آماده برگزاری جشنواره بین المللی آش هستیم

فرماندار نیر از آمادگی این شهرستان برای برگزاری جشنواره بین المللی آش در سال های آینده خبر داد.

شهرام محمدی 25 تیر در آئین اختتامیه جشنواره آش نیر در این شهرستان اظهار کرد: پانزدهمین جشنواره آش و غذاهای سنتی شهر نیر با حضور استان های شمالغرب کشور به مدت سه روز برگزار و گردشگران بسیاری از این جشنواره بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار برگزار شد، خاطرنشان کرد: این منطقه به عنوان پایگاه گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده و در رویداد اردبیل 2023 میزبان شرکت کنندگان در این کنفرانس خواهد بود.

فرماندار نیر برگزاری جشنواره آش نیر در 15 سال گذشته را مناسب ارزیابی کرد و افزود: سالانه شاهد حضور استان های متعدد در این جشنواره هستیم و در نظر داریم تا در سال های آینده این جشنواره را به صورت بین المللی در این منطقه برگزار کنیم.

محمدی با تاکید بر مردم محور کردن برگزاری چنین جشنواره هایی بیان کرد: با توجه به سیاست دولت در مردمی کردن برگزاری چنین رویدادهایی تلاش ما بر این خواهد بود تا جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی و هنری با مشارکت عموم مردم برگزار شده و محور همه این کارها نیز مردم باشد.

وی ادامه داد: در کنار برگزاری جشنواره آش و غذاهای سنتی شهر نیر شاهد حضور هنرمندان، ورزشکاران، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه نیز بودیم که سبب می شود همدلی و اتحاد میان اقشار مختلف مردم را شاهد باشیم.

فرماندار نیر به مشکلات برگزاری این جشنواره در شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: سالانه شاهد حضور میلیون های گردشگر در منطقه بولاغلار هستیم اما به دلیل ترافیک سنگین داخل شهر مشکلاتی برای گردشگران ایجاد می شود.

محمدی خواستار تسریع در احداث کمربندی شهر نیر شد و بیان کرد: با انتخاب پیمانکار تلاش بر این است تا کنار گذر نیر اجرایی و عملیاتی شده و به سرعت شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی اظهار کرد: با راه اندازی این کنارگذر تردد گردشگران و مسافران تسهیل شده و مناطق گردشگری بولاغلار و نوالار نیز از بن بست خارج خواهد شد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی