کاهش هزینه گردشگران ایرانی جام جهانی، با اقامت در جزایر جنوبی

مدیر یک هتل در کیش گفت: با توجه به هزینه‌ گزاف بلیت هواپیما از ایران به قطر، توصیه می‌شود گردشگران ایرانی جام جهانی در جزایر جنوبی اقامت داشته باشند و صرفا برای بازی مورد نظر خود از جنوب عازم قطر شوند.

مجتبی قیاسی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به رونق تاثیرات برگزاری جام جهانی بر رونق گردشگری ایران عنوان کرد: وجود همجواری ایران و قطر شهرهای کیش، قشم و بندرعباس یک راه مواصلاتی میان ایران و قطر محسوب می‌شوند که می‌تواند رونق خوبی در ورود و خروج گردشگر داشته باشد.

وی اضافه کرد: بازی‌های کشورها در جام جهانی هر ۴ روز یک بار برگزار می‌شود که گردشگران در این فاصله می‌توانند از جاذبه‌های گردشگری کشورهای اطراف از جمله ایران بازدید داشته باشند.

وی در خصوص وضعیت تردد گردشگران ایرانی جام جهانی از جنوب ایران به قطر خاطرنشان کرد: گردشگران ایرانی که می‌خواهند در جام جهانی حضور یابند نیز می‌توانند در شهرهای کیش و قشم اقامت داشته و به صورت هوایی یا دریایی پیش از بازی مدنظر خود به قطر سفر کنند. بیش از ۲۲ هزار تخت در هتل‌های ۳، ۴ و ۵ ستاره کیش در حال آمادگی برای اقامت گردشگران جام جهانی است.

این مدیر هتل در خصوص مشکلات حضور گردشگران خارجی در ایران عنوان کرد: یکی از مشکلات تبدیل ارز است. گردشگری که از آن طرف دنیا به ایران می‌آید مشکل تبدیل پول دارد. اگر این مشکل از سوی بانک مرکزی مرتفع شود، علاوه بر ورود ارز به ایران از سمت گردشگران خارجی، از سوی گردشگران داخلی نیز ارز کمتری از ایران خارج خواهد شد.

هتل هلیا کیش

 احتمال افزایش مجدد نرخ هتل‌های جزایر جنوبی در زمان جام جهانی

وی با اشاره به هزینه گردشگران ایرانی برای حضور در مسابقات جام جهانی قطر عنوان کرد: در نوروز ۱۴۰۱ قیمت‌ها به شدت افزایش پیدا کرده بود. احتمال افزایش مجدد قیمت‌ هتل‌ها در زمان جام جهانی نیز وجود دارد. قیمت اتاق‌ هتل‌های ۲ تا ۵ ستاره از ۲ میلیون آغاز و تا ۲۰ میلیون تومان ادامه دارد. به طور میانگین اقامت به ازای هر شب برای هر گردشگر ایرانی حدود ۳.۵ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

قیاسی افزود: اگر یک گردشگر از مشهد با هواپیما بخواهد عازم قطر شود فقط ۳۵ میلیون تومان باید بابت هواپیما هزینه کند، در صورتی که بلیت هواپیمای مشهد تا کیش حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. هزینه بلیت هواپیما از کیش تا قطر نیز حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان است و اگر بخواهد همین مسیر را با کشتی طی کند هزینه آن نصف خواهد شد. از همین رو توصیه می‌شود گردشگران ایرانی در کیش و یا قشم اقامت داشته باشند و فقط برای بازی مورد نظر خود عازم قطر شوند.

این مدیر هتل با بیان اینکه  آموزش‌ها برای هتل‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها در کیش آغاز شده، ادامه داد: تعدادی غرفه برای تیم‌های حاضر در جام جهانی در کشور قطر در نظر گرفته شده که می‌تواند فقط به جذب گردشگر اختصاص یابد. آژانس‌های مسافرتی ما می‌توانند با تسلط کامل در این غرفه‌ها حاضر شوند و از این فرصت خوب استفاده کنند. هنوز هیچ اقدامی در خصوص استفاده از این غرفه‌ها انجام نشده و اگر هم صورت گرفته علنی نشده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی