چرا صنعت گردشگری به ERP احتیاج دارد؟

در دنیای امروز، گردشگری یکی از بخش‌های مهم و پویا برای افزایش اقتصاد محلی و جهانی و کمک به حفظ درآمد ناخالص داخلی کشور است. بخش گردشگری به ایجاد تعداد زیادی اشتغال کمک می کند. برای بسیاری از کشورها و مناطق، گردشگری بزرگترین بخش اشتغال برای مردم است. صنعت گردشگری و مهمان نوازی یکی از قدرتمندترین صنایع است. این بخش به کاتالیزور اقتصاد محلی بسیاری از کشورها تبدیل شده است، بخش با نرخ بالای سرمایه، بازپرداخت و سودآوری سرمایه گذاری، گردشگری شکل می گیرد تا تولید داخلی را افزایش دهد، تعادل تجارت خارجی را فعال می کند. سطح بالایی از رقابت در گردشگری وجود دارد و برای بقا، مهم است که خدمات به مشتریان در حد عالی باشد. این نه تنها به تکرار تجارت کمک می کند، بلکه به بازاریابی دهان به دهان توسط مصرف کننده در حلقه خود نیز کمک می کند. از این رو، برای اداره یک سازمان موفق، جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد مشتری و ترسیم خدمات ارائه شده به آنها بسیار ضروری است. ERP پاسخگوی تمام خواسته های بخش گردشگری مدرن مانند خدمات مشتری، به روز رسانی کار روزانه، همکاری بین بخش، برنامه ریزی، به روز رسانی جریان نقدی روزانه و کمک به کاهش هزینه عملیاتی و افزایش بهره وری سازمان است. 

ERP
ERP

در حالی که ERP ارزش خود را در طیف وسیعی از صنایع، از جمله تولید، ثابت کرده است، بخش هتلداری فقط به یک واقعیت مهم توجه می کند. ERP برای صنعت توریسم می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند، خدمات مشتری، عملیات داخلی و تدارکات را افزایش دهد. چگونه ERP می تواند عملیات در صنعت گردشگری شما را متحول کند؟

ERP

یک سیستم مدیریت متمرکز با ERP 

استفاده از ERP تمام فعالیت ها را در یک سیستم متمرکز می کند. این به شما یک دید کامل از تمام عملیات های داخلی ارائه می دهد. مدیران می توانند از یک ERP برای واگذاری وظایف مختلف از جمله تمییزکاری، سرویس اتاق و تعمیرات استفاده کنند. این احتمال خطای انسانی در طول مسیر را از بین می برد. این به این دلیل است که ERP ها کل فرآیند را ردیابی و مستند می کنند. به‌روزرسانی‌ها و هشدارها می‌توانند به شما کمک کنند تا از انجام کارها مطمئن شوید. در نتیجه مدیریت کار را آسان می کند.

مدیریت رزرو آسانتر

این روزها سیستم رزرو هتل ها و اقامتگاه ها پیچیده است. مشتریان می توانند به لیست ها دسترسی داشته باشند و از سایت ها و دستگاه های مختلف رزرو کنند. در حالی که در گذشته میز پذیرش شما کنترل های اصلی را در اختیار داشت، اکنون عوامل بسیار بیشتری در بازی وجود دارد و به همراه آنها فضا و امکان بیشتری برای خطا وجود دارد. بنابراین، رزرو، حوزه دیگری است که ERP می تواند به شما در ادغام رکوردها و بهبود عملکرد کمک کند. آنها به شما امکان می دهند نرخ اشغال کلی را مشاهده کنید، وضعیت اتاق را به روز کنید، و حتی روند رزرو های آینده را با دقت و سهولت بیشتر پیش بینی کنید.

خدمات لذت بخش برای مشتری 

هیچ چیز در صنعت گردشگری مهمتر از خدمات مشتری نیست. مشتریان شما مایه حیات موفقیت شما هستند. راه حل های ERP امروزی برای مهمان نوازی نه تنها مدیریت خدمات مشتری را در یک رابط واحد متحد می کند، بلکه به شما امکان می دهد خدمات خود را شخصی سازی کنید. با استفاده از آنها، می توانید سلیقه مهمان، ترجیحات اتاق و رستوران را ردیابی کنید و در مورد اقامت آنها بینش کسب کنید. اما این همه چیز نیست. همچنین می توانید از آن برای افزایش رزرو و تبدیل با ارائه معاملات هدفمند به مشتریان استفاده کنید. این نه تنها به سود شما کمک می کند، بلکه مهمانان شما نیز احساس خدمات بهتری خواهند داشت، و آنها را ترغیب می کند که به تجارت شما وفادار بمانند. یک برد برد واقعی در تجارت.

افزایش کارایی با ERP
افزایش کارایی با ERP

افزایش کارایی با ERP

پذیرش همیشه وظایف زیادی در یک هتل دارد. با نرم افزار ERP، می توانید کارایی را افزایش دهید و گردش کار را در میز پذیرش خود ساده کنید. چه در حال انجام تغییرات اتاق، ارائه تخفیف یا ارائه موارد ضروری مانند تماس بیدارباشید، کارکنان بخش پذیرش شما همه چیزهایی را که نیاز دارند، همه را در یک مکان در اختیار خواهند داشت.

سهولت در عملکرد کسب و کار

کار با یک سیستم ERP در گردشگری می‌تواند روند آژانس شما را به‌طور قابل توجهی آسان‌تر کند، به‌ویژه اگر در مکان‌های متعددی کار می‌کنید. می توانید عملکرد کسب و کار خود را با سهولت نسبی مشاهده کنید و گزارش های مرتبط با چندین مکان یا بخش را ساده کنید.

در چنین صنعت بسیار رقابتی مانند گردشگری، به دست آوردن مزیتی که ERP می تواند به شما بدهد ضروری است. اگر می خواهید مزایای سیستم ERP در صنعت گردشگری را بررسی کنید این مقاله را بخوانید.

بهینه سازی گردش کار با ERP 

در دوره‌ای که گردشگران به راحتی و در دسترس بودن در تعاملات خود با شرکت‌های مدیریت سفر نیاز دارند، راه‌حل‌های ERP به آژانس‌های گردشگری با قابلیت بهینه‌سازی گردش کار و ساده‌سازی وظایف دفتر میانی برای ارائه مشتریان با مناسبت مورد نیاز، ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، فرآیندهای ساده پشتیبان یا عملیاتی مانند پرداخت و صورتحساب را در نظر بگیرید. سیستم های ERP به طور خودکار این فعالیت ها را سازماندهی می کنند، بدون نیاز به اقدامات دستی. علاوه بر این، این گردش‌های کاری بسیار مقیاس‌پذیر هستند و یک مدل داده معمولی به این معنی است که مدیریت نه تنها اطلاعات عملیاتی دقیق‌تری دارد، بلکه دید و کنترل بیشتری بر فعالیت‌های در حال انجام در کسب‌وکار دارد.

بهینه سازی گردش کار با ERP 
بهینه سازی گردش کار با ERP

بهبود داده کاوی و گزارش

هنگامی که صنایع مختلف را مقایسه می کنیم، احتمالاً در حجم عظیمی نسبت به سایر مشاغل، صنعت مسافرت دارای مقدار مشخصی از شک و تردید است که صرفاً بر این فرض است که لغو یا اختلال (کووید 19) اجتناب ناپذیر است. پروازها با تاخیر مواجه می شوند هوای سرد اقدامات را لغو می کند. ناآرامی‌های استانی مانند اعتراضات سیاسی در هتل‌های فرودگاه‌ها و غیره می‌توانند اسکان یا مسکن هتل‌ها را تغییر دهند. برای مدیریت پیچیدگی ایجاد شده توسط این شک و تردید، راه حل های ERP، داده ها و ابزارهای گزارش دهی قابل توجهی را به نمایندگان ارائه می دهد تا مدیران را قادر می سازد تا برای این اختلالات برنامه ریزی کنند و استراتژی هایی را برای رسیدگی به آنها در زمان بروز ایجاد کنند. این توانایی های گزارش دهی و تجزیه و تحلیل داده ها همچنین عوامل را قادر می سازد تا اندازه گیری و پیش بینی کنند. سازماندهی، برنامه ریزی و کنترل؛ تصمیمات کاملاً آگاهانه برای گسترش عملیات، افزایش درآمد و افزایش سودآوری را اتخاذ کنید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی