بدروم

Bodrum

شرح

بدروم، هالیکارناسوس سابق، یک استراحتگاه ساحلی پر جنب و جوش و یک مقصد توریستی محبوب در سواحل جنوب غربی مدیترانه ترکیه، در استان موغلا است. این شهر با زندگی شبانه ، سواحل زیبا، مکان‌های تاریخی، هتل‌های با کیفیت و دهکده‌های بی نظیر، یکی از محبوب‌ترین شهرهای تعطیلات و بزرگترین استراحتگاه‌های ترکیه در سواحل دریای اژه است.

اینجا توسط هومروس به عنوان "سرزمین آبی ابدی" توصیف شده است. قلعه قرون وسطایی تماشایی که توسط شوالیه‌های رودس ساخته شده است، از ورودی خلیج آبی خیره‌کننده بدروم، جایی که دریای اژه و مدیترانه به هم می‌رسند، محافظت می‌کند. اینجا یک شهرت جهانی است که جمعیت متنوعی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند.

شهرت قایق‌سازی بدروم به دوران باستان بازمی‌گردد و امروزه صنعتگران، هنوز قایق‌های سنتی را می‌سازند. شبه جزیره زیبای بدروم برای گردشگرانی که علاقه مند به داشتن فضایی آرام و آرام در تعطیلات ترکیه هستند بسیار مناسب است.

بدروم همچنان همان هجوم بازدیدکنندگان را دارد که هزاران سال پیش به عنوان شهر تجاری یونان باستان هالیکارناسوس داشت. در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین استراحتگاه‌های توریستی در ترکیه است و بدون شک اگر به بارها، میخانه‌ها، مهمانی‌های شبانه و کلوپ‌های شبانه پیچیده نیاز دارید، می‌توانید به این شهر بروید.

مجتمع‌های مدرن ارائه‌شده در اینجا در بقایای باستانی این مقصد ساخته شده‌اند و به این شهر حال و هوای قدیمی و فضایی بی‌نظیر برای استراحتگاهی می‌بخشند که گفته می‌شود قلب زندگی شبانه یک کشور است.

در طول روز، در ساحل گامبت استراحت کنید که فوق العاده است و تنها 15 دقیقه با اتوبوس از این شهر فاصله دارد. از میان انبوه امکانات ورزشی موجود در اینجا، یک ورزش آبی جدید انتخاب کنید، و بچه‌ها می‌توانند در قایق‌های موزی، پدال‌ها و در پارک‌های آبی سرگرمی زیادی داشته باشند.

در شب، به خیابان جمهوریت که یک مایل طول دارد، که به «خیابان بار» نیز معروف است، بروید تا تا جایی که می توانید مهمانی های شبانه خود را انجام دهید. بدروم با بارها، کلوب‌ها، کلوپ‌های شبانه و نمایش‌های متعدد خود، فعالیت‌های تفریحی شبانه عالی را برای گردشگران ارائه می‌دهد. زندگی شبانه شدید بدروم شگفت انگیز است. 

بدروم طیف گسترده ای از هتل ها را برای انتخاب از میان آنها ارائه می دهد که شامل 3 ستاره، 4 ستاره، 5 ستاره، هتل های دوستانه خانواده، آپارتمان ها و ویلاهای تعطیلات می شود. مسافران می توانند با هر بودجه ای هتل های بدروم و آپارتمان های بدروم را پیدا کنند.

مکان های توریستی در بدروم

بدروم دارای مکان های توریستی زیادی است، از جمله معبد Musoulos یا Halikarnasos، زیارتگاه یک پادشاه یونان باستان قبل از میلاد . علاوه بر بدروم آنتیک تیاترو، بر روی تپه ای مشرف به بندر و قلعه معروف بدروم، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان قرار دارد. روستایی گوموشلوک در حدود 25 کیلومتری این شهر، بر روی خرابه های شهر باستانی میندوس واقع شده است. بدروم همچنین شامل جزیره تفسان ، یکی از معروف ترین مناطق شهر، با شن های طلایی رنگی است که در نور خورشید و آب شفاف آبی آن منعکس می شود. ناگفته نماند دروازه میندوس در غرب شهر که یکی از مهم ترین ویژگی های شهر توریستی بدروم است و دروازه ای که به تنهایی از دروازه ها و دیوارهای قدیمی شهر باقی مانده است.

سواحل بدروم

بدروم ترکیه دارای زیباترین سواحل جهان از جمله ساحل شتر در ساحل دریای اژه است. سرسبزی جنگل ها را با آبی فیروزه ای ترکیب می کند. ساحل شتر علاوه بر ساحل گامبت، با موقعیت زیبا و ساحل تمیز، حدود 15 کیلومتر از مرکز شهر بدروم فاصله دارد. سه کیلومتر دورتر از مرکز شهر، یک ساحل Fink Bodrum وجود دارد که در آن پرچم آبی برافراشته شده است که اشاره ای به دستیابی آن به استانداردهای زیست محیطی لازم را دارد. تعدادی از ورزش های آبی مانند اسکی روی آب و همچنین اسپا ارائه می شود. این مرکز تفریحی، دارای یک باشگاه است که سی و شش هزار متر مربع وسعت دارد، علاوه بر ساحل و تفریحات ساحلی جذاب، مناطقی را برای نشستن، استراحت و لذت بردن از طبیعت زیبا فراهم می کند.

خرید در بدروم

خرید در شهر بدروم ترکیه یکی از بهترین مکان‌های خرید در ترکیه است که دارای تعدادی بازار متنوع مانند مرکز خرید میدتاون است که یکی از معروف‌ترین آنهاست و تمامی لباس‌های مردانه و زنانه، کفش‌ها، کیف‌های چرمی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. علاوه بر مبلمان و وجود معروف‌ترین برندهای دنیا، بازار بدروم، بازاری محبوب با منظره‌ای جذاب از دریا است. مرکز خرید میدتاون؛ یک مرکز خرید بزرگ با فروشگاه هایی برای بهترین مارک های جهان، با برخی از کالاهای محلی ترکیه است. همچنین شامل تعدادی کافه و رستوران، و مرکز خرید Oasis، یک ساختمان در فضای باز و مجموعه ای از فروشگاه ها برای برندهای مختلف محلی و جهانی است. 

کشور: ترکیه
جمعیت: ۱۱۸٬۲۳۷
پیش شماره تلفن: ۲۵۲(۰۰۹۰)+
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی