فناوری Seamless در صنعت هواپیمایی

صنعت حمل و نقل هوایی، فراتر از پرواز را شامل می شود. برای یک سفر، واقعاً فناوری Seamless، مهم است. ما در تلاش هستیم تا مشخص کنیم چگونه جدیدترین فناوری‌های دیجیتال می‌توانند برای کمک به تغییر تجربه پرواز متفاوت با تکنولوژی های نوظهور در آینده برای کمک به افزایش کارایی، بهبود ایمنی و افزایش پایداری از مبدا تا مقصد، ادغام شوند.

مفاهیم نوظهور در حوزه‌هایی از جمله واقعیت توسعه‌یافته (XR) و فناوری‌های فراگیر، از جمله واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در حال بررسی هستند. مدیریت هویت دیجیتال؛ هوش مصنوعی (AI)، اتوماسیون و یادگیری ماشین؛ دوقلوهای دیجیتال، سیستم های هوشمند و اینترنت اشیا؛ بیومتریک و بلاک چین اینها از امکانات تحقیقاتی منحصر به فرد موجود در DARTeC بهره می برند.

ما در حال تجربه فناوری بدون لمس در فرودگاه هستیم که در اوج همه‌گیری کووید-19 بسیار مهم بود. صنعت هواپیمایی و فرودگاه ها تشخیص می دهند که انتظارات مسافران تغییر کرده است. آنها فقط نمی خواهند برای تجربه ای امن تر از فرودگاه بدون لمس عبور کنند، بلکه به دنبال یک تجربه سریع تر، بدون استرس و لذت بخش تر هستند.

چه فناوری هایی در فرودگاه ها استفاده می شود؟

در حالی که گفته می‌شود این بیماری همه‌گیر «در عرض چند ماه سال‌ها نوآوری به ارمغان آورده است»، صنعت فرودگاه‌ها مدت‌ها قبل از اینکه کووید-19 زندگی ها را متحول کند، فناوری‌های نوآورانه‌ای را اجرا می‌کرد. یک مثال عالی، فناوری سلف‌سرویس است که در بسیاری از فرودگاه‌ها متداول شده است و مسافران را قادر می‌سازد تا برای جلوگیری از قرار گرفتن در صف، چک‌این را انجام دهند. با این حال، در چند سال گذشته، ما شاهد سرمایه گذاری فرودگاه های بیشتری در تجارت الکترونیک بوده ایم. فرودگاه‌ها با تمایل به تنوع، افزایش درآمدهای غیرهوایی و بهبود تجربه مسافران، در راه‌حل‌های تجارت الکترونیک، برای مزیت رقابتی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

علاوه بر این، با تلاش برای ارائه سفرهای ایمن تر و بهداشتی تر، پذیرش فناوری بدون تماس در فرودگاه ها نیز افزایش یافته است. یکی از واضح‌ترین راه‌حل‌ها، فناوری بیومتریک است، مانند تشخیص چهره، که مسافران را غربال می‌کند و فرآیند تأیید هویت عکس در فرودگاه را خودکار می‌کند.

چه فناوری هایی در فرودگاه ها استفاده می شود؟
چه فناوری هایی در فرودگاه ها استفاده می شود؟

فناوری Seamless فرودگاه مانند Rezcomm’s Fast Track و Queueless Journeys همچنین به مسافران این امکان را می‌دهد تا سطوحی را که در فرودگاه لمس می‌کنند محدود کنند، از قرار گرفتن در صف اجتناب کنند و از سفری سریع و آسان‌تر لذت ببرند. به عنوان مثال، با Fast Track بدون تماس، مسافران یک کد QR را اسکن می کنند تا از طریق تلفن هوشمند خود بلیط الکترونیکی بخرند و به مسیر سریع فرودگاه دسترسی پیدا کنند. بلیط الکترونیکی به طور مشابه برای سفرهای بدون صف کار می کند. علاوه بر این، مسافران می‌توانند در هر جایی که معمولاً صف‌هایی در فرودگاه وجود دارد، زمان ورود را از قبل رزرو کنند، با استفاده از تلفن‌های هوشمند خود به صورت مجازی در صف قرار گیرند و از زمان افزایش اقامت خود به طور مؤثرتری استفاده کنند.

فرودگاه‌ها همچنین می‌توانند این ایده از یک تجربه یکپارچه یا بدون تماس را به خدمات مشتری گسترش دهند. برای مثال، فرودگاه‌ها می‌توانند خدمات مشتری بدون تماس را از طریق اسکن کد QR و یک پورتال دیجیتال به جای اینکه میزهای پشتیبانی مشتری فضای ارزشمندی در ترمینال‌ها اشغال کنند، ارائه دهند. در نتیجه، مسافران می توانند به سرعت و بدون صف و یا تماس رودررو غیرضروری، پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

چگونه مسافران می توانند از فناوری فناوری Seamless در فرودگاه ها بهره مند شوند؟

فناوری فناوری Seamless فرودگاه مانند بیومتریک، مسیر سریع بدون تماس و صف مجازی تجربه مسافری ایمن‌تر را ارائه می‌دهد. محدود کردن لمس، تماس چهره به چهره، شلوغی و بهبود جریان مسافر به توقف گسترش بیماری‌ها در فرودگاه کمک می‌کند.

علاوه بر این، مسافران می توانند از یک سفر سریعتر در فرودگاه بهره مند شوند. ارائه چک‌این آنلاین سلف‌سرویس، بررسی خودکار هویت و باز کردن مسیرهای سریع، پردازش مسافران را سرعت می‌بخشد و آنها را قادر می‌سازد به راحتی از حاشیه به دروازه بروند.

فناوری Seamless در فرودگاه ها
چگونه مسافران می توانند از فناوری Seamless در فرودگاه ها بهره مند شوند؟

استفاده از فناوری یکپارچه فرودگاهی برای ایجاد یک سفر مسافری ایمن‌تر و سریع‌تر، تجربه لذت‌بخش‌تری را تجربه می‌کند. با حذف صف ها یا ارائه گزینه های مسیر سریع، فرودگاه ها به مسافران زمان بیشتری برای خرید، صرف غذا و استراحت در سالن فرودگاه می دهند. همچنین می تواند کمک زیادی به کاهش استرس مسافران در فرودگاه کند. فناوری فرودگاه فناوری Seamless، مانند بازار Rezcomm، مسافران را در کنترل تجربه خود قرار می دهد و اطمینان حاصل می کند که نیازهای آنها قبل، حین و بعد از بازدید از فرودگاه برآورده می شود.

چگونه فرودگاه ها از فناوری یکپارچه بهره می برند؟

همه ما می دانیم که یک مسافر شاد مساوی یک فرودگاه خوشحال است. تمام مزایای فناوری فرودگاه فناوری Seamless که در بالا ذکر کردیم، از جمله بهبود جریان مسافر، به حداقل رساندن ازدحام، افزایش کارایی و لایه‌های ایمنی اضافی، برای فرودگاه نیز مفید است.

با این حال، ممکن است برای شما جالب باشد که بشنوید که چگونه فناوری یکپارچه فرودگاه می تواند به کاهش هزینه های عملیاتی کمک کند. در حالی که استفاده از فناوری‌های مخرب فرودگاهی ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی داشته باشد، ارزش این را دارد که فرودگاه‌ها با کاهش تعداد کارکنان مورد نیاز برای راه‌اندازی پست‌های بازرسی مختلف و آزاد کردن کارکنان برای کارهایی که فقط یک انسان انجام می‌دهند، چه مقدار پول صرفه‌جویی کنند.

در کنار استفاده بهتر از کارکنان فرودگاه، فناوری‌های دیجیتال فرودگاه‌ها را نیز قادر می‌سازد تا فضای موجود خود را بهینه کنند. به عنوان مثال، با جایگزینی میزهای خدمات مشتری فرودگاهی با سیستم خدمات مشتری بدون تماس، فرودگاه ها فضای قابل توجهی را برای فروشگاه های خرده فروشی، رستوران ها و مناطق استراحت بیشتر آزاد می کنند که همگی به تجربه مثبت مسافران کمک می کنند.

و ما نمی‌توانیم مزایای فناوری یکپارچه برای فرودگاه‌ها را بدون ذکر درآمد مورد بحث قرار دهیم، زیرا ارتباط مستقیمی بین فناوری دیجیتال، رضایت مسافران و هزینه‌ها وجود دارد. اساساً با بهبود کارایی و کاهش زمان انتظار در فرودگاه با فناوری فناوری Seamless فرودگاهی، شاهد افزایش درآمد غیرهوایی خواهید بود. چرا؟ زیرا مسافران به جای اینکه در صف های طولانی بایستند احساس استرس کنند، خوشحال، راضی و در حال خرج کردن پول در فروشگاه ها و رستوران های شما خواهند بود.

چگونه فرودگاه ها از فناوری یکپارچه بهره می برند؟
چگونه فرودگاه ها از فناوری یکپارچه بهره می برند؟

نوآوری برای آینده با فناوری فرودگاه فناوری Seamless

همانطور که نازارنو ونتولا، مدیر عامل و دکتر فرودگاه بولونیا گوگلیلمو مارکونی، در اجلاس آنلاین IAR گفت: «دیجیتالی‌سازی باید یکی از ارکان استراتژی‌های فرودگاهی برای چند سال آینده باشد تا ما را قادر سازد تا انعطاف‌پذیرتر و سازگارتر با تکامل کسب‌وکار باشیم. ”

فناوری فرودگاه فناوری Seamless راه رو به جلو است، نه فقط به این دلیل که خواسته‌های مسافران را برای تجربه‌ای راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر در فرودگاه برآورده می‌کند. یا به این دلیل که به فرودگاه ها کمک می کند تا سود خود را کاهش دهند و درآمدهای غیرهوایی را افزایش دهند. اما از آنجایی که این دگرگونی دیجیتالی در محافظت از محیط فرودگاه در آینده و حصول اطمینان از اینکه دفعه بعد شرایط پیش‌بینی‌نشده‌ای پیش می‌آید (و حتماً دفعه بعدی خواهد بود)، راه طولانی‌تری خواهد داشت، ما آماده، انعطاف‌پذیرتر و قادر به بازگشت بهتر خواهیم بود.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی