Itajaí-Açu قرار دارد.

تاریخ بلومنائو 

بلومنائو در ایالت سانتا کاتارینا در جنوب برزیل است که بسیار  جوان است، زیرا در سال 1850 توسط یک شهروند آلمانی (Hermann Bruno Otto Blumenau، نام شهر برگرفته از او گرفته شده است)، با قایق بخار تأسیس شد. به هر حال، در محله "پونتا آگودا" همراه با دیگر هموطنان وی در حالی که منطقه را در امتداد آبهای رودخانه Itajaí-Açu کاوش می کرد، افشا کرد. این مهاجران اولیه، مردم بومی را که در این سرزمین ها زندگی می کردند بیرون انداختند و قلمرو را تصرف کردند. اولین فعالیت آن ها، درست مانند سایر مهاجرانی که بعداً وارد شدند، کشاورزی بود. 50 سال بعد، در قرن بیستم، زمانی که روند توسعه و شهرنشینی شهر آغاز شد، ساختمان هایی به تصویر معماری آلمانی آن دوره ساخته شد، به همین دلیل است که اگر بخواهیم در مرکز تاریخی قدم بزنید، انگار در شهری در بایرن هستید.

امروزه این شهر با نزدیک به 300،00 نفر جمعیت دارد که در میان آنها، و همچنین نفوذ زیاد آلمان، نفوذ ایتالیایی و لهستانی نیز وجود دارد که به دلیل مهاجرانی که بلافاصله پس از آلمانی ها به اینجا آمدند (هرچند در مقیاس کوچکتر) قابل تقدیر است. با دو محله و مراکز فرهنگی که در آن فعالیت هایی از هر فرهنگی ارائه می شود، به عنوان مثال: منطقه ایتالیا جشنواره فستیتالیا را ارائه می دهد.

این چندفرهنگی بودن در بین مردم بلومنائو و همزیستی آداب و رسوم و فرهنگ آلمان و برزیل است که به این شهر تمایز می بخشد و بنابراین آن را منحصر به فرد می کند.

بهترین زمان بازدید از بلومنائو

صرف نظر از آب و هوا، بهترین زمان برای لذت بردن از بلومنائو  در ماه اکتبر، در طول جشن Oktoberfest است. این نوع وقایع هستند که فصل های شلوغ و پر هیجان شهر را مشخص می کنند و نه آب و هوا یا زمان سال. اگر آن موقع امکان آمدن شما وجود ندارد، یا اگر آنها مورد پسند شما نیستند، شهر در تمام طول سال با آغوش باز از شما پذیرایی می کند.

علیرغم اینکه آب و هوا نیمه گرمسیری است، در فصل بهار، می‌توانید از اکثر رویدادهای فرهنگی شهر لذت ببرید، همچنین آب و هوا برای پیاده‌روی در منطقه، بدون سردی یا گرمی بسیار مناسب است. ماه های تابستان در میان رویدادهای دیگر مانند Summerfest جایگاهی ویژه دارند. ماه‌های پاییز و زمستان برای برزیلی‌هایی که بیشتر در شمال زندگی می‌کنند ارزشمندتر است، جایی که برای آنها تمام سال تابستان است و به دنبال دمای پایین‌تر می‌روند.

بازدید از این شهر آلمانی در برزیل

بلومنائو فقط آبجو و جشنواره تماشایی Oktoberfest نیست. فرهنگ، تاریخ و سنت دیرینه آن باعث جذب گردشگران شده است. در طول 18 روز جشن، ساکنان بلومنائو فرهنگ غنی خود را به همه نشان می دهند، از طریق غذا، رقص و موسیقی معمولی، که آداب و رسوم اجدادی را که از آلمان آمده بودند تا این مستعمرات را در جنوب تشکیل دهند، حفظ می کند. ادغام فرهنگی به گونه ای است که شما می توانید در هر نقطه از شهر بدون هیچ مشکلی به زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید. 

کشور: برزیل
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی