پراگ

prague

شرح

پراگ، پایتخت جمهوری چک. این شهر که در قلب اروپا قرار دارد، یکی از بهترین شهرهای این قاره و بهترین مرکز اقتصادی و فرهنگی چک است. این شهر دارای میراث معماری غنی است که هم جریان های نامشخص تاریخ در بوهمیا و هم زندگی شهری با قدمت بیش از 1000 سال را منعکس می کند.

جاذبه های دیدنی پراگ بسیار است. در میان بهترین ها پل چارلز (کارلوو اکثر) است که بر روی رودخانه ولتاوا قرار دارد. مسیر پرپیچ و خم ولتاوا، با پل‌های متوالی و تغییر چشم‌انداز، با پس‌زمینه همیشه حاضر قلعه بزرگ هرادچانی (قلعه پراگ)، که از پشت دیوارهای عظیم بر منطقه کرانه چپ شهر تسلط دارد، در تضاد است. خیابان‌های باریک و میخانه‌های کوچک و رستوران‌های محله‌های قدیمی‌تر با فضای وسیع میدان Wenceslas و پارک‌های مدرن و ساختمان‌های مسکونی در تضاد هستند، در حالی که کاخ‌های بزرگ باروک قرن هجدهم ظرافت و شکوه خاص خود را دارند. برج‌های کلیسا که از تپه‌های اطراف دیده می‌شوند، منظره منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کنند که پراگ را به عنوان «شهر صد مناره» توصیف می‌کند. این هماهنگی معماری با برنامه ریزی پس از سال 1945 تقویت شد، که هسته باستانی شهر را به عنوان یک بنای تاریخی اصلی حفظ کرد و بر تمام ساختمان های مدرن نظارت دقیق داشت. در سال 1992 مرکز شهر تاریخی به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

پراگ به خاطر زندگی فرهنگی اش معروف است. ولفگانگ آمادئوس موتسارت در آنجا زندگی می کرد و سمفونی پراگ و دون جووانی او برای اولین بار در این شهر اجرا شدند. علاوه بر این، موسیقی متن آهنگسازان بزرگ چک، Bedřich Smetana، Antonín Dvořák و Leoš Janáček هر ساله در جشنواره موسیقی بهاری گرامی داشته می شود. 

دیدن بزرگترین مجموعه قلعه در جهان

قلعه پراگ که قدمت آن به قرن نهم بازمی‌گردد، توسط کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگترین مجموعه قلعه در جهان شناخته شده است که مساحت چشمگیر 70000 متر مربع (17 هکتار) را پوشش می‌دهد. مجموعه قلعه شامل تعدادی ساختمان است که شامل کلیسای جامع سنت ویتوس به سبک گوتیک، تعدادی برج دفاعی، چند موزه و کلیسا، کاخ ریاست جمهوری و گلدن لین، خیابانی متعلق به قرن شانزدهمی است که زمانی زرگران سلطنتی را در خود جای داده است.

 تحسین شاهکارهای معماری خیره کننده

از آنجایی که پراگ در طول جنگ جهانی دوم آسیب جدی ندید، بسیاری از چشمگیرترین بناهای تاریخی آن امروزه دست نخورده باقی مانده اند. ساختمان های پراگ نیز در طول قرن های 17 و 18 نسبتاً دست نخورده باقی ماندند. در نتیجه، این شهر ترکیبی نفس گیر از معماری باروک، گوتیک و رنسانس است که یافتن آن در هر جای دیگری در اروپا سخت است. کلیسای بانوی ما قبل از تین در میدان شهر قدیمی پراگ نمونه باشکوهی از معماری گوتیک است، در حالی که کاخ شوارتزنبرگ در داخل محوطه قلعه پراگ نمونه کاملی از طراحی رنسانس است. نمونه‌هایی از کوبیسم و ​​نئوکلاسیک نیز فراوان است، با لمس‌هایی از هنر نو در مکان‌هایی مانند خانه شهرداری.بسیاری از چشمگیرترین بناهای تاریخی پراگ امروزه دست نخورده باقی مانده اند.
برای اینکه ببینیم فرانتس کافکا نویسنده پراگی کجا بزرگ شده است

پراگ، زادگاه فرانتس کافکا

فرانتس کافکا در خیابان های پراگ، نه چندان دور از میدان شهر قدیمی به دنیا آمد و بزرگ شد. کافکا در یک خانواده یهودی که به آلمانی صحبت می‌کردند (زبانی که کافکا همه کتاب‌هایش را به آن می‌نوشت) به دنیا آمد، وکیلی بود که در یک شرکت بیمه کار می‌کرد، اما اشتیاق او در زندگی نوشتن بود. کتاب‌های او ترکیبی از خارق‌العاده و واقعیت‌های پراگ قرن نوزدهم است و شما می‌توانید آثاری از شهر را در بسیاری از آنها ببینید. در حالی که خانه ای که کافکا در آن به دنیا آمده دیگر وجود ندارد، آخرین مکان استراحت کافکا را می توان در گورستان جدید یهودیان بازدید کرد.

بررسی ساعت 600 ساله پراگ که هنوز در حال کار است

ساعت نجومی پراگ که در سال 1410 نصب شد، قدیمی ترین ساعت کاری در نوع خود در این سیاره است. این ساعت که در میدان شهر قدیمی قرار دارد، نه تنها زمان، بلکه ماه‌ها و موقعیت نجومی خورشید و ماه را نیز مشخص می‌کند و آن را به یک سیاره‌نمای کوچک تبدیل می‌کند. این ساعت با مجسمه‌های گوتیک و مجسمه‌های چوبی رسولان تزئین شده است که در طول قرن‌ها به آن‌ها اضافه شده‌اند.

کشور: چک
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی