مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای ایتالیا

هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، جمهوری ایتالیا، در قلب دریای مدیترانه واقع شده است. مساحت آن 301340 کیلومتر مربع و 60483973 نفر جمعیت دارد. این امپراتوری از امپراتوری روم، که یکی از بزرگترین امپراتوری های اروپایی بود که تا به حال وجود داشته، پدید آمده است. در نتیجه، امروزه این کشور خانه بسیاری از قلعه‌ها و کاخ‌ها، و ساختمان‌های بسیاری با سبک‌های معماری مختلف، مانند رومانس، گوتیک، مانریستی، باروک و نئوکلاسیک است. علاوه بر این، دارای خط ساحلی 7600 کیلومتری، دریاچه های زیبا، صخره های خیره کننده و پارک های ملی سرسبز بسیاری است. ایتالیا با تمام این شگفتی های طبیعی و ساخته دست بشر، آهنربای بزرگی برای گردشگران است.شما نیز می توانید با تهیه تور ایتالیا از این شگفتی دیدن کنید و لذت ببرید. تخمین زده می شود که سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید می کنند. گردشگری برای اقتصاد ایتالیا بسیار مهم است و بیش از 60 درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می کند. مسافران جهانی که مایل به ورود به ایتالیا برای اقامت کوتاه مدت هستند می توانند با اخذ ویزای شینگن ایتالیا این کار را انجام دهند.

ویزای شینگن ایتالیا به دارنده این امکان را می دهد که به هر کشوری در محدوده شینگن سفر کرده و حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه در آنجا بماند. از آنجایی که ایتالیا بخشی از منطقه شینگن است، می توانید با ویزای شینگن نیز وارد ایتالیا شوید. برای اقامت هایی که بیش از 90 روز است، باید در عوض برای ویزای ملی ایتالیا درخواست دهید.

با این حال، بسته به کشور، همه نیازی به درخواست ویزای ایتالیا برای اقامت کوتاه مدت ندارند. برخی از کشورها می توانند آزادانه با یک پاسپورت یا مدرک شناسایی به ایتالیا سفر کنند.

مطلب جذاب دیگر  مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای اسپانیا
ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا برای سن مارینو و واتیکان

سن مارینو و شهر واتیکان – دو ایالت کوچک اروپایی واقع در ایتالیا – بخشی از منطقه شینگن در نظر گرفته می‌شوند، اگرچه آنها به طور رسمی اسناد خاص توافق را امضا نکرده‌اند. علاوه بر این، هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شینگن اطراف آنها انجام نمی شود. حتی اگر سن مارینو، یک ایالت خرد، و شهر واتیکان، یک ایالت-شهر، در منطقه شنگن، اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیستند، شما همچنان می توانید با ویزای ایتالیا وارد آنجا شوید. این به این دلیل است که هر دو در داخل ایتالیا واقع شده اند و به همین دلیل، قوانین ویزا یکسان برای آنها نیز اعمال می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 3 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.    

2) 3 قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر7  روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکیA4  باشد.)

 • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک
 • ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه الزامی می باشد.
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100.000.000 تومان باشد.
مطلب جذاب دیگر  مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای آفریقای جنوبی

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی (در صورت ارائه حکم سال قبل ارائه گواهی اشتغال به کار با ذکر عدم صدور حکم جدید از سازمان مربوطه الزامی می‌باشد)، و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، فیش حقوقی آخر، سابقه بیمه تامین اجتماعی (حداقل 6ماهه)

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی، آخرین فیش حقوق

ه) مشاغل غیردولتی‌: قرارداد و گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی (حداقل 6ماهه)

و) در صورت خویش فرما بودن‌: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت های شغلی و تغییر آدرس شرکت/ آگهی تاسیس / کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

 • در صورتی که آگهی تغییرات مربوط به بیش از سه سال اخیر باشد، ارائه آگهی تغییرات جدید و یا نامه از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علیرغم عدم ثبت تغییرات الزامی است.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی حداقل 6ماهه)

مطلب جذاب دیگر  مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای کره جنوبی

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا
کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت‌نامه محضری علاوه بر ترجمه رسمی نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­‌های خانه‌­دار

9) ارائه اصل سند طلاق برای مسافرین مطلقه که طلاق در شناسنامه آنها ثبت نشده الزامی می‌باشد.

 • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال)  جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری CKGS الزامی می‌­باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می‌ماند.
 • چک رمزدار یا ضمانت نامه بانکی حداقل به مبلغ 200.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد.
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی