سن پترزبورگ

moscow

شرح

سن پترزبورگ شهری در ساحل خلیج فنلاند است. سن پترزبورگ که در سال 1703 توسط پیتر کبیر تأسیس شد، به مدت دو قرن پایتخت روسیه بود و شاهد برخی از مهمترین رویدادهای تاریخی بوده است. این شهر را به دلیل معماری منحصر به فردش اغلب «ونیز شمال» می نامند. پترزبورگ همچنین به دلیل فضای خلاقانه خاص خود که هنرمندان، شاعران و رویاپردازان را به خود جذب می کند بسیار مشهور است

سن پترزبورگ در سال 1703 توسط اولین امپراتور روسیه پیتر اول تأسیس شد. در سال 1712-1918، این شهر پایتخت روسیه بود. در سال 1914، این شهر نام پتروگراد را گرفت، در حالی که در سال 1924 به لنینگراد تغییر نام داد. این شهر نام تاریخی خود را در سال 1991 دریافت کرد. امروزه از نظر جمعیت پس از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه و یکی از مراکز صنعتی، علمی-پژوهشی و فرهنگی پیشرو در این کشور است. این یکی از زیباترین شهرهای جهان است – نشانه های معماری موجود در مرکز شهر تاریخی آن با افتخار در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

اقتصاد سن پترزبورگ

موقعیت جغرافیایی مناسب آن، سنت پترزبورگ را به یک مرکز حمل و نقل-لجستیک و تجاری مهم تبدیل می کند، مکانی که مسیرهای اصلی حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی را قطع می کند. همه اینها برای تشویق توسعه مداوم روابط اقتصادی شهر و ارتقای رشد پتانسیل اقتصادی آن ترکیب می‌شود: بخش‌های صنعتی مانند انرژی، ماشین‌سازی سنگین، خودروسازی، داروسازی، فناوری اطلاعات و مخابرات همگی در حال توسعه فعال هستند.

ویژگی های متمایز سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ مکه ای از بناهای فرهنگی، تاریخی و معماری است. این شهر که توسط تزار پیتر اول (بزرگ) به‌عنوان «پنجره‌ای رو به اروپا» روسیه تأسیس شد، وضعیت غیررسمی پایتخت فرهنگی روسیه و بیشتر شهر اروپایی را دارد، وجه تمایزی که در رقابت همیشگی خود با مسکو تلاش می‌کند حفظ کند. سه ویژگی متمایز سنت پترزبورگ توجه را به خود جلب می کند.

اولین مورد ترکیب هماهنگ شهر از معماری اروپای غربی و روسیه است. دوم، فقدان مرکز شهر بی چون و چرای سنت پترزبورگ است که در دیگر شهرهای روسیه با منشا قرون وسطایی، کرملین و منطقه اطراف آن تعریف شده است. سومین ویژگی بارز شهر آبراه های فراوان آن است. شاخه ها و کانال های کوتاه اما پر جریان رودخانه نوا که تا سواحل بالتیک امتداد دارند از چشم انداز سن پترزبورگ جدا نیستند.

بسیاری از مشهورترین مکان‌های معماری شهر در امتداد خاکریزهای تاریخی نوا قرار دارند. علاوه بر این، پل‌ها و کانال‌های طبیعی رودخانه به سنت پترزبورگ لقب «ونیز شمال» را داده‌اند. به دلیل موقعیت شمالی سنت پترزبورگ، این شهر از «شب های سفید» لذت می برد، از 11 ژوئن تا 2 ژوئیه، زمانی که نور روز به 19 ساعت می رسد - یکی دیگر از تحسین شده ترین ویژگی های سنت پترزبورگ. از جمله رویدادهای فرهنگی اختصاص داده شده به جشن شب های سفید، جشنواره هایی است که توسط تئاترهای مارینسکی و ارمیتاژ و کنسرواتوار ایالتی ریمسکی-کورساکوف سن پترزبورگ برگزار می شود. هر شب در طول شب‌های سفید، پل‌های روی نوا بالا می‌روند تا قایق‌ها از آن عبور کند. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، سنت پترزبورگ انرژی جدیدی را جذب کرد زیرا نماهای در حال فروپاشی، جاده های پر چاله، و بناهای شاخص فرهنگی بازسازی شدند.

چشم انداز این شهر

مکه فرهنگی سنت پترزبورگ به درستی پایتخت فرهنگی جهان نامیده می شود. مرکز تاریخی شهر توسط یونسکو محافظت می شود. این شهر دارای موزه‌ها، تئاترها، گالری‌ها، بناهای معماری، مؤسسات فرهنگی و آموزشی مشهور جهانی است: هرمیتاژ، کلیسای جامع سنت اسحاق، کتابخانه ملی روسیه و موزه روسیه تنها چهار مورد از آنها هستند.

بسیاری از مردم برای آشنایی با فرهنگ بزرگ روسیه از سنت پترزبورگ دیدن می کنند: از بهترین نمایش ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها دیدن کنند. شهر ادیان متعدد پایتخت شمالی میزبان 270 جامعه مذهبی، 229 موسسه مذهبی، از جمله کلیساهای ارتدکس، کاتولیک، پروتستان، کنیسه و مساجد، و حتی یک کلیسای جامع بودایی است.

سن پترزبورگ خانه تیم مشهور فوتبال روسیه زنیت است - چندین برنده مسابقات قهرمانی ملی و برنده جام یوفا و سوپر جام. در سال 2018، سن پترزبورگ به یکی از شهرهایی تبدیل شد که مسابقات جام جهانی فوتبال در آن برگزار شد. 

بیش از 300 پل در این شهر وجود دارد: 21 پل متحرک، 24 پل عابر پیاده و 297 پل حمل و نقل. هر پل نام منحصر به فرد خود را دارد: Tovarischesky (پل دوستان)، Teatralny (پل تئاتر)، Bumazhny (پل کاغذی) یا Potseluev Most (پل بوسه ها) که در بین عاشقان بسیار محبوب است. در اینجا نیز رکورد شکنی هایی وجود دارد: پل آبی عریض ترین پل در نوع خود در جهان است (97.3 متر)، در حالی که پل الکساندر نوسکی طولانی ترین پل در نوع خود در جهان است (905.7 متر).

متروی سن پترزبورگ از 5 خط و 67 ایستگاه تشکیل شده است که عمق اکثر آنها 20 تا 80 متر است. طولانی ترین پله برقی 150 متر طول دارد و "عمیق ترین" ایستگاه Admiralteyskaya (86 متر زیر زمین) است.

شب های سفید نماد خاصی از سنت پترزبورگ است. این یک پدیده طبیعی غیرعادی است که در شب از اواخر ماه مه تا اواسط ژوئیه تاریک نمی شود. در این زمان وقایع بسیاری در سن پترزبورگ رخ می دهد. یکی از برجسته ترین آنها توپ تمام روسی فارغ التحصیلان "بادبان زرشکی" است. جشن سالانه با یک کنسرت نمایش بزرگ صحنه در مرکز شهر آغاز می شود و با نمایش نور باشکوه در آب های نوا به پایان می رسد. نمایش با کشتی با زرشکی که در امتداد خاکریزها حرکت می کند به اوج خود می رسد.

سن پترزبورگ شهر زادگاه گروه‌های راک مشهور روسی است: آکواریوم، آلیسا، کینو، Auktion و بسیاری دیگر. یک کلوپ راک افسانه ای لنینگراد در زمان شوروی در شهر نوا تأسیس شد تا کنسرت ها و جشنواره های راک را برگزار کند که توسط مقامات ممنوع شده بود. پترزبورگ مدرن امروزی محل برگزاری کنسرت محبوبی است که ستارگان برتر جهان از جمله لیدی گاگا، هتل توکیو، استینگ، دیپ پرپل و بسیاری دیگر از آن بازدید می کنند.

آب و هوا 

اثر تسکین دهنده اقیانوس اطلس، سن پترزبورگ را با آب و هوای معتدل تری نسبت به آنچه که برای سایت شمالی دور آن انتظار می رود، فراهم می کند. با این وجود، زمستان‌ها نسبتاً سرد است و میانگین دمای ژانویه در حدود 21 درجه فارنهایت (6- درجه سانتیگراد) است که چند درجه گرمتر از مسکو است. با این حال، دمای زمستان می تواند به کمتر از -40 درجه فارنهایت (-40 درجه سانتیگراد) برسد. پوشش برف به طور متوسط حدود 132 روز طول می کشد. نوا به طور معمول در اواسط نوامبر شروع به یخ زدن می کند. تابستان‌ها نسبتاً گرم است و میانگین دمای آن در ماه جولای 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتی‌گراد) است. میانگین بارندگی سالانه حدود 25 اینچ (634 میلی متر) است که تابستان مرطوب ترین دوره است.

 

کشور: روسیه
جمعیت: ۵٬۳۵۱٬۹۳۵

مکه فرهنگی سنت پترزبورگ به درستی پایتخت فرهنگی جهان نامیده می شود. مرکز تاریخی شهر توسط یونسکو محافظت می شود. این شهر دارای موزه‌ها، تئاترها، گالری‌ها، بناهای معماری، مؤسسات فرهنگی و آموزشی مشهور جهانی است: هرمیتاژ، کلیسای جامع سنت اسحاق، کتابخانه ملی روسیه و موزه روسیه تنها چهار مورد از آنها هستند.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی