Church of St. Polycarpکلیسای سنت پلیکارپ، از قدیمی ترین کلیسا های ازمیر

شرح

کلیسای سنت پلیکارپ واقع در ازمیر یکی از قدیمی ترین کلیساهای ترکیه است. سنت پلیکارپ حامی این کلیسای کاتولیک است که اسقف اسمیرنا بود و زنده زنده در آتش سوزانده شد زیرا او حاضر به انکار ایمان خود نشد. کلیسا از بیرون به زیبایی ظریف و ساده به نظر می رسد. با این حال، فضای داخلی آن بسیار تزئین شده است و به طرز شگفت انگیزی، زیبایی دارد. نقاشی های دیواری رنگارنگ و معماری دیوارها و ستون ها آن را شگفت انگیز و آرامش بخش کرده است. کلیسای سنت پلیکارپ در سال 1625 ساخته شد.

با این حال، در طول سال ها، ابتدا در اثر زلزله و سپس توسط آتش سوزی آسیب دیده و بازسازی شده است. پادشاه لوئیس شانزدهم فرانسه کلیسا را ​​بازسازی کرد، با این حال، کلیسا از آتش سوزی عظیم دیگری در سال 1922 جان سالم به در برد. زنده ماندن آن در طول آتش سوزی سال 1922، که تمام ساختمان های همسایه را با خاک یکسان کرد، چیزی جز معجزه نبود. در داخل، دیوارها با نقاشی های دیواری پوشانده شده است که در قرن نوزدهم توسط معمار محلی ریموند چارلز پر، که خود را در نقاشی دیواری شهادت سنت پولیکارپ (او دختر سبیل دار با دستان بسته) به تصویر کشیده بود، بازسازی و به آن اضافه شد.

این کلیسا به افتخار قدیس حامی شهر که توسط سنت جان انجیلی به مسیحیت گرویده و اسقف اسمیرنا شد، نامگذاری شده است. او در سال 155 بعد از میلاد پس از امتناع از انکار مسیح توسط رومیان در آتش سوزانده شد. شما می توانید با تهیه تور ازمیر از این کلیسای رنگارنگ و جادویی دیدن کنید.

کلیسای سنت پلیکارپ
کلیسای سنت پولیکارپ که در سال 1625 ساخته شده است، قدیمی ترین عبادتگاه مسیحیان در ازمیر است.

درباره سنت پلیکارپ

سنت پلیکارپ (60-155 پس از میلاد)، اسقف مسیحی اسمیرنا، شهر مدرن ازمیر در ترکیه بود. او یک پدر رسولی بود، یعنی شاگرد یکی از شاگردان اولیه مسیح بود. و او را برای دیگر شخصیت‌های مهم کلیسای اولیه مسیحی می‌شناختند، از جمله ایرنائوس، که او را در جوانی می‌شناخت، و ایگناتیوس انطاکیه، همکارش در کلیسای کاتولیک شرقی.

از آثار باقی مانده از او می توان به نامه ای به فیلیپیان اشاره کرد که در آن از پولس رسول نقل قول می کند که برخی از آنها در کتاب های عهد جدید و آپوکریفا آمده است. نامه پولیکارپ توسط محققان برای معرفی پولس به عنوان نویسنده احتمالی آن کتابها استفاده شده است.

پلیکارپ در سال 155 پس از میلاد توسط امپراتوری روم به عنوان یک جنایتکار محاکمه و اعدام شد و دوازدهمین شهید مسیحی در اسمیرنا شد. اسناد شهادت او سند مهمی در تاریخ کلیسای مسیحی است.

تولد، تحصیلات و شغل

پولیکارپ احتمالاً در ترکیه در حدود سال 69 پس از میلاد به دنیا آمد. او شاگرد گمنام جان پرسبیتر بود که گاهی اوقات او را همان جان الهی می دانند. اگر یحیی پروتستان یک حواری جداگانه بود، کتاب مکاشفات به او نسبت داده می شود.

لیسای سنت پلیکارپ واقع در ازمیر
این کلیسای کاتولیک، قدیمی‌ترین عبادتگاه مسیحی در شهر است

شهادت پلیکارپ

شهادت Polycarp یا Martyrium Polycarpi در یونانی و به اختصار MPol در ادبیات، یکی از اولین نمونه های ژانر شهادت است، اسنادی که تاریخ و افسانه های مربوط به دستگیری و اعدام یک قدیس مسیحی خاص را بازگو می کند. تاریخ داستان اصلی مشخص نیست. اولین نسخه موجود در اوایل قرن سوم ساخته شد.

پلیکارپ هنگام مرگ 86 ساله بود، پیرمردی با هر معیاری، و اسقف اسمیرنا بود. دولت روم او را جنایتکار می دانست زیرا مسیحی بود. او را در یک خانه کشاورزی دستگیر کردند و به آمفی تئاتر رومی در اسمیرنا بردند و در آنجا سوزاندند و سپس با ضربات چاقو به قتل رساندند.

وقایع ماوراء طبیعی توصیف شده در MPol شامل رویایی است که پلیکارپ دید که در شعله های آتش می میرد (به جای اینکه توسط شیرها پاره شود)، رویایی که MPol می گوید برآورده شد. هنگامی که او وارد صحنه شد، صدایی بی‌جسم که از صحنه بیرون می‌آمد، از پلیکارپ می‌خواست که «قوی باش و خودت را مرد نشان بده».

وقتی آتش روشن شد، شعله های آتش به بدنش نرسید و جلاد مجبور شد او را با چاقو بزند. خون پولیکارپ فوران کرد و شعله های آتش را خاموش کرد. سرانجام، وقتی جسد او در خاکستر پیدا شد، گفته شد که برشته نشده است، بلکه «به عنوان نان» پخته شده است. و گفته می شد که بوی شیرینی از کندر از آتش برخاسته است. برخی از ترجمه های اولیه می گویند که کبوتری از آتش برخاست، اما در مورد صحت ترجمه بحث هایی وجود دارد.

با MPol و نمونه‌های دیگر این ژانر، شهادت به یک مراسم فداکاری بسیار عمومی شکل می‌گرفت: در الهیات مسیحی، مسیحیان انتخاب خدا برای شهادت بودند که برای قربانی آموزش دیده بودند.

کلیسای سنت پلیکارپ واقع در ازمیر
کلیسای سنت پلیکارپ واقع در ازمیر

در امپراتوری روم، محاکمه های جنایی و اعدام ها نمایش هایی بسیار ساختارمند بودند که قدرت دولت را به نمایش می گذاشتند. آنها گروه‌های مردمی را جذب کردند تا دولت و میدان جنایتکار را در نبردی که قرار بود دولت پیروز شود، ببینند. آنها قصد داشتند در ذهن تماشاگران تأثیر بگذارند که امپراتوری روم چقدر قدرتمند است و چه ایده بدی بود که تلاش برای مقابله با آنها انجام شود.

نامه یا رساله سنت پلیکارپ به فیلیپیان

تنها سند باقی مانده که توسط پلیکارپ نوشته شده بود، نامه ای (یا شاید دو نامه) بود که او به مسیحیان فیلیپی نوشت. فیلیپیان به پلیکارپ نامه نوشته بودند و از او خواسته بودند که آدرسی برای آنها بنویسد و همچنین نامه ای را که آنها نوشته بودند به کلیسای انطاکیه ارسال کند و هر نامه ای از ایگناتیوس را که ممکن است داشته باشد برای آنها بفرستد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: ازمیر
آدرس: Akdeniz, Necati Bey Blv٫ no:۲/A, ۳۵۲۱۰ Konak/İzmir, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی