اعتبار پروانه آژانس‌های مسافرتی سه‌ساله شد

به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری، علی‌اصغر شالبافیان گفت: افزایش مدت زمان اعتبار پروانه آژانس‌های مسافرتی به سه سال که با هدف کاهش بروکرواسی‌های اداری و تسهیل فعالیت بخش خصوصی انجام گرفته است، یکی از مطالبات فعالان این حوزه بود که به دلیل وجود موانع حقوقی و قانونی به تعویق افتاده بود.

اعتبار پروانه آژانس‌های مسافرتی
معاون گردشگری از افزایش مدت زمان اعتبار پروانه آژانس‌های مسافرتی و گردشگری به سه سال خبر داد. تا پیش از این، اعتبار این پروانه یک سال بود.

او با بیان این‌که پس از پیگیری‌ها و تلاش برای اصلاح قوانین با همکاری واحد حقوقی وزارت، این موانع رفع شده است، افزود: بر این اساس موضوع دستورالعمل اجرایی تعرفه صدور و تمدید مجوزهای فعالیت در حوزه گردشگری و جرایم تخلفات قانون در راستای تسهیل و تسریع در فرآیند صدور و تمدید مجوز و پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و مستنبط از تبصره ۲ ماده ۶ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی، نرخ‌گذاری و نظارت بر تأسیسات گردشگری مصوب هیأت وزیران، مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری تمام دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی از ابتدای سال ۱۴۰۱ به مدت سه سال از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مدیران کل استانی ابلاغ شد.

معاون گردشگری تاکید کرد: تعرفه صدور و تمدید پروانه بهره‌برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بر اساس اعتبار جدید به صورت سه‌ساله محاسبه خواهد شد.

منبع: ایسنا

 

به این مطلب امتیاز دهید
مطلب جذاب دیگر  کاهش هزینه گردشگران ایرانی جام جهانی، با اقامت در جزایر جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی