مزایای رایانش ابری برای صنعت هتلداری

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی چیزی در ابر است دقیقاً به چه معناست؟ نه، ما در مورد آب و هوا صحبت نمی کنیم! رایانش ابری در واقع یک موضوع گیج کننده است، به ویژه برای هتلدارانی که ممکن است درک نکنند که چگونه با صنعت رایانش ابری مرتبط است. اما اگر می‌خواهید یک دفتر کارآمدتر، مفیدتر و مهمان‌های شادتر داشته باشید، «ابر» می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. علاوه بر این، اگر دوست ندارید بخش زیادی از بودجه خود را صرف نرم افزار کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید برنامه های مبتنی بر ابر معمولاً بسیار ارزان تر از سیستم های سنتی هستند. در این مقاله، دقیقاً توضیح می‌دهیم که «ابر» چیست و مزایای رایانش ابری چیست و به شما نشان خواهیم داد که چگونه فناوری مبتنی بر ابر، مانند Cloudbeds، می‌تواند به هتل‌ها کمک کند تا تجربه‌های عالی را برای مهمانان ارائه دهند.

رایانش ابری چیست؟

ما در مورد “ابر” زیاد می شنویم، اما چیست؟ کجاست؟ به طور خلاصه، رایانش ابری زمانی است که از برنامه‌ها استفاده می‌کنید، فایل‌ها را ذخیره می‌کنید یا به داده‌ها از طریق اینترنت به جای هارد دیسک خود دسترسی دارید. اگر تا به حال یک Google Doc را ویرایش کرده اید یا فایل هایی را در Dropbox آپلود کرده اید، پس از رایانش ابری استفاده کرده اید. نوشتن در یک سند Word یا ذخیره عکس‌ها در پوشه «تصاویر» روی دسک‌تاپ رایانه، نمونه‌هایی از رایانش ابری نیستند، زیرا فقط از فضای ذخیره‌سازی محلی دستگاه شما استفاده می‌کنند.

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد رایانش ابری این است که فایل ها و برنامه ها روی سرورهای ذخیره سازی فیزیکی زندگی نمی کنند. وقتی یک برنامه “بر اساس ابر” است به این معنی است که روی سرورهای شخص ثالث زندگی می کند. به عنوان مثال، یک شرکت نرم‌افزار هتل مبتنی بر ابر مانند Cloudbeds ممکن است انتخاب کند که فضا را با شرکتی مانند Rackspace برای میزبانی برنامه خود (و شما) اجاره کند یا ممکن است از سرویسی مانند AWS استفاده کند. AWS برای برنامه‌های در حال رشد سریع‌تر مقیاس‌پذیرتر است، اما به‌عنوان کاربر نهایی، مهمانان شما متوجه تفاوت نمی‌شوند، بنابراین واقعاً یک اولویت است.

برخی از برنامه ها از ترکیبی از رایانش ابری و ذخیره سازی محلی استفاده می کنند. اگر از مایکروسافت آفیس استفاده می کنید، ممکن است یک پاورپوینت بر روی لپ تاپ خود (ذخیره سازی محلی) ایجاد کنید، اما زمانی که فایل را ذخیره می کنید، در Microsoft OneDrive شما که در فضای ابری قرار دارد آپلود می شود.

مزایا

رایانش ابری در صنعت هتلداری تجربه مشتری را در تمام سطوح زنجیره ارزش تغییر می‌دهد و ممکن را به واقعی تبدیل می‌کند. تجزیه و تحلیل هتل می‌تواند از ورود خوش‌آمد و بدون غافلگیری گرفته تا خروج سریع و کارآمد، «تجربه‌ای بدون اصطکاک» برای بازدیدکنندگان ایجاد کند و بینش بیشتری را به سازمان‌های مهمان‌نواز ارائه دهد.رایانش ابری چندین مزیت را نسبت به محاسبات سنتی دارد:

  • از نصب های پرهزینه جلوگیری می کند
  • به حداقل سرمایه اولیه نیاز دارد
  • به شرکت‌های نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا منابع را روی تحقیق و توسعه/نوآوری متمرکز کنند
  • استهلاک منفی را حذف می کند (در واقع، نرم افزار با افزایش سن بهتر می شود، زیرا به روز رسانی می تواند در هر زمان انجام شود)
  • امکان لغو در هر زمان را ارائه می دهد (به علاوه هزینه تعویض کمتری برای خریداران دارد)
  • شرکت های نرم افزاری را به کسب وفاداری مشتری با نوآوری و خدمات عالی سوق می دهد

رایانش ابری در صنعت هتلداری

همه گیری جهان را زیر و رو کرد. برای همیشه رفتار مصرف کننده را تغییر داده و کسب و کارها را مجبور کرده تا در نحوه عملکرد خود تجدید نظر کنند. علیرغم پذیرش سریع فناوری و نرم‌افزار در حوزه‌های عمودی مانند فین‌تک (خدمات مالی) و بیوتکنولوژی (پزشکی)، تحول تکنولوژی در صنعت هتلداری کندتر در حال انجام است. اما بحران باعث ایجاد خلاقیت و فرصت می شود. در طول همه‌گیری، صنعت سفر فناوری را با سرعت و گستره بی‌سابقه‌ای برای رعایت مقررات جدید و شرایط نوسان بازار پذیرفت.

اگر 25 سال پیش، قبل از پذیرش گسترده فناوری ابری، یک بیماری همه گیر جهانی داشتیم، صنعت سفر با تهدیدات به طور تصاعدی بزرگتری مواجه می شد. در طول همه‌گیری، هتل‌ها مجبور شدند تنها با کسری از نیروی کار خود به سرعت با چالش‌ها مقابله کنند. رایانش ابری کلید بقا بود.

چگونه با مهمانان در فاصله ایمن ارتباط برقرار می کنید؟ نرم افزار پیام رسان مهمان
چگونه رویه های نگهداری دارایی را برای تطبیق تهویه مطبوع و لوله کشی در زمانی که استفاده نمی شود تغییر می دهید؟ نرم افزار نگهداری پیشگیرانه
وقتی داده‌های تاریخی نامربوط هستند، چگونه اتاق‌ها را قیمت می‌دهید؟ نرم افزار مدیریت درآمد
وقتی تقاضای سفرهای بین المللی و تجاری به صفر می رسد، چگونه می توانید به مهمانان محلی دسترسی پیدا کنید؟ CRM هتل و نرم افزار بازاریابی ایمیلی.
هنگامی که مهمانان از لمس کارت های کلیدی ناراحت هستند، چگونه به اتاق ها دسترسی پیدا می کنند؟ فناوری کلید موبایل
در قلب هر فرآیند هتل یا SOP نرم افزاری وجود دارد که بر محاسبات ابری متکی است. درک این موضوع برای بسیاری از هتل‌داران یک بیماری همه‌گیر جهانی طول کشید، اما این روند تنها زمانی تسریع خواهد شد که کارکنان هتل‌ها به سرعت پشتیبان‌گیری می‌کنند، تجربیات متفاوتی را برای مشتریان ایجاد می‌کنند و ضررهای ۱۲ ماه گذشته را از طریق استراتژی‌های نوآورانه جذب مشتری جبران می‌کنند.
فناوری همچنان کلید انطباق فرآیندهای کسب و کار در صنعت هتلداری خواهد بود. فناوری رایانش ابری مانند AWS هزینه تحویل را کاهش داده است به طوری که اپراتورهای هتل با هر اندازه ای می توانند به نرم افزارهایی دسترسی داشته باشند که قبلاً فقط برای زنجیره های بزرگ جهانی در دسترس بود. در ژانویه 2020، گزارش فناوری هتل به 49000 کاربر خدمات ارائه کرد. در ژانویه 2021، علیرغم اینکه در یک بیماری همه گیر جهانی قرار گرفتیم که کل صنعت هتلداری را تعطیل کرد، به بیش از 97000 کاربر در جستجوی راه حل های جدید فناوری هتلداری بودند.

چه طوفان های برفی در تگزاس، آتش سوزی در کالیفرنیا، یک بیماری همه گیر جهانی، یا جنون معاملات سهام که در Reddit ایجاد شده است، واضح است که نوسانات وضعیت جدید جهان است. مهم نیست که آینده چه خواهد بود، رایانش ابری انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند که کسب‌وکارها برای موفقیت به آن نیاز دارند.

بنابراین رایانش ابری برای یک هتلدار چه معنایی دارد؟ پیاده‌سازی نرم‌افزار مبتنی بر ابر می‌تواند عملیات شما را کارآمدتر کند، در زمان برای کارمندانتان صرفه‌جویی کند و تجربیات مثبت بیشتری برای مهمان ایجاد کند. اگر هنوز از نرم‌افزارهای سنتی نصب شده بر روی رایانه‌های هتل استفاده می‌کنید، زمان آن رسیده است که به نرم‌افزار مدرن و مبتنی بر ابری که دائماً در حال نوآوری است تغییر دهید. علاوه بر بهره مندی از تمام مزایای یک سیستم مبتنی بر ابر، حتی ممکن است مقداری پول در بودجه IT خود ذخیره کنید! و از آنجایی که نرم افزار مبتنی بر ابر نیازی به فرآیند نصب طولانی ندارد، هتل شما می تواند یک سیستم جدید را به طور یکپارچه پیاده سازی کند. در حالی که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید، می توانید از ابر برای کمک به اهداف هتل خود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی