رم

Rome

شرح

رم، شهر هفت تپه، آغازی اسطوره‌ای داشت. رومولوس و رموس – برادران دوقلویی که توسط یک گرگ پرستاری می‌شدند و یک خدای جنگی پدر آن ها بود – شهر ابدی را بنا نهادند. و اگرچه مورخان کمی در مورد این ورود حماسی به جهان تردید دارند، اکثر مسافران کاملاً مطمئن هستند که چیزی جادویی در مورد رم وجود دارد. خواه راز شهر واتیکان مجاور باشد یا ارواح کولوسئوم، یک کافه بعدازظهر در میدان ناوونا یا یک بشقاب انباشته از ماکارونی در تراتوریا، مطمئناً در رم مسحور خواهید شد.

رم، پایتخت ایتالیا، همچنین به خاطر تاریخی که به دوران اکتاویان، ژولیوس سزار و هادریان و دیگران برمی‌گردد، شهرت دارد. سازه‌هایی مانند پانتئون، فروم رومی و ده‌ها کلیسا، از جمله جواهرات تاریخی دیگر، باقی مانده‌اند. علاقه مندان به هنر از گنجینه هنری نگهداری شده در موزه های واتیکان لذت خواهند برد و غذادوستان از غذاهای عالی ایتالیایی لذت خواهند برد و اگرچه گذشته مهم آن مورد توجه بسیاری از گردشگران است، رم نیز شهری پرسرعت، مدرن و زیبا است، با ویترین فروشگاه‌های طراحان درخشان، هتل‌های شیک و رستوران‌های پیشرفته.

رم یکی از شهرهایی است که دیدن همه چیز در آن در چند روز سخت است. باید یک هفته مفید یا حتی بیشتر در آن کاوش کنید و زیبایی واقعی و تاریخ این شهر ابدی را ببینید. غذاهای ایتالیایی، معماری روم باستان، موزه ها و واتیکان همگی در دوره های مختلف تاریخ و چهره مدرن ایتالیا در هم تنیده شده اند. و بهترین چیز این است که همه اینها را می توان در شهر زیبای رم پیدا کرد.

تاریخ رم

برای بیش از یک هزار سال، روم سرنوشت تمام تمدن های شناخته شده برای اروپا را در دست داشت، اما پس از آن به انحلال و نابودی افتاد. رم در اواخر قرون وسطی که از نظر جسمی مثله شده بود، از نظر اقتصادی فلج شده بود، از نظر سیاسی سالخورده بود و از نظر نظامی ناتوان، با این وجود به عنوان یک ایده، یک قدرت جهانی باقی ماند. نیروی روم قانونگذار، معلم و سازنده همچنان در سراسر اروپا تابش می کرد. اگرچه وضعیت پاپ ها از قرن ششم تا پانزدهم اغلب متزلزل بود، اما روم شکوه را سرچشمه مسیحیت می دانست و در نهایت قدرت و ثروت خود را پس گرفت و خود را به عنوان مکانی از هنرهای زیبایی، منبع یادگیری و پایتخت بازگرداند. 

تاریخ معاصر رم منعکس کننده تنش طولانی مدت بین قدرت معنوی پاپ و قدرت سیاسی پایتخت دولت ایتالیا است. رم آخرین شهر-دولتی بود که بخشی از ایتالیای یکپارچه شد و این کار را تنها تحت فشار و پس از تهاجم نیروهای ایتالیایی در سال 1870 انجام داد. پس از آن پاپ به واتیکان پناه برد. رم پایتخت ایتالیا شد (بدون اعتراض فلورانس که از سال 1865 پایتخت بود)، و ایالت جدید شهر را پر از وزارتخانه ها و پادگان ها کرد. با این حال، کلیسای کاتولیک به رد اقتدار ایتالیا ادامه داد تا اینکه در سال 1929 با دیکتاتور فاشیست بنیتو موسولینی، زمانی که ایتالیا و شهر واتیکان حاکمیت دیگری را به رسمیت شناختند، سازش حاصل شد. در همین حال، موسولینی کیش شخصیتی را ایجاد کرد که شخصیت پاپ را به چالش کشید و حزب فاشیست او تلاش کرد تا شکوه و جلال گذشته امپراتوری رم را از طریق یک برنامه کارهای عمومی عظیم بازآفرینی کند.

از زمان سقوط موسولینی و آسیب‌های جنگ جهانی دوم، زمانی که شهر توسط آلمانی‌ها اشغال شد، سیاست همچنان بر دستور کار رم تسلط داشته است - اگرچه منطقه‌گرایی در دهه 1980 شروع به واگذاری بخشی از قدرت سیاسی به دور از پایتخت کرد. رم که از نظر اقتصادی از میلان و تورین عقب مانده است، جایگاهی پیرامونی در اقتصاد ایتالیا و اروپا حفظ کرده است. همچنین با کمبود دائمی مسکن و ازدحام ترافیک مواجه شده است. با این حال، اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم تلاش‌های فزاینده‌ای برای حل مشکلات زیرساختی رم و تقویت احیای فرهنگی روم انجامید.

جاذبه های دیدنی 

چشمگیرترین میدان ها، فواره ها، بناهای تاریخی و جاذبه های رم را کاوش کنید. رم یک موزه در فضای باز نفسگیر است. در طول تعطیلات ایتالیایی، سوال اصلی که معمولا در ذهن شما ایجاد می شود این است: "در رم چه چیزی ببینیم."

مکان‌های زیادی وجود دارد که باید حتماً ببینید.

بسیاری از نقاط دیدنی چشمگیر و جذاب با تاریخ غنی را مشاهده خواهید کرد و راهنمای سفر به رم می تواند به شما در برنامه ریزی مسیرتان کمک کند. اگر فقط یک روز در رم دارید، برای پیاده روی طولانی آماده باشید. با این حال، جاذبه های این شهر و مکان های شناخته شده در سراسر جهان ارزش آن را دارد.

قبل از تعطیلات رومی خود،  فیلم‌های «تعطیلات رومی» (1953) و «زیبایی بزرگ» (2013) را تماشا کنید تا نکات برجسته و مناظر برجسته رم را تحسین کنید.

شهری با بیش از 2000 سال عمر، هیچ کس را بی تفاوت نخواهد گذاشت. بنابراین هنگام کاوش در مکان‌های اصلی آن، فراموش نکنید که ژلاتوی معروف ایتالیایی را امتحان کنید، پاستا و پیتزا را در منطقه تراستوره بخورید، و از کلیساهای واقع در تقریباً هر گوشه رم دیدن کنید.

بهترین زمان برای بازدید از رم

بهترین زمان برای بازدید از رم، از اکتبر تا آوریل است، زمانی که بیشتر جمعیت گردشگران از بین رفته اند و نرخ اتاق ها پایین تر است. اگرچه به یک کت گرم نیاز دارید، اما آب و هوا در این زمان از سال به سختی به زیر صفر می رسد. برای آب و هوای گرمتر - بدون ازدحام گردشگران و رطوبت شدید - در ماه می یا سپتامبر به این شهر سفر کنید. میانگین دمای بالا بین اواسط دهه 70 و 80 پایین تر تغییر می کند.

طاقت فرساترین چیز در مورد سفر در رم، گرمای تابستان در ماه های جولای و آگوست است، زمانی که دمای هوا تا دهه 90 افزایش می یابد و هتل های گران قیمت اتاق های خود را تخفیف می دهند. خوشبختانه، تهویه مطبوع در همه هتل‌ها به جز ارزان‌ترین هتل‌ها معمول است (اگرچه معمولاً فقط از ژوئن تا سپتامبر در دسترس است).

بهار و پاییز می توانند خنک باشند و بسیاری از هتل ها هیتر خود را روشن نمی کنند. رم در زمستان خوب است - خنک و ترد با درجه حرارت در دهه 40 و 50. زندگی خیابانی در تمام سال در نوسان است، زیرا رستوران‌ها بخاری‌هایی برای گرم کردن میزهای فضای باز نصب می‌کنند، و مناظر عیسی مسیح در کلیساها تا ژانویه زیبا می‌شوند. خارج از فصل شلوغی، استرس فصل توریستی را ندارد، اما دیدنی ها ممکن است ساعات کوتاه تری داشته باشند، وقت ناهار استراحت کنند و فعالیت های کمتری داشته باشند. برنامه های گشت و گذار خود را به صورت محلی تعیین کنید، به خصوص زمانی که خارج از فصل سفر می کنید.

کشور: ایتالیا
جمعیت: ۲٬۸۷۲٬۸۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۶
ساعت:
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی