مارماریس

Marmaris

شرح

مارماریس یک شهر بندری و یک مقصد گردشگری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غربی ترکیه و در استان موغلا واقع شده است. منبع اصلی درآمد مارماریس گردشگری است. مارماریس به دلیل زیبایی طبیعی استثنایی و موقعیت مکانی خود، هنوز جذابیت خود را حفظ کرده است. زندگی شبانه مارماریس رقیب هر چیزی در سواحل ترکیه است. از طرفی یک مرکز اصلی برای قایقرانی وجود دارد که دارای دو اسکله بزرگ و چند اسکله کوچکتر است. اینجا یک مکان محبوب زمستانی برای صدها قایق تفریحی است. خدمات کشتی به طور منظم به جزیره رودس یونان وجود دارد و کشتی‌های کروز بزرگ در بندر تردد می‌کنند.

خلیج مارماریس شبیه یک دریاچه آرام است و لنگری ایده آل برای قایق های تفریحی ارائه می دهد. مارماریس نتسل مارینا، یکی از بزرگترین و مجهزترین مارینا در ترکیه، و مارماریس آلباتروس مارینا، یکی از بهترین ها برای زمستان گذرانی و نگهداری قایق های تفریحی، مارماریس را به نقطه شروعی عالی برای تور آبی وویج در ساحل دریای اژه تبدیل کرده است.

مکان های دیدنی و موزه ها در مارماریس

قلعه مارماریس

این مکان برجسته شهر ساحلی است و توسط سلطان سلیمان عثمانی، با الگوبرداری از قلعه رودس ساخته شده است. همچنین خانه یک موزه مهم (موزه باستان شناسی) و یک کافه محبوب است.

خرابه های کنیدوس

در غرب مارماریس، شبه‌جزیره نسیم و شهر داتکا قرار دارد که ویرانه‌های شهر یونان باستان کنیدوس و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های تاریخی منطقه را در خود جای داده است. بقایای جذاب کنیدوس که بر روی تپه‌ای شیب‌دار نشسته‌اند، شاهد خوبی از معماری کاریانی هستند که در آمفی‌تئاتری به دریای اژه و یک گورستان نگاه می‌کنند. در زمان به شهر باستانی سفر کنید و وارد جشنواره ای شوید که برای بزرگداشت خدایان آپولو و پوزیدون طراحی شده است. همانطور که در اطراف پرسه می‌زنید، چشمان شما با معابد، تئاتر و آگورا روبرو می‌شود که قدمت آن به دوران تمدن کاریان برمی‌گردد. بیشتر تورهای روزانه قایق به Knidos می روند و حدود 1 ساعت در آنجا می مانند.

شهر قدیمی در مارماریس

شهر قدیمی تاریخی در اطراف قلعه آن ساخته شده است و مملو از ساختمان های مربوط به قرن شانزدهم به بعد است. بسیاری از آنها بازسازی شده اند و به مغازه ها، رستوران ها یا بارها تبدیل شده اند، که در کوچه های باریکی بسته شده اند. پرسه زدن در اینجا و دور شدن از گرمای شدید ساحل، اتفاقی عالی است.

نتسل مارینا

Marmaris Marina، همچنین به عنوان Netsel Marina شناخته می‌شود، مرکز ساحلی شهر است و مجموعه‌ای از قایق‌های تفریحی، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بارها را در خود جای داده است. این در واقع بزرگترین مارینا در دریای اژه جنوبی است و دارای امکانات عالی هم برای قایق های تفریحی و هم برای گردشگران است. گشت‌های قایق در اطراف ساحل از اینجا با Blue Cruise حرکت می‌کنند، به‌علاوه یک استخر شنا و خانه‌های بازسازی‌شده نیز در اطراف وجود دارد.

پارک باستان شناسی

این پارک باستان‌شناسی جالب که به صخره‌های نیکی معروف است، در فاصله کوتاهی از شرق مارماریس قرار دارد و در منطقه صخره‌های اییلیک قرار دارد. این در درجه اول دارای ویرانه هایی است که به قرن چهارم قبل از میلاد باز می گردد. پارک باستان‌شناسی Iyilik Kayaliklari چشم‌انداز زیبایی از ساحل دارد، زیرا بر روی شیب قرار دارد.

ساحل کیزکومو

ساحل کیزکومو در شهر اورهانیه و در 26.4 کیلومتری از مارماریس، ساحل فوق العاده ای است که مسافران می توانند در وسط خلیج قدم بزنند. طبق افسانه، زنی بود که عاشق بود و سعی می کرد با پرکردن دامنش از شن و ماسه از دریا بگذرد تا به عشقش برسد. و وقتی وارد دریا شد، غرق می شود.

جزیره و ساحل کلئوپاترا مارماریس

نام این جزیره از داستان عشق افسانه ای کلئوپاترا گرفته شده است. این افسانه می گوید که کلئوپاترا از پا گذاشتن در هر سرزمینی غیر از مصر خودداری میکرد، بنابراین آنتونی قایق شنی را از دریای سرخ فرستاد. سپس آنها در میان آب های فیروزه ای-زمردی شنا کردند تا به جایی برسند که امروزه یکی از خاص ترین سواحل جهان است. هر دانه از این ماسه صاف سفید یک کره کامل است و این چیزی است که جزیره را فوق العاده می کند. فرصت خود را برای شنا و غواصی در آب های نیلگون خلیج یا بازدید از آگورا و آمفی تئاتر دوره هلنیستی و رومی از دست ندهید.

ساحل دالیان و ایزتوزو

دالیان، واقع در 80 کیلومتری در جنوب شرقی مارماریس را می توان به عنوان یک شگفتی از طبیعت در نظر گرفت که در آن دریا و دریاچه در کنار هم قرار می گیرند. این منطقه با ساحل طلایی Iztuzu، لاک پشت های دریایی (Caretta Caretta)، حمام گلی سالم و شهر باستانی Kaunos مشهور است. دالیان با سفرهای قایقی از مارماریس قابل دسترسی است.

سفرهای روزانه با قایق

ریویرای ترکیه، با داشتن دهکده‌های کوچک ساحلی، خلیج‌های شنا و خرابه‌های باستانی، مکان مناسبی برای مسافران ماجراجو است. سفری در امتداد خط ساحلی ناهموار ساحل فیروزه، مناظر دیدنی، مکان‌های تاریخی، و خلیج‌های پنهان را در خلیج‌های کوچک بی‌پایان، جنگل‌های سرسبز و جویبارها ارائه می‌دهد. در روزهای جادویی غواصی، در مکان‌های دور افتاده غوطه‌ور شوید یا از بندر مارماریس در امتداد خط ساحلی به سمت ازمیر حرکت کنید، جایی که می‌توانید موج سواری کنید. ریویرای ترکیه همچنین خانه شهرت جهانی Blue Voyage است، یک سفر یک هفته‌ای با اسکله‌های گالوانیزه به شهرهای باستانی، بنادر، مقبره‌ها و سواحل منزوی.

کشور: ترکیه
جمعیت: ۳۱٫۰۰۰
پیش شماره تلفن: ۰۰۹۰
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی