Cleopatra Islandجزیره کلئوپاترا مارماریس، معروف به ساحل شنی طلایی

شرح

طبق افسانه ها، کلئوپاترا در سواحل این جزیره کوچک در دریای اژه، درست در نزدیکی خلیج گوکووا، از قرار ملاقات مخفیانه با معشوقش، مارک آنتونی، لذت می برد. داستان آنها جزیره را به یک مکان رمانتیک مشهور تبدیل می کند. ادعای دیگر آن برای شهرت، ماسه با بافت غیرمعمول آن است. با تهیه تور مارماریس، سفری به خلیج باشکوه گوکووا برنامه ریزی کنید و فرصتی برای استراحت در ساحل شنی سفید بکر جزیره کلئوپاترا داشته باشید. به غیر از خرابه های باستانی جزیره، این مکان دارای خلیج های کوچک و مناظر خیره کننده است. شما می توانید از Icmeler، Armutalan یا Marmaris با 30 دقیقه رانندگی که از میان جنگل های کاج، زمین های کشاورزی و سپس به سواحل خلیج Gokova می گذرد، به این مکان برسید. سپس با قایق های چوبی سنتی ترکیه برای رسیدن به جزیره کلئوپاترا حرکت خواهید کرد. جزیره کلئوپاترا (معروف به جزیره سدیر – سدرا) در 18 کیلومتریشمال مارماریس واقع شده است. 

جزیره کلئوپاترا مارماریس
جزیره کلئوپاترا مارماریس

افسانه های جزیره کلئوپاترا

بقایای دیوارهای شهر و ویرانه های تئاتر باستانی در اینجا به چشم می خورد. یک ساحل صمیمی در خلیج کوچکی در شمال غربی جزیره وجود دارد که کلئوپاترا در آن شنا می کرد. با پای برهنه در امتداد شن های صورتی کم رنگ که با هر قدم جیرجیر می کند راه بروید و بدانید که این ماسه منحصر به فرد را در هیچ کجای دنیا نمی توانید پیدا کنید.

ماسه های جزیره افسانه ای هستند و اعتقاد بر این است که مارک آنتونی به عنوان هدیه ای به عشق خود کلئوپاترا وارد کرده است. طبق افسانه، کلئوپاترا و آنتونیوس در اینجا شنا می کردند و ماسه ها را کشتی هایی از شمال آفریقا آورده اند. گفته می شود که این نوع ماسه را فقط در مصر می توان دید.

آمفی‌تئاتر و استحکامات فقط در صورتی ارزش دیدن دارند که بتوانید خود را از پس‌زمینه نفس‌گیر کوه‌هایی که آب‌های نیلگون درخشان خلیج را قاب گرفته‌اند، جدا کنید. خرابه های ضلع شرقی جزیره نشان دهنده دوران رومیان است. در سمت شرقی جزیره یک آگورا وجود دارد. بر اساس برخی از کتیبه‌ها، جشنواره‌های دو و میدانی برای بزرگداشت آپولون در این منطقه برگزار شده است.

افسانه های جزیره کلئوپاترا
افسانه های جزیره کلئوپاترا

کارهای جذاب در جزیره کلئوپاترا

جزیره کلئوپاترا یک نقطه شگفت انگیز است که توسط دریای اژه احاطه شده است. از روز خود در کنار بقایای شهر باستانی Cedrae، آفتاب گرفتن در ساحل طلایی کلئوپاترا و شنا در خلیج شفاف کریستالی لذت ببرید.

در سه کیلومتری بندر کاملیک، روستای کوچک کاملی را خواهید دید. گمان می رود که این اولین منطقه سکونت گاه منطقه کاریا باشد. هوای تازه، آب تمیز و مناظر زیبا در آنجا منتظر شما هستند. بازارهای کوچک کنار جاده، توت فرنگی و سایر میوه های تازه را برای خوردن در راه می فروشند. کافه‌های دهکده هر روز صبحانه‌های ترکی سرو می‌کنند – اگر عاشق نان خانگی و زیتون ترکی هستید، حتماً آن را امتحان کنید.

شهر باستانی Cedrae

جزیره سدیر محل شهر باستانی سدره است. بقایای آن در سراسر جزیره پخش شده است. بقایای دیوارهای شهر و تئاتر آنتیک نیز به چشم می خورد. ویرانه های موجود در قسمت شرقی جزیره نشان دهنده دوران رومیان است. محوطه تئاتر در وضعیت خوبی قرار دارد.

یارو بونچوک

حدود 9 کیلومتر دورتر از روستای Camli، یارو Boncuk را خواهید دید. یارو بسیار محبوب است. آب تمیز و آرامش بخشی دارد. در ساحل امکاناتی برای بازدیدکنندگان وجود دارد. این منطقه برای شنا در مناطقی آرام و صخره ای محبوب است. 

ساحل کلئوپاترا 

پس از یک کار کوتاه در میان باغ‌های زیتون صخره‌ای، به ساحل «شنی» می‌رسید که در واقع از میلیون‌ها صدف دریایی ریز، کاملاً گرد و خالی، شبیه شن‌های مرواریدی تشکیل شده است که میلیون‌ها سال طول کشیده تا جمع‌آوری شوند. از آنجایی که تشکیل شن و ماسه بسیار طول می کشد، تلاش زیادی برای حفظ ساحل انجام می شود و بنابراین بردن حوله و غیره روی خود ماسه ممنوع است. گفته می شود که مبتلایان به روماتیسمی متوجه می شوند که دراز کشیدن روی این شن و ماسه به میزان قابل توجهی شکایت آنها را کاهش می دهد. می توانید مسیری سنگی را از ساحل به سمت ویرانه های به خوبی حفظ شده یک آمفی تئاتر در جزیره دنبال کنید. در نزدیکی بالای تپه ویرانه های معبدی وجود دارد (که توسط بیزانسی ها به کلیسا تبدیل شده است). به موازات ساحل شرقی، دیوارها و برج‌های باستانی شهر قرار دارند که امتحان خود را پس داده‌اند. آگورا، حاوی سنگ هایی است که به شکل قلب تراشیده شده اند، جاذبه ای لذت بخش است و همچنین منظره ای پانوراما از کوه های اطراف را ارائه می دهد.

کارهای جذاب در جزیره کلئوپاترا
کارهای جذاب در جزیره کلئوپاترا

چگونه به جزیره کلئوپاترا برویم؟

با قایق: خدمات قایق از آکیاکا و بندر Camli به جزیره در طول روز حرکت می کند. اگر می‌خواهید با ماشین اجاره‌ای بروید، به Camli بروید و یک قایق به جزیره کلئوپاترا کرایه کنید. تابلوی روستای Camli را در کیلومتر 12 جاده Marmaris-Mugla خواهید دید. در 6 کیلومتری پس از پیچ به بندر Camli خواهید رسید و در آنجا می توانید قایق های معمولی را به جزیره سدیر بیابید.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
آدرس: Çamlı, Unnamed Road, ۴۸۷۰۰ Marmaris/Muğla, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی