ضعیف شدن گردشگری خوزستان به دلیل نبود انگیزه و تبلیغات

یک فعال میراث فرهنگی و گردشگری گفت: نبود زیرساخت لازم و عدم اجرای برنامه‌های اصولی در جذب گردشگر از عوامل اصلی نبود توسعه در حوزه گردشگری استان خوزستان است.

دولتی مختاران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یک پدیده و معضل اجتماعی تابع علت‌های متعددی است و نبود دستگاه متولی فرهنگی باانگیزه، نبود تبلیغات در رسانه، نبود نیروی مساعد و… باعث ضعیف عمل شدن حوزه گردشگری در استان خوزستان شده است.

وی با بیان اینکه مسؤولان در جذب گردشگر زمینه‌ساز هستند خاطرنشان کرد: معرفی جاذبه‌های گردشگری از طریق روزنامه، مجلات، شبکه‌های مجازی و…  می‌تواند راهکاری شایسته و راهگشا باشد.

گردشگری خوزستان
ضعیف شدن گردشگری خوزستان به دلیل نبود انگیزه و تبلیغات

مختاران با تاکید بر اینکه موظف کردن افرادی در زمینه اطلاع‌رسانی درمورد پیشینه و جاذبه‌های گردشگری استان از طریق رسانه امری مهم و ضروری است تصریح کرد: از این جهت بر ضرورت توجه به اطلاع‌رسانی تاکید دارم که در برخی محوطه‌های باستانی متاسفانه به کاشت و برداشت سبزیجات و میوه پرداخته می‌شود و این عمق فاجعه‌ای است که آثار تاریخی و باستانی را تهدید می‌کند.

فعال میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مهم و اثرگذار در جذب گردشگر آموزش و اطلاع‌رسانی است زیرا از این طریق است که می‌توانیم در مورد پیشینه آثار و تمدن باستانی خود آگاهی ایجاد کنیم و زمینه‌ساز حضور گردشگران بیشتر در استان شویم.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی