روسیه

شرح

روسیه مثل همیشه جذاب است. سرسختانه بر سر موضع خود به عنوان کشوری که در برابر هیچ کنوانسیونی سر تعظیم فرود نمی‌آورد. جدای از جذابیت روح مرموز روسی، دلایل بی‌شماری دیگر برای بازدید از بزرگترین کشور جهان وجود دارد. جنگل‌های بکر آن منطقه‌ای رسیده برای کاوشگرانی است که تشنه ماجراجویی و مناظر خیره‌کننده هستند. روستاها و شهرها به طور یکسان گنجینه ای برای متعصبان تاریخ هستند. و از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، هنر و مذهب هر دو شکوفا شدند - میراث غنی به جا مانده از امپراتوری روسیه را احیا کردند. سفر به روسیه برای اولین بار ممکن است مانند یک ماجراجویی دیوانه کننده به نظر برسد - و اگرچه سیاست "درهای بسته" تقریباً یک قرن در کار بود، روسیه اصلاً ترسناک نیست. شهرهای توریستی به خوبی برای بازدیدکنندگان مجهز هستند.

تاریخ این کشور

روسیه، کشوری که در گستره وسیعی از شرق اروپا و شمال آسیا گسترده شده است. روسیه که زمانی جمهوری برجسته اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (U.S.S.R.؛ معمولاً به عنوان اتحاد جماهیر شوروی شناخته می شد)، پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی در دسامبر 1991 به یک کشور مستقل تبدیل شد.

روسیه سرزمین برتری هاست. این کشور تا حد زیادی بزرگ‌ترین کشور جهان است و تقریباً دو برابر خاک کانادا، دومین کشور بزرگ، را پوشش می‌دهد. این منطقه در سراسر شمال آسیا و یک سوم شرقی اروپا گسترش می‌یابد و 11 منطقه زمانی را در بر می‌گیرد و طیف وسیعی از محیط‌ها و شکل‌های زمین را شامل می‌شود، از بیابان‌ها تا استپ‌های نیمه‌خشک تا جنگل‌های عمیق و تاندرای قطبی. روسیه شامل طولانی ترین رودخانه اروپا، ولگا، و بزرگترین دریاچه آن، لادوگا است. روسیه همچنین دارای عمیق ترین دریاچه جهان، بایکال است و این کشور کمترین دمای جهان را در خارج از قطب شمال و جنوب ثبت کرده است.

ساکنان روسیه با فرهنگی بسیار متنوع هستند. بیشتر آنها قومی روس هستند، اما بیش از 120 گروه قومی دیگر نیز حضور دارند که به زبان های زیادی صحبت می کنند و از سنت های مذهبی و فرهنگی متفاوت پیروی می کنند. بیشتر جمعیت روسیه در بخش اروپایی این کشور، به ویژه در منطقه حاصلخیز اطراف مسکو، پایتخت، متمرکز هستند. مسکو و سن پترزبورگ (لنینگراد سابق) دو مرکز فرهنگی و مالی مهم روسیه هستند و از زیباترین شهرهای جهان هستند. با این حال، روس ها در آسیا نیز پرجمعیت هستند. با شروع قرن هفدهم، و به ویژه در بیشتر قرن بیستم، جریان ثابتی از قومیت های روس و مردم روسی زبان به سمت شرق به سیبری نقل مکان کردند، جایی که شهرهایی مانند ولادی وستوک و ایرکوتسک اکنون در آن شکوفا شده اند.

روسیه به چه دلیل مشهور است؟

اقامتگاه های سلطنتی: خانواده رومانوف یکی از بزرگترین ثروت ها را در زمان خود داشتند که بیشتر آن را در ساختن خارق العاده ترین کاخ ها و پارک ها استفاده کردند.

مذهب ارتدکس: گنبدهای طلایی کلیساهای ارتدکس تقریباً نیم هزار سال است که روستاها و شهرهای روسیه را درخشان کرده است. خود را در تاریخ و سنت های این آیین باستانی غوطه ور کنید.

تاریخ اتحاد جماهیر شوروی: در تمام شهرهای روسیه، نیروهای سرخ، آثار محو نشدنی خود را بر جای گذاشتند. اگرچه سازه های بتنی غول پیکر حتی امروز نیز ممکن است ظالمانه به نظر برسند، اما برای هرکسی که امیدوار است تاریخ روسیه را درک کند، دیدن آنها ضروری است.

مناظر: روسیه به عنوان بزرگترین کشور روی زمین، مناظری کم ندارد تا نفس شما را بند بیاورد. هر علاقه‌مند به فضای باز باید دریاچه بایکال، کوه البروس و تایگا سیبری را ببیند.

ایزباس: دور از تمدن، در اعماق جنگل‌های روسیه، روستاهایی که از ایزباهای سنتی (خانه‌های چوبی) تشکیل شده‌اند، ظاهراً از نسخه‌ای کاملاً روسی‌شده از هندسل و گرتل بیرون آمده‌اند.

هنر: باله، شعر، معماری، منظره: روس ها بهتر از هر ملت دیگری به زبان قلب تسلط دارند. کرم دولاکرم هنر روسیه را از بالکن های پر زرق و برق ماریینسکی و بولشوی تجربه کنید و در راهروهای مرمرین هرمیتاژ و گالری ترتیاکوف به تاریخچه آن بپردازید.

در روسیه کجا برویم

مسکو، پایتخت شلوغ روسیه، انرژی هیجان‌انگیز یک شهر شرقی را با حس جهانی یک شهر غربی ترکیب می‌کند. با معماری شگفت‌انگیزش – از کاخ‌های تزاری کرملین و گنبدهای پیازی کلیسای جامع سنت باسیل، از آثار تاریخی سال‌های کمونیست، تا پروژه‌های ساختمانی عظیم امروزی – و جزر و مد انسانی غیرشخصی که خیابان‌های آن را پر کرده است. مترو، کلان شهر می تواند نسبتاً طاقت فرسا باشد. در مقابل، سنت پترزبورگ، دومین شهر روسیه، اروپا در مهربان ترین حالت خود است، تلاشی از سوی تزار قرن هجدهم، پیتر کبیر، برای تقلید از بهترین ظرافت اروپای غربی در جایی که در آن زمان یک پاسگاه دوردست بود. مردم آن آرام‌تر و صمیمی‌تر هستند و موقعیت آن در دلتای رودخانه نوا بی‌نظیر است و مناظر آبی بی‌پایانی به آن می‌دهد. ایجاد ثروت قابل مشاهده – اغلب متظاهر – اما نابرابر در هر دو شهر، آنها را به چهره های دوقلو برای رنسانس اخیر روسیه تبدیل کرده است.

بهترین زمان برای سفر به روسیه

روسیه در نگاه اول شما را مجذوب خود خواهد کرد. بزرگترین کشور جهان با تاریخ غنی، فرهنگ رنگارنگ و عشق پرخاشگر به هنرهای مختلف، مجموعه ای جذاب از تجربیات است. گنبدهای پیازی نمادین و رنگارنگ کرملین تصویری ماندگار از کشوری است که تا همین اواخر سرزمینی اسرارآمیز بود. روسیه با گذراندن تقریباً یک قرن پشت درهای بسته، اکنون خود را به عنوان مقصدی هیجان انگیز برای سفر و تعطیلات تعریف می کند.

قلعه‌ها با دیوارهای باشکوه و کاخ‌های بزرگ و سر به فلک کشیده، بقایای گذشته امپراتوری است که از آرمان‌های کمونیستی بسیار دور بود. اگرچه مسکو و سن پترزبورگ قدرت های سیاسی روسیه هستند، اما قلب هنر و فرهنگ این کشور نیز هستند. سن پترزبورگ به تنهایی حدود 2000 کتابخانه، 221 موزه، 100 سالن کنسرت، 80 تئاتر و 45 گالری هنری دارد! بنابراین، اگر به دنبال دنبال کردن مسیر فرهنگی در تعطیلات خود هستید، همه چیز آماده است.

با این حال، روسیه چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. می توانید چندین ساعت مسحورکننده را در میان چرخش های هیپنوتیزم معادن نمک روانگردان در یکاترینبورگ سپری کنید. سوار طولانی ترین خط قطار جهان شوید که در سراسر روسیه می گذرد و مناظر خیره کننده ای را در طول مسیر به شما نشان می دهد. چند لحظه آرامش را در معبد همه ادیان کازان تجربه کنید و از شکوه اتاق کهربا در داخل کاخ کاترین در پوشکین شگفت زده شوید.

اگر به سوچی می‌روید، سواحل المپیک و ریویرا را برای مدتی با کیفیت در فضای باز بررسی کنید. از هنر گرفته تا سواحل، روسیه شما را با طیف وسیعی از پیشنهادات خود شگفت زده خواهد کرد که آن را با برخی از مقصدهای شناخته شده تعطیلات همتراز می کند. در تور روسیه نگاهی دقیق تر به آب و هوای روسیه داریم که به شما کمک می کند برای یک تعطیلات ماجراجویانه آماده شوید.

قاره: آسیا
پایتخت: مسکو
زبان رسمی: روسی
جمعیت: ۱۴۵٬۷۹۵٬۶۱۲
واحد پول: روبل
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی