جاذبه های دیدنی سریلانکا

فرهنگ و تاریخ غنی سریلانکا، مناظر و طبیعت باشکوه و فرصت‌های فراوان دیدن حیات‌وحش، دلایل اصلی شهرت تور سریلانکا است. به دلیل اندازه نسبتا کوچک آن، بسیاری از بهترین جاذبه های دیدنی سریلانکا، تنها چند ساعت از یکدیگر فاصله دارند. در یک روز، اگر برنامه فشرده ای دارید، می توانید صبح را در یکی از هشت سایت میراث جهانی یونسکو در این کشور بگذرانید، بعد از ظهر به سافاری بروید و سپس عصر، یکی از مزارع کوهستانی استراحت کنید و از یک فنجان چای لذت ببرید. سفرهای جاده ای در سراسر کشور تقریباً همه جا مناظر خوش منظره ای را ارائه می دهند.

کندی از جاذبه های دیدنی سریلانکا

کندی، یک شهر بزرگ در تپه‌های سریلانکا، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و گوشه‌ای از مثلث فرهنگی این کشور است. اطراف آن را کوه‌هایی از جنگل‌های بارانی و مزارع چای احاطه کرده است و دریاچه‌ای زیبا در داخل شهر را در خود جای داده است. از معبد دندان دیدن کنید، معبد مقدسی که دندان بودا را در خود جای داده است. در خیابان های رنگارنگ شهر پرسه بزنید و معماری را تحسین کنید و در عین حال از تعداد زیادی از فروشندگان خیابانی غذا میل کنید. در اطراف دریاچه قدم بزنید و از منظره ای از خود دریاچه و همچنین ساختمان های رنگارنگی که دامنه تپه های اطراف آن را پر کرده اند، لذت ببرید. به باغ گیاه شناسی سلطنتی Peradeniya بروید تا از خانه ارکیده و باغ ادویه آن دیدن کنید، که دومی شما را به یک تور بویایی از ادویه های بومی کشور می برد.

کندی از جاذبه های دیدنی سریلانکا
کندی از جاذبه های دیدنی سریلانکا

قلعه سیگیریا

این صخره عظیم نه تنها منظره خیره کننده ای است که می توانید با نزدیک شدن به آن تماشا کنید، بلکه مکانی با اهمیت فرهنگی و تاریخی است. سایت میراث جهانی یونسکو قلعه و کاخی بود که قدمت آن به قرن پنجم باز می گردد. شبکه ای از پلکان ها و مسیرهای پرپیچ و خم، شما را به بالای صخره هدایت می کند، اگر می خواهید صعود 1217 پله ای را انجام دهید. در طول مسیر، مناظری پانوراما از دره اطراف خود خواهید دید، از نقاشی‌های باستانی راهبان بر روی دیوارهای صخره‌ای عبور خواهید کرد و در مورد پادشاهی که زمانی این صخره را خانه می‌نامید، آشنا خواهید شد.

قلعه سیگیریا
قلعه سیگیریا

آنورادهاپورا

آنورادهاپورا یکی از پایتخت های باستانی سریلانکا است که به خاطر خرابه های به خوبی حفظ شده از تمدن باستانی سریلانکا مشهور است.
آنورادهاپورا، یکی از سه گوشه مثلث فرهنگی سریلانکا و پایتخت فعلی استان مرکزی شمالی، اولین پایتخت باستانی سریلانکا بود که برای بیش از 1300 سال رشد داشت تا اینکه در سال 993 متروک شد. گردشگران در تور سریلانکا از این دنیای تاریخی، مکان میراثی برای کشف ویرانه های به خوبی حفظ شده و تاریخ مهم بودایی دیدن می کنند. چندین داگوبا، یادبودهای گنبدی شکل متمایز، در شهر باقی مانده اند که گفته می شود یکی از آنها استخوان ترقوه بودا را در خود جای داده است. یکی دیگر از مکان های مهم درخت بودی است که در باغ های ماهامونا یافت می شود – این قدیمی ترین درخت شناخته شده کاشته شده توسط انسان در جهان است و از شاخه جنوبی یک درخت انجیر مقدس در هند رشد کرده است، درختی که گوتاما بودا در زیر آن روشنگری به دست آورد.

آنورادهاپورا
آنورادهاپورا

پولونارووا از جاذبه های دیدنی سریلانکا

سومین گوشه مثلث فرهنگی، پولونارووا دومین پایتخت پس از رها شدن آنورادهاپورا است. مانند Anuradhapura، Polonnaruwa برای بازدیدکنندگان علاقه مند به گشت و گذار در تاریخ و خرابه های شهر، از جمله کاخ سلطنتی و دیگر فضاهای سلطنتی، چهارگوش (منطقه برجسته و محصور شده از بناهای تاریخی و مجسمه های بودا) و داگوبا جذاب است. بدون شک میمون‌های زیادی (ماکاک‌های توک) را در این منطقه خواهید دید، و این جمعیت میمون‌های بومی در معرض انقراض در مستند طبیعت دیزنی، “Monkey Kingdom” به نمایش درآمد.

پولونارووا از جاذبه های دیدنی سریلانکا
پولونارووا از جاذبه های دیدنی سریلانکا

پارک ملی یالا

پارک ملی یالا، واقع در امتداد سواحل جنوب شرقی سریلانکا، پربازدیدترین پارک ملی در این کشور است که در درجه اول به دلیل شانس دیدن پلنگ ها در این منطقه است. این پارک، خانه یکی از بزرگترین تجمعات پلنگ در جهان است. . (این زمین در سال 1900 به پناهگاه حیات وحش و سپس در سال 1938 به پارک ملی تبدیل شد.) اگرچه از پنج بلوک تشکیل شده است، اما تنها دو بلوک از آنها برای سافاری برای حفظ و محافظت از اکثر زمین ها برای عموم باز است. بین فوریه و جولای بهترین زمان برای بازدید است. در این ماه‌ها، سطح پایین‌تر آب، حیوانات بیشتری را در فضای باز به جستجوی آب می‌آورد. با این حال، پارک در این ماه‌های اوج، شلوغ می‌شود و ترافیک بیشتر در پارک می‌تواند شانس شما را برای دیدن یکی از پلنگ‌های گریزان کاهش دهد. با این حال، شما همچنان فرصت دیدن فیل ها، تمساح ها و گاومیش های آبی را خواهید داشت.

پارک ملی مینریا

سریلانکا فرصت‌های زیادی برای سافاری دارد، اما پارک ملی Minneriya به داشتن بزرگترین گردهمایی فیل‌های آسیایی در جهان معروف است. این زمین که قبلا پناهگاه فیل ها بود، در سال 1997 به پارک ملی تبدیل شد و فیل های آسیایی هنوز آزادانه در گله های بزرگ در زمین پرسه می زنند. در حالی که هر زمان که به آن سفر می کنید احتمالاً نگاهی اجمالی به چندین مورد آن خواهید داشت، فصل خشک از ژوئن تا سپتامبر بهترین زمان برای بازدید است. این زمانی است که فیل ها (گاهی به 300 عدد) در اطراف مخزن جمع می شوند. این پارک ممکن است بیشتر به خاطر مشاهده فیل ها مشهور باشد، اما این پارک همچنین خانه بیش از 170 گونه پرنده، پلنگ، میمون و سایر حیات وحش است.

پارک ملی مینریا
پارک ملی مینریا

کلمبو

بسیاری از گردشگران از کلمبو می گذرند تا به سمت مقاصد زیبای طبیعت این کشور بروند، اما پایتخت این کشور سزاوار شماست. کلمبو شامل چندین محله متمایز است که زمان قدیم و جدید را به نمایش می گذارد – از معابد باستانی و معماری استعماری گرفته تا آسمان خراش های مدرن و پارک های شهری. یکی از منظره‌های معماری چشمگیر که نمی‌توانید از دست بدهید، مسجد جامی الالفار (همچنین به عنوان مسجد سرخ شناخته می‌شود)، یک مسجد قرمز و سفید در محله پتاه کلمبو است. تحسین کردن آن از بیرون به اندازه کافی جذاب است، اما اگر می خواهید به داخل بروید، مطمئن شوید که لباس مناسب پوشیده اید. زنان باید موها، بازوها و پاهای خود را بپوشانند.

کلمبو
کلمبو

گاله از جاذبه های دیدنی سریلانکا

این شهر قدیمی مستحکم در سواحل جنوب غربی سریلانکا یکی دیگر از مکان‌های چشمگیر میراث جهانی یونسکو است. یکی از بهترین کارهایی که باید انجام دهید این است که در امتداد باروهای قلعه قدم بزنید که به شما منظره ای به سمت آب و به سمت داخل قلعه و شهر می دهد. اگرچه قلعه جاذبه اصلی برای بازدیدکنندگان این منطقه است، Galle یک مقصد اصلی برای خرید نیز هست. در خیابان‌های مناسب برای عابران پیاده بگردید تا بسیاری از گالری‌های هنری، بازارهای مجلل، و بوتیک‌فروشی‌های لباس، جواهرات، سوغات و کالاهای خانگی را ببینید.

گال از جاذبه های دیدنی سریلانکا
گال از جاذبه های دیدنی سریلانکا

نوارا الیا

چای یکی از بزرگترین صادرات سریلانکا است، بنابراین سفر به تپه های چای ارزش وقت شما را دارد. Nuwara Eliya دارای صدها هکتار مزرعه چای و چندین کارخانه تولید چای است که می توانید از آنها دیدن کنید تا در مورد کل فرآیند چای سازی، از کاشت تا چیدن و خیساندن در خانه اطلاعات کسب کنید. هنگامی که چای خود را پر کردید، مطمئن شوید که سایر محیط های زیبای Nuwara Eliya، مانند پارک ویکتوریا که به خوبی نگهداری شده است، دریاچه گرگوری برای یک روز روی آب، یا پیک نیک کنار دریاچه، یا مکان های زیبا از جمله آبشار رامبودا با ارتفاع 350 فوت را کاوش کنید.

نوارا الیا
نوارا الیا

میریسا از جاذبه های دیدنی سریلانکا

میریسا به عنوان یکی از مقاصد اصلی ساحلی در کشور، کسانی را جذب می کند که به دنبال تعطیلات آرام و استراحت بر روی شن و ماسه هستند. در میان سواحل زیبای میریسا، ساحل میریسا و ساحل مخفی دو مورد از بهترین سواحل به دلیل زیبایی و انزوا هستند، اما هیچ کدام بیش از حد شلوغ نمی شوند. اگر ترجیح می دهید در آب باشید، میریسا بهشت موج سواران است، به خصوص از اکتبر تا آوریل، و همچنین یک مقصد محبوب برای تورهای تماشای نهنگ برای مشاهده نهنگ های آبی است. پس از یک روز زیر نور خورشید، به رستوران‌ها و بارهای معمولی اما پرجنب‌وجوش بروید که برخی از آن‌ها دقیقاً در امتداد ساحل قرار دارند و آنها را به مکانی عالی برای یک کوکتل غروب آفتاب تبدیل می‌کند.

میریسا از جاذبه های دیدنی سریلانکا
میریسا از جاذبه های دیدنی سریلانکا
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی