کوش آداسی، اولین مقصد گردشگری ترکیه

کوش آداسی یکی از اولین مراکز توریستی ترکیه، منطقه ای در ساحل دریای اژه آیدین است. این منطقه در مدت کوتاهی با هجوم گردشگری که در دهه 1960 آغاز شد، رشد کرد. اکنون، یکی از اولین مقاصدی است که در مورد گردشگری کروز به ذهن متبادر می شود. جاذبه های کوش آداسی، شبه جزیره دیلک و پارک ملی دلتای بیوک مندرس وجود دارد که در آن آبی و سبز به هم می رسند، سواحل با پرچم آبی، زندگی شبانه پر جنب و جوش و نقاط تاریخی و توریستی که آثار تمدن های مختلف را در خود دارند. همزمان با صدها امکانات اقامتی، این شهر به عنوان یک جایگزین خوب برای کسانی که می خواهند در سواحل دریای اژه تعطیلات خود را بگذرانند، برجسته می شود.کوش آداسی ترکیه یک مقصد توریستی دوست داشتنی برای مردم از سراسر اروپا، اما بیشتر از مناطق شمالی این قاره است.

آب و هوای گرمتر، جاذبه های متعدد، سواحل زیبا و حس بی نظیر شرق می تواند این شهر کوچک دریای اژه را به بهشت ​​واقعی برای گردشگران تبدیل کند.

بهترین زمان برای بازدید از کوش آداسی؟

مطمئناً بهترین کار این است که فصل تابستان (از فروردین تا مهر) که فصل ساحل است را انتخاب کنید. سپس شهر تفریحی کوش آداسی را در بهترین نور خود خواهید دید. تور کوش آداسی در اردیبهشت و شهریور را توصیه می کنیم، زمانی که هوای گرم تابستان تضمین شده است، اما مانند تیر و مرداد، ازدحام گردشگران خارجی وجود ندارد.

بهترین زمان برای بازدید از کوش آداسی
بهترین زمان برای بازدید از کوش آداسی

در کوش آداسی چه بپوشیم؟

از فروردین تا مهر لباس تابستانی تنها لباس مناسب است. با این حال، در ماه فروردین می توانید پالتوی سبک بپوشید، زیرا دمای شبانه هنوز پایین تر است و هوا هنوز ناپایدار است، اگرچه برخی از روزها بسیار گرم هستند. برای ماه های آبان و اسفند بهتر است لباس های مختلف را برای آب و هوای متغیر اما هنوز معتدل تهیه کنید. ژاکت نه چندان ضخیم مناسب خواهد بود. در ماه های آذر ،دی و بهمن لزوماً کت زمستانی خود را بپوشید، اگرچه روزهایی هستند که بسیار زیبا، آفتابی و گرم هستند و به شما اجازه می دهند بدون کت گرم راه بروید.

آب و هوا

کوش آداسی در منطقه آب و هوای نیمه گرمسیری قرار می گیرد. زمستان کوتاه، معتدل و مرطوب است. از اوایل آذر تا اواخر بهمن دمای هوا مشابه دمای بقیه مناطق مدیترانه است – بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد. بهار از اوایل ماه فروردین شروع می شود، زمانی که دماسنج ها در حال حاضر بالای 15 درجه سانتیگراد را نشان می دهند.

دمای هوا در ماه اردیبهشت معمولاً بیش از 20 درجه سانتیگراد است. تابستان طولانی، گرم و خشک است و تا اواخر مهر ادامه دارد. دما در این دوره معمولا بین 22 تا 32 درجه سانتی گراد است. گرمترین دما در نیمه دوم تیر و اوایل مرداد است. بارانی ترین ماه های سال آذر و دی است. در زمستان ممکن است یک پوشش برفی نازک و نامطمئن تشکیل شود، اما خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

بهترین تفریحات در کوش آداسی

کوش آداسی ترکیه، جذابیت خود را  مدیون سواحل جذاب است و معروف ترین و محبوب ترین آن ساحل بانوان است. این ساحل بسیار زیبا با طول بیش از 600 متر است و ماسه ریز با سایه های روشن و ظریف بژ ارائه می دهد. در کنار ساحل، تفرجگاه زیبایی می گذرد که به ویژه در ساعات بعدازظهر دلپذیر و نسیمی مکان محبوبی برای پیاده روی گردشگران است.

خود تفرجگاه به رنگ‌های ظریف صورتی رنگ شده و در برخی از نقاط خیابان، چشم‌ نظرهای کوچک آبی رنگ شده را می‌توان دید که به گفته ترک‌ها، برای مردم خوش شانسی می‌آورد. در جنوب منطقه ساحل بانوان، سواحل کوچکتر اما بسیار زیبای دیگری مانند ساحل سبز را خواهید دید. به طور کلی، باید توجه داشته باشیم که سواحل کوش آداسی عمدتاً کوچک هستند، اما تمیز و به خوبی نگهداری می شوند. در منطقه Ladies Beach می توانید رستوران های زیادی را پیدا کنید که غذاهای ترکی، ایتالیایی و مدیترانه ای ارائه می دهند.

ساحل بانوان کوش آداسی ترکیه
ساحل بانوان کوش آداسی ترکیه

بافت قدیمی کوش آداسی

در یکی از کافه های متعدد می توانید یک فنجان قهوه ترکی داغ بنوشید که به روش سنتی در قهوه جوش ترکی سرو می شود و چند حبه شکر قهوه ای میل کنید و اگر می خواهید عمیق تر در فضای محلی غواصی کنید می توانید از برخی ازقلیان فروشی های محلی آن ها دیدن کنید. 

در اینجا دوستداران فرهنگ شرقی می توانند در حالی که روی کوسن های راه راه بزرگ و راحت روی زمین نشسته اند، قلیان با عطرهای عجیب و غریب از میوه ها یا وانیل بکشند. زندگی شبانه در اینجا بسیار فعال است، مانند آن که در بیشتر مقاصد در منطقه مدیترانه است. مردم تا ساعات اولیه در خیابان ها هستند و دیسکوها و کلوپ های شبانه تا صبح باز هستند.  در کوش آداسی اغلب پیشخدمت‌ها به خیابان‌های بیرون می‌روند و سعی می‌کنند گردشگران را جذب کنند و از رستورانشان دعوت کنند.

جزیره کبوتر کوش آداسی

کوش آداسی به معنای جزیره پرندگان است. نام این شهر جذاب مدیترانه ای از جزیره کوچکی گرفته شده است که در نزدیکی ساحل قرار دارد. به این دلیل که شکل آن بسیار شبیه به سر پرنده است، “جزیره پرندگان” نامیده می شود. این جا یکی از جاذبه های اصلی کوش آداسی ترکیه است و به دلیل ارتباط مصنوعی آن با سرزمین اصلی می توان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد. فاصله تا ساحل، کمتر از 200 متر است و صف بی‌پایان بازدیدکنندگانی که می‌خواهند نگاهی اجمالی داشته باشند، به نظر می‌رسد که هرگز متوقف نمی‌شود. در خود جزیره دیوارهای قلعه ای چشمگیر وجود دارد و در اطراف دیوارها می توانید گیاهان گرم و دوست داشتنی مدیترانه ای را مشاهده کنید.

جزیره کبوتر کوش آداسی
جزیره کبوتر کوش آداسی

افسوس در ترکیه

کوش آداسی می تواند برای رفع عطش فرهنگ گردشگران، گزینه های بسیاری ارائه دهد. در نزدیکی استراحتگاه، ویرانه های شهر باستانی افسوس قرار دارد که زمانی یکی از مهم ترین سکونتگاه های یونانی بود. در همه جا می توان دیوارها، ستون ها یا طاق های باقی مانده را دید. بقایای کلیساهای قدیمی، ساختمان‌های عمومی، آمفی‌تئاترها و غیره می‌تواند باعث شود که به گذشته فرهنگی یونان باستان احترام زیادی داشته باشید.

اما معماری قدیمی تنها چیزی نیست که در افسوس موجود است. اینجا یکی از مهم ترین و مقدس ترین مکان ها برای مسیحیان است – خانه مریم باکره. بر اساس اعتقادات کاتولیک، قدیس در افسوس درگذشت و به خاک سپرده شد و امروز خانه او مکانی است که مسیحیان برای دیدن آن و نزدیک شدن به این مکان مقدس و عرفانی با هیجان پیش می روند . خانه سنگی او در میان درختان زیتون قرار گرفته است که به خاطر برگ های سبز روشن، آن را خواهید شناخت.

افسوس در ترکیه
افسوس در ترکیه

طبیعت اولین مقصد گردشگری ترکیه

طبیعت در منطقه اطراف کوش آداسی نیمه گرمسیری معمولی است. در اینجا عمدتاً گونه های مدیترانه ای رشد می کنند – درختان مرکبات، زیتون، گونه های کاج و انواع مختلف نخل. در جاهایی پوشش گیاهی تراکم کمتری دارد و دارای فضاهای چمن باز است که در آن عمدتا بوته ها رشد می کنند. خط ساحلی اطراف شهر تورفتگی دارد. خلیج های کوچک و شبه جزیره های زیادی وجود دارد. چشم انداز اطراف کوش آداسی بسیار زیبا است. در قلمرو کوچکی می توان دشت ها و کوه ها، سواحل شنی و سواحل سنگی را یافت. در نزدیکی استراحتگاه، شبه جزیره کوهستانی دیلک واقع شده است. بخش اعظم قلمرو آن پوشیده از جنگل است و در برخی مکان‌ها سواحل کوچک سنگ‌ریزه‌ای وجود دارد که بازدیدکنندگان می‌توانند در آن خلوت پیدا کنند. بیشتر شبه جزیره به دلیل زیبایی آن به عنوان پارک ملی اعلام شده است.

طبیعت اولین مقصد گردشگری ترکیه
طبیعت اولین مقصد گردشگری ترکیه

جغرافیای کوش آداسی ترکیه

کوش آداسی در ساحل غربی ترکیه قرار دارد. در بخش مرکزی خلیج وسیعی با عرض جغرافیایی 37 درجه شمالی و 27 درجه طول شرقی واقع شده است. اینجا یکی از محبوب ترین استراحتگاه های ترکیه و محبوب ترین مکان تعطیلات در سواحل دریای اژه ترکیه است که کمتر از یک ساعت رانندگی در جنوب ازمیر و فرودگاه بین المللی آن واقع شده است. جزیره یونانی ساموس در 18 کیلومتری کوش آداسی قرار دارد. به خصوص در هوای خوب می توان آن را به خوبی دید.

جمعیت

جمعیت کوش آداسی و اطراف آن تقریباً 65000 نفر است. با این حال، در تابستان، شهر کوچک و آرام توریستی، نه تنها به دلیل صدها هزار گردشگر ورودی، بلکه به دلیل افرادی که به دنبال شغل در صنعت گردشگری هستند، جمعیت بسیار بیشتر است.

به طور کلی، جمعیت کوش آداسی همیشه یکنواخت بوده است. به نظر می رسد که در سال های اخیر تعداد خارجی هایی که به طور دائم در اینجا زندگی می کنند افزایش یافته است. در کوش آداسی مانند سایر نقاط مدیترانه، عمده ساکنان کشورهای شمال اروپا، بریتانیا، آلمان و روسیه وجود دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی