قلعه جنی، ژاندرمری ترسناک در جزیره کیش

در جزیره کیش در نزدیکی کشتی یونانی قلعه‌ای کوچک و مخروبه وجود دارد. شاید کمتر کسی به آن نگاه کند چرا که همه برای رسیدن به کشتی یونانی، یکی از معروف‌ترین دیدنی‌های کیش عجله دارند. این قلعه در بین مردم محلی، به «قلعه جنی» معروف است و اگر بخواهید در تور کیش خود، شبانه از قلعه دیدن کنید، هیچ‌کس به شما کمک نمی‌کند، زیرا مردم محلی معتقدند جن‌ها در این قلعه زندگی می‌کنند.

در ساعاتی که خورشید از جزیره دور می‌شود و تاریکی حاکم می‌شود، این قلعه به محیطی وحشتناک تبدیل می‌شود. صدای چاه آبی نزدیک قلعه و باد، بر وحشت محیط افزوده است.

در گذشته این قلعه به دلیل فضای مناسب و دید خوب برای دیدبانی یکی از مهم‌ترین ژانرمری های مرزی کشور و اصلی‌ترین مرکز مقر ساواک قرار داشته. اما از زمانی که اتفاقات عجیبی در قلعه اتفاق افتاد که به باور مردم محلی حاکی از وجود جن و ارواح در آن بوده، دستور تخلیه پاسگاه صادر شد و پس از آن بومیان اسم آن را به قلعه جنی تغییر دادند.

نقشه معماری و طراحی قلعه

نقشه معماری قلعه متعلق به حدود ۶۰ سال پیش است. طراحی آن به‌صورت بنایی مستطیل شکل با دو بازو برای دیدبانی در دو طرف آن است. ساختمان اصلی قلعه در دوطبقه ساخته شده حیاط این قلعه در وسط با باغچه‌ای کوچک تزئین شده بود که در گذشته به آن زیبایی خاصی می داد. متأسفانه این قلعه با وجود زیبایی‌هایی که دارد در چند دوره اخیر مورد بی‌توجهی مردم محلی و مسافران قرار گرفته است و در حال تخریب است که بدون شک دلیل اصلی آن ترس از داستان‌های است که درباره قلعه به گوش می‌رسد.

نقشه معماری و طراحی قلعه
ساختمان قلعه، پلانی مستطیلی شکل دارد و دو برج بزرگ در دو طرف آن خودنمایی می‌کنند

داستان های ترسناک قلعه جنی

در اواسط دهه ۴۰، گزارش‌های مکرری دررابطه‌با مشاهده جن در این پاسگاه ارائه می شد. پرسنل پاسگاه به دلیل صداهی مخوفی که می شنیدند ادعا می کردند که اجنه قلعه را تسخیر کرده و آن را در تصرف خود دارند.

یکی از این داستان ها مربوط به چهار سربازی است که باید در آن شب در این پاسگاه تا صبح کشیک می دادند. صبح روز بعد که کارکنان وارد پاسگاه می‌شوند، بدن سرد هر چهار سرباز روی زمین افتاده و صورت‌هایشان کاملاً وحشت‌زده و سیاه شده مواجه می شوند. از آن لحظه به بعد دیگر کارکنان پاسگاه حاضر نبودند لحظه‌ای در آنجا بمانند. ما افسران مافوق و مسئولان، این قضیه را باور نمی‌کردند و اجازه تخلیه پاسگاه را نمی‌دادند. آنها ترس و وحشت پرسنل را بی‌مورد می‌دانستند.

با گذشت زمان، این ترس و وحشت نه تنها کم نشد، بلکه روز به روز بر آن افزوده می‌شد تا جایی که دیگر مسئولان پاسگاه نتوانستند مقاومت کنند و به بهانه قدیمی بودن ساختمان، آن را تخلیه و پاسگاه را به مکان دیگری منتقل کردند.

علاوه بر این، داستان‌های ترسناک زیادی است که در مورد این قلعه به گوش می‌رسد. یکی دیگر از داستانی‌هایی که درباره قلعه جنی کیش وجود دارد مربوط به راننده تاکسی است. او ادعا دارد جن‌ها را در اطراف قلعه با لباس‌های سفید در حال شادی دیده است. آن‌قدر از این موضوع ترسیده است که ماشین را خاموش می‌کند تا آن‌ها متوجه حضورش نشوند. با همین شرایط ساعت‌ها در آنجا منتظر مانده تا مراسم جن‌ها تمام شود و بعد از آن به سمت شهر برگردد. اما چه کسی از صحت آن با خبر است؟ گاهی داستان ها گواهی از ترس بیش از حدی است که در وجود مردم محلی افتاده است.

داستان های ترسناک قلعه جنی
داستان های ترسناک قلعه جنی

جاذبه‌های گردشگری در نزدیکی قلعه

بیشتر جاذبه‌های کیش در فاصله نزدیک به یکدیگر قرار گرفته‌اند زیرا این جزیره وسعت زیادی ندارد. کشتی یونانی که بسیار معروف و محبوب است، اسکله تفریحی کیش، پارک آبی اوشن که به‌عنوان بزرگ‌ترین منطقه تفریحی آبی کیش نیز شناخته شده است و روستای باغو از جاذبه‌هایی هستند که در نزدیکی قلعه جنی قرار دارند و پیشنهاد می کنیم از دیگر جاذبه های جزیره کیش، مروارید خلیج فارس در زمان اقامت خود دیدن کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی