عمارت مجدی اقامتگاه بومگردی می‌شود

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: به منظور اقامت گردشگران و دیدن جاذبه‌های گردشگری دزفول عمارت مجدی را با همکاری بخش خصوصی شروع به مرمت کرده‌ایم و در آینده نزدیک تبدیل به یکی از زیباترین اقامتگاه‌های بومگردی استان خواهد شد.

دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است که در کنار رودخانه دز واقع شده است. این شهر در رشته کوه زاگرس مرکزی قرار دارد و قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد. هوای دزفول گرم و مرطوب است. شهرستان دزفول مرکز شهرستان دزفول است. این شهرستان از شمال به شهرستان‌های اندیمشک و الیگودرز (استان لرستان)، از شرق به بخش لالی شهرستان مسجدسلیمان و بخش گتوند شهرستان شوشتر و از جنوب و غرب به شهرستان شوش محدود می‌شود.

دزفول بر اساس کتاب شهرهای ایران نوشته ایرج افشار شهری است که قدمت آن به چند هزار سال پیش برمی گردد. «دزیل» یا «دژیل» را در اصطلاح محلی «دزفیل» و «دزپیل» می گویند و شکل عربی آن «دسفول» است. دزفول در دوره ساسانیان همزمان با پلی بر روی رودخانه دز ساخته شد تا پایتخت جدید شهر جندی شاپور را به شهر شوشتر متصل کند. دز به معنای قلعه است و احتمالاً نام دزفول نیز از همین پل گرفته شده است.

جاذبه های دزفول
دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است که در کنار رودخانه دز واقع شده است. ای

عباس چراغ‌چشم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه عمارت مجدی در محور اصلی تردد گردشگران قرار دارد در جذب گردشگر بسیار موثر خواهد بود.

او با اشاره به اینکه وجود جاذبه‌های مختلف طبیعی از جمله دلایل مهم استقبال گردشگران از اقامتگاه‌های بومگردی شهرستان دزفول است تاکید کرد: توسعه اقامتگاه‌های بومگردی شهرستان دزفول می‌تواند در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال موثر باشد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول تصریح کرد: بودجه، امکانات و اعتبارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جوابگوی تسریع در امر مرمت بناهای تاریخی نیست.

چراغ‌چشم معتقد است: با اجرای درست سیاست‌گذاری بناهای تاریخی به منظور احیا و بهره‌برداری از آنها علاوه بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی منطقه نیز باشیم.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی